כיצד נשמור על סדר וניקיון בדירת שותפים?

בחורה עם מחשב נייד

החיים בדירת שותפים לרוב שונים לגמרי ממה שרואים בטלוויזיה

המגורים בדירת שותפים יכולים להיות חוויה נהדרת, או נפילה רצינית. במקרים רבים ניכנס לדירת שותפים עם חברים טובים או עם אנשים שפגשנו ונראו לנו ממש נחמדים, ולאחר כמה זמן נגלה שהם לא מספיק נקיים ומסודרים עבורנו. לכן חשוב מאוד לנסות לברר לפני המעבר מהם הסטנדרטים של כל אחד מהשותפים בנוגע לניקיון, ולנסות לקבוע סטנדרט אחיד. ישנן מספר שיטות לשמור על ניקיון בדירת שותפים כך שכולם יצאו מרוצים.

ניקיון בדירת שותפים

כמה דגשים חשובים לסדר וניקיון בדירת שותפים

בחרו שותפים נקיים –  אין אפס, בן אדם נקי ישמור על ניקיון תמיד, ובן אדם מבולגן יישאר מבולגן. אם בחרתם להיכנס לדירה עם חברים שלכם אתם כנראה יודעים מהי רמת הסדר והניקיון שלהם. אם החדר שלהם בבית של ההורים מסודר, כנראה שהם יקפידו מאוד על ניקיון גם בדירת שותפים. במידה ואתם נכנסים לדירה עם אנשים שלא הכרתם קודם לכן, אל תהססו לשאול אותם עד כמה ניקיון חשוב להם.

קביעת נהלים – עבור אדם נקי, ישנם דברים שנראים ברורים מאליהם, כמו למשל פינוי הניקוז בכיור לאחר שטיפת כלים, זריקת גלילי נייר טואלט ריקים לפח, או שטיפת הכלים בסיום הארוחה. אולם ישנם אנשים שרגילים לבלגן ולא ייחסו חשיבות רבה לדברים אלו. לכן, חשוב לקבוע נהלים לשמירה על ניקיון הדירה ברמה היום-יומית.

תורנויות ניקיון – בכדי להבטיח שהדירה תעבור ניקיון יסודי בכל שבוע, יש לחלק תורנויות בין השותפים. ניתן לחלק את התורנויות לשבוע-שבוע או לחילופין לקבוע שכל שותף מנקה אזור אחר של הדירה בכל שבוע. כמו כן לפני הניקיון הראשון חשוב לקבוע מה כולל כל ניקיון שבועי על מנת ליישר קו בין כל השותפים.

את לא עובדת ניקיון!

בדירות שותפים קיימת תופעה שלילית נפוצה בה השוכרים הקיימים נותנים עדיפות לשותפה שתתפקד כמעין עובדת ניקיון. אז אם את לא חולת ניקיון שנהנית מהמשימה ולא מעוניינת לעבוד שעות נוספות כפועלת ניקיון המנקה את הלכלוך והזוהמה של השותפים שלך – התרחקי מהדירה!. מלאכת הניקיון נועדה להתחלק במשותף כיאה להגדרה של דירת שותפים, בה כל אחד נותן את חלקו באופן שווה.

אם תקפידו על קביעת דגשים לניקיון תיהנו מדירה נקייה שכיף לגור בה

מאחר וכל אחד מהשותפים גדל בבית אחר עם חינוך שונה, דרך הניקיון של כל אחד תהיה שונה לגמרי. לכן, בשבוע הראשון בו אתם גרים יחד תקבעו לכם דגשים ונהלים לניקיון הדירה, כך שכולכם תוכלו ליהנות לגור בה ביחד, כמעט כמו שרואים בטלוויזיה.