כי הגיע היום

בחורה עם מחשב נייד

אז נכון שאנו מתגאות ,ובצדק, על שהרווחנו כל קמט ביושר.
ועדיין, אותה "גאוות עשורים" לא אמורה לסתור את הרצון שלנו ל"גהץ" את הקמטים ולשמר את המראה של "את נראית צעירה לגילך".
רואים בכך סתירה?! אז קחו בחשבון שהחיים מלאים בסתירות. מה שחשוב הוא ההבנה העמוקה שלכל אחת עומדת הזכות כמו גם ההחלטה מה לעשות בגופה.

לימור כרסנטי אלמן מילון היופי 15102018 מוקטן1

לא אחת נתקלתי בדיונים אודות "תעשיית השיפוצים" תוך ביקורת נחרצת על נשים שביקשו להתערב בעבודתם של מחוגי הזמן הבלתי מנוצחים ועד כינויי לעג כמו: פלסטית", "המנותחת" ועד "מומיה מהלכת".
לשיטתי, הדבר הבעייתי ביותר הוא הביקורת החברתית הבוטה של אלו המקטרגים כנגד נשים המבקשות לעשות, שינויים, תיקונים ו"שיפוצים" ודורשים מהם להתחבר למה שיש ולהכיר בעובדה כי קמטים זה לא סוף העולם.
אז נכון, לא מדובר באפוקליפסה עכשיו, ועדיין, נשים חייבות להתחבר למה שהן חשות, למה שגורם להן לטוב, ולכן בחרתי להתמקד הפעם בתחום הרפואה האסתטית עם ד"ר מוניקה אלמן, המוכרת לכם כמנחת "מילון היופי" בערוץ 10.

בשנים האחרונות הפכה תעשיית ההזרקות למוצר מדף נגיש, בוטוקס, חומצה היאלורונית, חוטים נספגים ושאר חומרים וטכניקות למילוי קמטים. אבל זוהי רק תחילת הדרך…לצד הציפיות לחידוש מעיין הנעורים, מגיעות גם האכזבות.
לא אחת, טוענות מטופלות, כי פגישת הייעוץ לא הדגישה גם את הסכנות הכרוכות בהזרקה, או שהקמטים חזרו מוקדם מהצפוי ועד הזרקות שבוצעו ועד הזרקות שבוצעו באופן רשלני.  ציפיות הגבוהות מטיפולי אסתטיקה לצד האכזבות המתרחשות בדרך, הובילו ,כאמור, לפגישה עם ד"ר מוניקה אלמן בענייני מחטים, חומרים ומזרקים.

לימור כרסנטי אלמן מילון היופי 15102018 (153) תמונה 2 מוקטן

אז לפני שאתן מזריקות כמה דברים שחשוב לדעת:

אנטי איג'ייניג היא תכנית לחיים אין מדובר ב בהזרקה אחת בשיטת "הזבנג וגמרנו" ובמילים אחרות, שימור מרקם העור מצריך תכנית כוללת של הזרקות, של טיפולים, של שינוי המזונות שאנו אוכלים, הקפדה על פעילות ספורטיבית ועד שיפור מצב הרוח.

סוגי חומרים
כמו בכל תחום, גם בתחום האסתטיקה תמצאו היצע נרחב של חומר מילוי, שחלקם איכותיים יותר וחלקם פחות.
רופא מקצועי ישתמש בחומרים האיכותיים ביותר והאפקטיביים ביותר לאורך זמן. למשל, בטיפול בחומצה היאלורונית המשמשת למילוי קמטים וקמטוטים והענקת נפח ולחות, דר' אלמן עושה שימוש בחומרי המילוי של revanesse  המכילים את הריכוז הגבוה ביותר של חומצה היאלורונית. חומרים אלו מתפרקים באופן טבעי בעור ואינם מכילים רכיבים מן החי.

תופעות לוואי
כפי שאתן יודעות כל גוף הוא בגדר "מעבדה כימית פרטית" וכל גוף מגיב באופן שונה לטיפולי הזרקות. בעקבות הטיפול, יתכנו תופעות לוואי אפשריות כמו: נפיחות קלה, אדמומיות ושטפי דם. אבל במקרים נדירים עלולה להתרחש גם תגובה חריגה לטיפול.  במקרים אלו של נזק מחומצה היאלורונית חשוב לדעת, כי ברשותו של הרופא המטפל מצוי החומר היאלרונידז הממיס חומצה היאלורונית.  אין ברשותו של הרופא את החומר הממיס, אז כנראה רצוי לבחור באחר.

הזרקה מיומנת
הזרקה עלולה להיות מסוכנת כאשר היא נעשית בידי אדם לא מיומן. לכן, חשוב קודם כל לדעת שאתן ב"ידיים טובות", כלומר: בחרו ברופא בעל ניסיון, המעניק את הייעוץ הנדרש ומסביר את כל האופציות הטיפוליות.

תמונה מוקטנת 3

ובכלל, הרפואה האסתטית מתחדשת חדשות לבקרים, כך למשל אחד הטיפולים החדשים ,שמציעה ד"ר אלמן, לשיפור והצערת עור הפנים הוא ה-FINE LIFT העושה שימוש בחוטים נספגים.
השיטה מיועדת לעיצוב והחלקת אזור הצוואר, הסנטר, הלסת, קמטוטים מעל השפה, מסביב לעיניים, קמטי הבעה ועוד.
טיפול ה- FINE LIFT גם ממצק את עור הפנים וגם מסייע למנוע את המשך הזדקנות העור.

איך זה עובד? חוט דקיק רפואי מוחדר מתחת לעור באזור הטיפול. החוט מתפרק בהדרגה, נספג בעור ומאפשר ייצור של 'סיבי קולגן' . כך נוצרת רשת קולגן התומכת במבנה העור ומעניקה לו מעין מתיחת פנים והחלקה הנשמרת לאורך זמן.
החוט עצמו ה- POD – מוחדר באמצעות מחט מוליכה גמישה. הוא  מתפרק בעור והופך למים ודו תחמוצת הפחמן בפרק זמן של 6-8 חודשים. היתרון המרכזי בשיטה זו הוא היווצרות הקולגן החדש שממשיך למלא את תפקידו לכשנה וחצי נוספות, כלומר לפרק זמן ארוך יחסית.

אפרופו טיפולים, במרפאה של ד"ר אלמן מוצעים גם טיפולים כמו:  הסרת כתמים, הסרת קעקועים, כריתת שומות, נגעים וגידולי עור, טיפול בנימים, טיפול בצלוליט ועוד טיפולים קוסמטיים משלימים.

ועצה לא פחות חשובה, הנוגעת לאחריות שלנו כמטופלות. לשיטתה של דר' אלמן, גם למטופלת יש אחריות לפני ביצוע פעולה אסתטית. חשוב לעשות שעורי בית ולבדוק לפני מהי הכשרתו של הרופא, מהו ניסיונו, באילו חומרים הוא משתמש, חברות מרוצות ועוד.

אז עזבו את האמרה של הסובבים "לא רואים עלייך את הגיל", המשמעות האמיתית היא לבחור ליהנות מהחיים בגיל הזה, בדיוק כפי שאנו רואות לנכון, גם אם זה כרוך בהזרקות.

לימור כרסנטי אלמן מילון היופי 15102018 - תמונה מוקטנת 4

ד"ר מוניקה אלמן עם צוות "מילון היופי"