כיצד לעודד שתיה אצל פעוטות?

הפעוט לא אוהב לשתות מים? אתם מוצאים את עצמכם רודפים אחריו עם בקבוק ללא הצלחה? מוזמנים להיכנס לפוסט ולקרוא כיצד לעודד שתיה אצל פעוטות.

שתייה 1
צילום: יח"צ חו"ל

מגיל חצי שנה, מתחילים לתת לתינוקות לשתות מים. אלו הנוזלים שיחליפו אט אט את הנוזלים שקבלו משתיית החלב. כחלק מהמעבר למוצקים, כמות החלב קטנה וצריך להחליפה במים.
חלק מהתינוקות והפעוטות שמחים בהתנסות החדשה, אך חלקם ממאנים לשתות. הבעיה מחמירה ככל שהתינוק גדל ואנו נאלצים להמיר עוד מנות חלב במזון מוצק.
אצל חלק מהפעוטות תמצאו את עצמכם עם הבקבוק אחריהם ומציעים להם שוב ושוב לשתות. ולפעמים אפילו זה לא יועיל כדי לשתות יותר מכמה שלוקים.

אז מה עושים?
אני מציעה שתהפכו את שתיית המים למהנה וכיפית, למשחק ולדרך חיים.

כיצד לעשות זאת:
1. תשתו לידו ותראו לו שזה כייף לכם. למשל, תיקחו שלוק, תעשו קול של רוויה ותחייכו. וכמובן לא לשכוח- תציעו לו גם.

2. תעשו לחיים ותחייכו, תתפלאו כמה שזה משמח אותם והמשחק הזה יעודד אותם לשתייה מהנה. הבן שלי עף על זה 🙂 

3. לא פחות חשוב ואולי הכי חשוב- תמצאו בקבוק מתאים או כוס , שמהם הפעוט ישמח לשתות. שאפילו ימצא זאת כתופעה מרתקת.
הפעוט יכול להמשיך לשתות מבקבוק רגיל, מבקבוק עם קש מובנה (מזהירה- בהתחלה הפעוט ישתעשע עם השאיפות ועשוי להרטיב את כולו :-)) או מכוס הפלא.
ומה מופלא בכוס הפלא? מדובר על כוסות המיוצרות על ידי מותג מוצרי התינוקות האמריקאי Nuby . אלו כוסות שתייה מעוצבות המותאמות לתינוקות וילדים, בעלות פטנט ייחודי המונע את דליפת נוזל השתייה שבתוכן בכל זווית בהן מוחזקות ומאפשרת לתינוק ולילד לשתות באופן עצמאי וללא חשש.
כוסות אלו מצוינות לשלב גמילת הילד מבקבוק ומעבר לכוס. המעבר מבקבוק לכוס תהפוך עבור הפעוט לחוויה קלה ומעניינת. כמו כן, שולי הסיליקון הרכים בחלקה העליון של הכוס מעוצבים באופן ייחודי להגנה על החניכיים הרגישות והשיניים הבוקעות.
את כוס הפלא ניתן למצוא בשני דגמים: הראשון, כוס קטנה בנפח 240 מ"ל בעלת ידיות אחיזה נוחות, המיועדת לגילאי חצי שנה ומעלה. השני, כוס גדולה יותר בנפח 300 מ"ל, נטולת ידיות המיועדת לילדים גדולים יותר.
שתייה 2
צילום: יח"צ חו"ל

לפרטים נוספים- www.Nuby.co.il

שתפו אותנו איך אתם מעודדים את השתייה אצל ילדכם!

XOXO

אחת שיודעת 😉

קרין מילשטיין
סטייליסטית, מאמנת כושר ובוגרת תואר שני לתקשורת ועיתונאות. זה מה שיוצר את הבלוג על תרבות, סגנון חיים, טיולים, ביקורת ספרותית, שירה ועוד... מוזמנים לקרוא, להגיב ובעיקר להנות... XOXO אחת שיודעת ;-)