כך תמצאו את העורך דין הנכון במקראה של פשיטת רגל

בחורה עם מחשב נייד

חלק גדול ממציאת עורך הדין הנכון לייצג אתכם הוא לדעת איך לחפש. חשוב לחקור מידע בסיסי לפני שאתם קובעים פגישה ומתזמנים התייעצות ראשונית. חשוב לברר פרטים נוספים על עורך הדין לפני שאתם מחליטים מי בסופו של דבר ייצג אתכם בתביעה.

כמה דברים שאתם צריכים לעשות לפני שאתם קובעים פגישה.

בין אם אתם גולשים באינטרנט, מקבלים המלצות על עורכי דין מחברים, או מקבל שמות דרך לשכת עורכי הדין, הנה כמה דברים לחפש בעורך דין לפשיטת רגל לפני שאתם סוגרים:

ניסיון

למרות ששנות ניסיון הוא לא תמיד האינדיקציה הטובה ביותר, חשוב לבדוק ולשאול את עורכי הדין שאתם בוחנים לתפקיד כמה מקרים של פשיטת רגל הם טיפלו ואיזה סוגי של תביעות הם טיפלו בעבר.

יכולת

זה קצת מסובך להסביר. עורך דין מנוסה עם 20 שנות יכול עדיין לעשות עבודה גרועה, בעוד שעורך דין אשר לאחרונה סיים את בית הספר למשפטים והוא חכם, עובד קשה, ומוערך על ידי עורך דין אחרים לפשיטת רגל, עשויה להיות הבחירה טובה יותר. חשוב לבקש המלצות מלקוחות קודמים, ואם אפשר, גם לדבר אם לקוחות אלו.

עמלות סבירות

לפני שתקבעו פגישה, תבררו מה העלות של עורך דין. זול יותר הוא לא תמיד טוב יותר – אתם לא רוצים מישהו שחותך פינות ולא בהכרח רוצה לטפל במקרה שלכם רק בגלל ששילמתם לו/לה פחות. מצד שני, עמלות גבוהות זה גם לא אומר שיהיה לכם את הייצוג הטוב ביותר. תבררו מהן העליות של רוב עורכי דין לפשיטת רגל ולכו על משהו באמצע.

מה לחפש בפגישה הראשונה

עורכי דין רבים מספקים ייעוץ ראשוני בחינם. אבל גם אם עורך דין מחייבים עבור התייעצות, זה עשוי להיות שווה את הכסף. הנה כמה דברים שאתם צריכים לשים לב בפגישה שלכם עם עורכי הדין:

עד כמה זמין יהיה העורך הדין בשבילכם?

האם אתם מקבלים תשובות ברורות ותמציתיות לשאלות שלכם?

האם לעורך דין יש אישור המראה שהוא/היא יכולים לתת ייעוץ משפטי בנושא של פשיטת רגל?

בפגישה עם עורך דין לפשיטת רגל, אתם תקבלו תשובות לשאלות האלו.

 מאמר בחסות עו"ד דנה פלד – עורך דין פשיטת רגל