כיצד לנהוג עם האישה במהלך ההיריון?

בחורה עם מחשב נייד

תקופת ההיריון ידוע למראית עיין כתקופה הכי מאושרת בין בני הזוג, תקופה בה זוג האוהבים מצפה לפרי האהבה שיצר. למעשה מדובר בתקופה מאוד קשה הן לאישה והן לגבר, במיוחד עם מדובר בתינוק הראשון. במהלך ההיריון האישה סובלת משלל בעיות רפואיות וכאבים בכל הגוף, לרוב גם קשה לה ללכת, לעבוד ולבצע את מתלות הבית. כך שהכול תלוי בגבר, שצריך בתקופה זו גם לעבוד, גם לבצע את כל מתלות הבית והכי חשוב לטפל באשתו ההריונית. רוב הגברים לא מתמודדים היטב עם המשימה, נוטשים את האישה לבדה וקוברים את עצמם בעבודה, דבר שלא מיטיב עם האישה, התינוק וכמובן המערכת הזוגית.

הבנה אוזן קשבת ותמיכה

תקופת ההיריון לא פשוטה הן לגבר והן לאישה, על מנת לצלוח את תקופת ההיריון חשוב מאוד שהגבר יהיה מודע לכל המצבים הבריאותיים מבחינה פיזית, נפשית והורמונאלית, על מנת שיוכל להבין את אשתו ההריונית ולתמוך בה במקרה הצורך. ישנם מגוון ספרים ויועצים באינטרנט שיכולים לסייע לך להבין את תקופת ההיריון והמצבים הרפואיים שקשורים אליו. הספרים לרוב כתובים בשפה עברית פשוטה על מנת להבין את התוכן. בעיות בריאותיות נפוצות במהלך ההיריון כוללות לרוב בריחת שתן, בעיות בשיניים, מחלת חניכיים, כאבים ברוב חלקי הגוף, התנפחות הרגליים,  קושי בשינה ועוד. בנוסף לבעיות הפיזיות האישה לרוב תסבול גם משלל בעיות נפשיות, הכוללות לרוב דיכאון לפני הלידה, עצבים, הקאות, בחילות, בלבול, פחד לקראת הלידה ופרנויה הכוללת לרוב חשש לבריאות התינוק, ללידה מוקדמת  ולכך שהגבר בוגד בה. חשוב מאוד שהגבר יתעלם מרגשותיו ויבין שהאישה נמצאת במצב מיוחד ושהיא לא יכולה לשלוט בהתנהגותה. אם הגבר יצור עימות אם האישה, הדבר יכול להוביל לסכנה להפלה ולידה מוקדמת. הדרך הכי טובה להקל במצב היא פשוט לתמוך באישה, לשמש לה אוזן קשבת ולסייע לה כשתצטרך עזרה.

פינוק תמיד יכול לעזור

במקום לריב ולהתווכח עם האישה במהלך ההיריון, תפנקו אותה ותנסו להרגיע אותה. ישנם מאות דרכים בהם תוכלו לפנק את האישה שלכם במהלך ההיריון. הפינוק הבסיסי ביותר הוא כמובן לדאוג לצרכים של האישה מבחינה בריאותית וללוות אותה לרופא, הדבר יראה לה שאכפת לכם וירגש אותה. תרחיק את האישה מהצרות היומיומיות ותיקח אותה לסוף שבוע במלון או בצימר מפנק, תערכו מסלול טיולים באוויר הצח ותתפנקו בספא עם טיפולי מסאז'ים למיניהם, וכעת עם מגוון אתרי הדילים וההנחות לא תאלץ לבזבז הרבה כסף עבור האושר שלה. כמובן שישנה גם הקלישאה המוכרת, אם אשתך חושקת בגלידה מסוימת או שוקולד מסוים באמצע הלילה, לך תביא לה הדבר יקל עליה וגם על התינוק שכנראה חושק במשהו מתוק. תפתיע את אשתך ותרשום את שניכם לקורס הכנה ללידה, דבר שיעזור לאישה להתכונן ללידה, ירגיע אותה מהחששות שצצים לקראת הלידה ויחבר ביניכם.

דנה שמעוני
ככל שאנחנו גדלים, מתבגרים ומתפתחים, החיים מציבים בפנינו אתגרים חדשים. המסע שלי בחיים האלה מגוון ומלא צבעים, וכל שלב, כל גל, כל שביל חדש מזמן לי שיעור, אותו אני רוצה לחלוק אתכם, הגולשים.