כיצד לעורר מערכת יחסים זוגית משעממת?

בחורה עם מחשב נייד

מערכות יחסים יכולות להיות הדבר הכי רומנטי ויפה, אך הן יכולות להפך מהר מאוד לשגרה משעממת, שאם לא מטפלים בא בזמן יכולה להוביל לבגידה וגירושין בין בני הזוג. שגרה במערכת היחסים בין בני הזוג, היא אומנם האויב, אך צריך שניים לטנגו.

שיגרה היא האויב

אם תבדקו שלל מערכות יחסים, תוכלו לשים לב שבמקרים בהם המערכת הזוגית לא מתפקדת ולרוב קפואה על השמרים, בני הזוג מתלוננים בעיקר על בעיה בתחום המיני. הבעיה אומנם יכולה לכלול את התחום המיני, אבל לא רק. הרבה מהבעיות של בני הזוג נובעות לרוב ובעיקר מחוסר תקשורת, במיוחד כשמערכת היחסים הזוגית מתחילה לדעוך ולשעמם את בני הזוג. לרוב השעמום במערכת היחסים הזוגית נפוץ בקשרים ארוכים, שבהם בני הזוג נכנסים לשגרה של עבודה, גידול ילדים, תשלום חובות, קניות ועוד. כאשר מערכת היחסים הזוגית בעיקר סובבת סביב הנושאים הללו ולא על משהו אחר. במקרים הללו אתם לרוב גם מקיימים מערכת יחסית אינטימית פעם בחודש חודשיים או במקרה הטוב פעמיים בשבועיים. וגם כאשר אתם מקיימים אינטראקציה אינטימית עם בני הזוג, אתם לרוב נוטים לא להשקיע יותר מידי זמן במעשה, כי באיזשהו אופן גם היחסים האינטימיים הפכו למעיין שיגרה. על מנת לעורר את מערכת היחסים הזוגית, חשוב שתתחילו לתקשר ולבדוק, מה מפריע לכם ומה אתם הייתם רוצים לעשות ביחד, כדי לשפר את מערכת היחסים הזוגית שלכם.

תתנסו בדברים חדשים

בהרבה מערכות יחסים רבות שנים בני הזוג הפסיקו לתקשר ביניהם ונכנסו לשגרה נוחה שהפכה את מערכת היחסים למה שהיא היום. על מנת לעורר את מערכת היחסים, עליכם לשתף פעולה, זה לא יעזור אם רק אחד מי בני הזוג ישתדל לעורר את העניינים בעצמו. תדברו אם בן זוגכם בכנות, ותחשפו בפניו מה מפריע לכם ומה הייתם רוצים לעשות כדי לעורר את מערכת היחסים הזוגית. אחרי שהוא האזין לכם, תבקשו ממנו לומר לכם מה הוא היה רוצה לעשות, בכל זאת מערכת זוגית היא כמו טנגו ושני בני הזוג חייבים לבצע אותו, על מנת שיהיה מושלם. אחד מהדרכים לעורר את מערכת היחסים היא התנסות בדברים חדשים, אתם יכולים לעשות זאת אם הילדים, אך רצוי שתבלו גם ביחידות. תוכלו לנצל את סופי השבוע ולצאת לטייל בשלל מקומות רומנטיים בארץ, כדאי לשלב את זה עם צימר או אפילו עיסוי שוודי בספא מפנק. תוכלו לשלוח את הילדים להורים ולהפתיע את בת הזוג בארוחה אינטימית. תוכלו להפתיע את בן הזוג ולהציע לו להתנסות בדברים חדשים בחדר המיטות. אם אין לכם רעיונות, תמיד תוכלו לקרוא במגזינים ובאינטרנט על הצעות מעניינות לגיוון מערכת היחסים. ישנם מגוון דרכים לעורר את מערכת היחסים, כל מה שאתם צריכים זה תקשורת כנה עם בן הזוג ורצון לעשות את השינוי.

דנה שמעוני
ככל שאנחנו גדלים, מתבגרים ומתפתחים, החיים מציבים בפנינו אתגרים חדשים. המסע שלי בחיים האלה מגוון ומלא צבעים, וכל שלב, כל גל, כל שביל חדש מזמן לי שיעור, אותו אני רוצה לחלוק אתכם, הגולשים.