כך הופכים בקבוק חלב לאגרטל צבעוני

קניתם חלב יטבתה בבקבוק? במקום לזרוק את הבקבוק למחזורית, תפנו לכם שעה קלה ליצירה ותכינו אגרטל מעוצב ומיוחד משלכם

במשך שנים שתינו חלב יטבתה, אבל בגלל שאנחנו צרכני חלב כבדים ומחיר חלב יטבתה היה יקר, החלטנו לוותר על הטעם האהוב ולרכוש חלב של חברות אחרות. לאחרונה יטבתה החליפה את אריזות הקרטון בבקבוקים ומחיר החלב הוזל משמעותית. כבר נשמע מבטיח. החלטנו לחזור אל הטעם המוכר ועל הדרך גילינו שזה לא היתרון היחיד. הקטנה שלי אמרה שהוא יותר נוח מהקרטון, כי קל יותר לפתוח את המכסה, קל יותר להחזיק את הבקבוק ולמזוג את החלב. מה שנכון – נכון. גם החצי השני וגם אני מסכימים איתה, אז עושה רושם שאנחנו חוזרים אל החלב האהוב. מה עוד? מסתבר שאפשר למחזר את הבקבוק (בניגוד לאריזת הקרטון, שמצופה בלמינט פנימי, שלא מאפשר מיחזור).  לי זה נראה פתרון מצוין לבקבוק מים קרים לבית או לטיול או להפוך לאגרטל או לעציץ פורח.
promo_long
קיבלתי ערכת יצירה,שהכינה המעצבת דנה ישראלי ובהשראת הרעיונות שלה גם אנחנו הפכנו כמה בקבוקי חלב לאגרטלים צבעוניים. הבנות רק ראו ששמתי על השולחן את כל חומרי היצירה והן מיד עזבו הכל והצטרפו אליי לשעת יצירה משפחתית וכייפית. אין כמו תרפיה ביצירה.
.

GIL_1370

.

אגרטל צבעוני מבקבוק חלב

חומרים:
בקבוק ריק של חלב יטבתה שטוף ויבש
מדבקות אבנים צבעוניות במגוון צורות (רצוי שיהיו בצורת מדבקות. מקל על עבודת ההדבקה לבקבוק – רוכשים בחנות יצירה)
ספריי צבע
דבק פלסטי
אפשר להוסיף : חבל צבעוני, חרוזים, וושי טייפ, מדבקות בד, מדבקות סול
ההכנה:
אפשרות ראשונה
1. מדביקים את האבנים הצבעוניות על הבקבוק. אפשר להדביק צפוף, ברווחים, ליצור דוגמאות עם האבנים. אין חשיבות לצבעים של האבנים, כיון שמתיזים ספריי גם על האבנים והבקבוק כולו נצבע בצבע הספריי. האבנים נועדו לשמש דוגמא תלת מימדית על גבי הבקבוק.
.

 GIL_1366

.
2. מתיזים ספריי צבע על הבקבוק עם האבנים (לפי הנחיות הריסוס שמופיעות ע"ג אריזת הספריי).
3. מחכים לייבוש והאגרטל מוכן.
.

GIL_1371

.
4. אם רוצים לשדרג את האגרטל אפשר להוסיף על הצבע היבש מדבקות בד צבעוניות, ללפף חבל צבעוני על אזור כלשהו בבקבוק או להוסיף חפץ תלת מימדי בעל משקל קל בעזרת דבק חם.
.
אפשרות שניה
1. מתיזים ספריי צבע על הבקבוק לפי הנחיות הריסוס שמופיעות ע"ג אריזת הספריי ומניחים לייבוש של שעה. אם חסר צבע באזורים מסויימים חוזרים על הפעולה שוב אחרי הייבוש.
2. מורחים דבק פלסטי על אזור נבחר בבקבוק ומתחילים ללפף עליו חבל צבעוני. מחזיקים היטב את הקצה ומסובבים את הבקבוק, כך שיוצרים מעין ספירלה של חבל על הבקבוק. אפשר להשתמש בכמה גוונים של חבל באזורים שונים. את הקצוות או אזורים שלא נדבקים היטב מצפים בדבק פלסטי, הוא יתייבש ויהפוך שקוף. אם אתם לא מלפפים את החבל צפוף, תראו את צבע הבקבוק שצבעתם מבצבץ מתחת.
3. מדביקים אבנים צבעוניות במרווחים שונים על-גבי האזור הצבוע, שלא לפפתם סביבו חבל.
.

GIL_1367

.
4. ממתינים לייבוש והאגרטל מוכן.