כיצד לחשוף בגידה בחו"ל

לדברי עו"ד אבי גפן, אחת הזירות הרוחשות והנוחות ביותר לבגידות בין בני זוג, הוא נופש בחו"ל. הסיבות להפיכתם של מסעות לחו"ל לשדות בגידה אינסופיים, נובע מהקלות במתן התירוצים לסיבת ההיעדרות, המרחק הרב מעיניהם הבולשות של מכרים, קרובי משפחה ובלשים פרטיים, וכמובן, מהעלויות הנמוכות יחסית של הנופש באיי יוון, ערי אירופה הקלאסית, ואפילו המזרח הרחוק.

לדברי עו"ד אבי גפן, ההסברים והתירוצים למסע האהבים רבים ומקוריים. בני זוג טוענים שהם צריכים חופש מהכול, מפתחים חברים דמיוניים, איתם הם נוסעים כביכול לחו"ל, מפברקים אישורים מהעבודה למסעות עסקים חובקי עולם, ואפילו יוצאים למילואים, באיי יוון. על הדרכים המקוריות להסתרת בגידה בחו"ל, ועל הדרכים לחשוף את בני הזוג הבוגדניים, בכתבה

בחורה עם מחשב נייד

עקב ירידת עלויות הנסיעה לחו"ל, והעלייה בביקוש לזמן איכות עם המאהבת או המאהב, הפך הנופש מעבר לים למעין שדות ציד נצחיים לבוגד הישראלי הממוצע. כך לפחות מעיד עו"ד אבי גפן, העוסק במאבקי גירושין רבים המתחילים, פעמים רבות, עם גילוי רומן מחוץ לנישואין.

לדבריו, הנוחות, הנגישות, והדיסקרטיות הרבה שמעניק בילוי בחו"ל, מפתה בוגדים רבים, והתירוצים שהם משתמשים, מצליחים לא אחת, להרדים את בן הזוג המקורנן, ולהסתיר את הרומן הלוהט מעיניו, לעיתים לשנים.

אך אליה וקוץ בה, בשל הקלות היחסית, והנוחות שבבגידה בחו"ל, החלו לפתח חוקרים פרטיים ועורכי דין למשפחה, רשימה סודית של סימנים המעידים על סבירות גבוהה לבגידה מעבר לים. 

עו"ד אבי גפן החליט לחשוף את הרשימה, לנוחות הקוראים, שייתכן וכלל לא חשדו עד עתה, שמתחת לאפם מתנהל לו רומן לוהט ודיסקרטי.

סימנים מעידים לבגידה בחו"ל

"מעוניין לנסוע לבד" – לדברי עו"ד אבי גפן, אחד מהסימנים המובהקים לבגידה מתרחש כאשר אחד מבני הזוג מביע עניין לנסוע לבדו לחו"ל, ולא מעוניין שבן או בת הזוג יתלוו אליו לחו"ל. על פי רוב בן או בת הזוג "הכמהים לנופש" יגידו כי הם

זקוקים קצת לחופש עם עצמם או עם החברים. לדברי עו"ד אבי גפן מדובר בנורת אזהרה מהבהבת. לדבריו, גם כשהבעל או האישה אומרים שהם נוסעים עם חבר, או חברה – אותם "חברים" דמיוניים, עלולים להתגלות בבוא היום כמאהבים נסתרים.

"קניתי את הכרטיס במזומן" – לדברי עו"ד גפן, התפתחות אמצעי התשלום, והנוחות לתשלום באשראי, הופכים את התשלום במזומן לחשוד מאד. כאשר הגבר או האישה רוכשים את כרטיס הטיסה במזומן, או ש"החבר קונה להם" והם מחזירים לו במזומן – זה סימן מעיד להסתרה. מדוע? מפני שכאשר הכרטיסים משולמים מהחשבון המשותף, בן או בת הזוג עשויים לגלות להיכן טס יקיר לבם, כמה עלה הטיול, וכדומה. תשלום במזומן מאפשר להסתיר זאת. כמו כן, תשלום במזומן מקשה על מעקב מתי יוצאת הטיסה בדיוק, ועם מי מגיעים בני הזוג אליה. לדברי עו"ד אבי גפן, תשלום במזומן עשוי להסתיר את העובדה הכואבת, שכל הטיול היה בעצם על חשבון המאהב העשיר…

תשלום במזומן גם בחו"ל –  מאותה סיבה בדיוק, ההסתובבות עם הרים של מזומנים בחו"ל אמורה לגרום לכם לחשד, או לפחות להרמת גבה. 

כיום, כאשר כל הרכישות נעשות באמצעות פעולות אלקטרוניות פשוטות וזולות, אין כל סיבה לסכן כספים ולהתנהל לאורך מסע לחו"ל רק עם מזומנים. לדברי עו"ד אבי גפן, הסתובבות עם מזומן בחו"ל מקלה מאד על ההסתרה של הפעילות שנעשית. כך יוצא שבני הזוג חוזרים מחו"ל עם מתנות, בגדים חדשים, לאחר שחוו חוויות, ראו הצגות, הלכו למסעדות – אבל הכול שולם במזומן – כך שאין כל עדות לכך שהסיפורים הללו אכן קרו. לדברי עו"ד גפן הדבר מאד מחשיד. "גם מוסכניקים או בעלי דוכן פלאפל לא מסתובבים עם סטיפות של כסף מזומן בחו"ל, מפני שהדבר עלול לגרום לתאונות מצערות כמו אבדן הכסף או גניבתו" אומר עו"ד גפן. כך שההתעקשות לשלם במזומן אמורה לעורר חשד.

לבני הזוג "אין זמן לענות לטלפון.." – לדברי עו"ד אבי גפן, כאשר בן או בת הזוג שלכם שוהים בחו"ל, ואף פעם אין לו זמן לענות לכם בטלפון, מדובר בסימן מחשיד מאד. לדבריו, מי שמנהל רומן בחו"ל רוצה לשכוח את הבית. הוא משתוקק לזמן איכות עם המאהבת, ולכן נוח לו נורא להגיד שאין לו זמן לענות לטלפון. המרחק הגיאוגראפי גורם להרבה מאתנו לחשוב שהזמינות בטלפון בחו"ל בעייתית, אולי ירושה מהזמנים בהם ניתן היה באמת לדבר רק מקווים בינלאומיים יקרים, שהיו

הרבה פחות נגישים. לדברי עו"ד גפן, דווקא הזמינות לשיחות בחופשה בחו"ל אמורה להשתפר, מפני שהאנשים נופשים, לא עסוקים בישיבות או בעבודה, והטלפון כל הזמן עליהם…  לדבריו, אנשים לא נוהגים ללכת להצגות ולסרטים בחו"ל יותר מבארץ, להיפך – הדבר מהווה על פי רוב בזבוז זמן חו"ל, ולכן סינון של שיחות מהארץ היא תופעה מחשידה.

טלפון סודי חלופי – לדברי עו"ד גפן, בני זוג רבים הבוגדים בחו"ל, שוכרים או רוכשים קו סלולר זמני שישמש אותם רק בחו"ל, למרות שהסלולארי הקיים, יכול גם יכול, לשמש אותם היטב. על פי רוב הם לא חושפים בפני בני זוגם את קיומו של המכשיר, אבל סממנים רבים עשויים לרמוז על קיומו של מכשיר נסתר נוסף, כמו למשל חיוב חד פעמי מחברת תקשורת שמופיע פתאום בחשבון המשותף. 

לדברי עו"ד גפן, המכשיר הנוסף מאפשר למנהלי הרומן להתקשר ביניהם, להזמין כרטיסים, כך שלא ייחשף כי הם מזמינים כרטיס זוגי, להעביר אסמסים חושניים ואוהבים – וזאת בלי כל חשש שבן או בת הזוג יחשפו את העניין בסיום הנסיעה או לפניה. 

"כל התמונות נעלמו מהסלולר" – אחד הסימנים החזקים לבגידה הוא היעלמותן של תמונות ממכשיר הסמארטפון. לדברי עו"ד גפן, כאשר בן הזוג חוזר מחו"ל, אמורות להיות על מכשיר הסלולר החכם שלו שלל תמונות מהטיול המהנה. אז איפה הן? להיכן הן נעלמו?.. נמחקו?.. הייתה בעיה במצלמה?.. פעמים רבות מופיעים כל מיני תירוצים שמנסים לכסות למעשה על קיומו של מכשיר אחר, זמני, אותו שכר בן הזוג, כך שיהיה לו קל ובטוח יותר לנהל את הבגידה מבלי שתיחשף. אובדן התמונות מהטיול צריך להדליק אצלכם את נורות האזהרה.

"יש בעיה נוראית עם הטלפונים במלון" – כן, התירוץ הזה אולי נשמע מוכר למדי.. על פי רוב הבעל או האישה מתנצלים על זה שיש בעיה בטלפון בחדר, ושאי אפשר לקבל בו שיחות ישירות. לדברי עו"ד גפן, תמיד קל יותר להציג בעיות בלתי סבירות שקרו בחו"ל, כשבארץ אין מצב שהן היו קורות בלי שהיו מתקנים אותן באופן מיידי. "מה זאת אומרת שהקו בחדר מקולקל? נראה לכם הגיוני? אולי פשוט מישהו מנסה להסתיר את המאהבת, או חושש שהיא תענה בטעות לשיחה נכנסת?". 

לדברי עו"ד גפן, שיחות עם האישה החוקית עלולות להעיב על מצב הרוח המרומם של החופשה עם המאהבת, אז למה לא להמציא איזה תירוץ שימעיט את הקשר עם

הבית וצרותיו במקרה הרע, או את רגשי האשמה, במקרה הטוב?.. לדבריו כאשר מדווח על בעיה מתמשכת בטלפון שבחדר המלון, זהו סימן מובהק לניהול רומן מחוץ לנישואין.

"עזוב, אל תיקח אותי לשדה, חברה באה לקחת אותי…"  – לדברי עו"ד גפן, כאשר בן או בת הזוג מסרבים שתלוו אותם או שתיקחו אותם חזרה משדה התעופה – הדבר מהווה סימן אזהרה ראשון במעלה לבגידה אפשרית. 

"מוזר.. בני זוג על פי רוב נעזרים אחד בשני, להקפיץ את הילדים, לנסוע לעבודה. למה הפעם לא?" שואל עו"ד גפן בהיתממות. "אולי בגלל שהטיול החלומי מתחיל כבר עם היציאה מהבית, ומסתיים כשחוזרים הביתה, וזוג הבוגדים לא מעוניין להסתבך באופרציות סבוכות של הקפצה נפרדת וחבירה ליד דוכן הכרטיסים. על כן כשבן או בת הזוג אומרים לכם, "אני אקח מונית", או "החברה תקפיץ אותי" – זה אמור לעורר אצלכם חשד.."

לחשוף את בגידה – פשוט, לא זול אך משתלם –לדברי עו"ד אבי גפן, הדרך לחשוף בגידה בחו"ל איננו זול, ומצריך משאבים יותר גדולים מחשיפת בגידה בארץ. לדבריו, הדרך הטובה ביותר לחשוף רומן סודי שכזה היא לשלוח חוקר פרטי לחו"ל אשר יעקוב אחר בן או בת הזוג, כאשר קיים חשד כבד כי מתנהל רומן מאחורי הגב. לדברי עו"ד גפן, למרות כאב הלב הנורא בגילוי הבגידה, פעמים לא מעטות תיעוד של אישה או גבר בוגדים, יכול להפוך לחיסכון (או אפילו לרווח) של מאות אלפי, ואף של מיליוני שקלים לצד הנבגד – כמובן אם בני הזוג חולשים על רכוש וממון רבים. 

לדברי עו"ד גפן, כאשר בית הדין הרבני מקבל תיעוד של 'מעשה כיעור' (כלומר סימן מובהק להתרחשות בגידה), הוא מורה, בפעמים רבות, על חלוקה לא שוויונית של הרכוש בין בני הזוג.

אך אם האישה היא הבוגדת – בית הדין הרבני יורה על גירושין מיידים ועשוי להורות על חלוקת רכוש מפלה נגדה. גם כשהמצב הפוך יורה בית הדין פעמים רבות על גירושין, ויפגע בגבר הבוגדני. 

לדברי עו"ד אבי גפן, פעמים רבות בגידה משמעה אובדן הבית – פיזית!.. כלומר מי שנתפס בבגידה מאבד את הבית לטובת בן או בת הזוג. כשיש יותר מבית אחד לבני הזוג – תיעוד הבגידה הופך להרבה יותר משמעותי. 

                                           מה הן הדרכים לאתר בגידה שכזו?

לדברי עו"ד אבי גפן, אם מתעוררים חשדות, יש לפעול בנדון.

לדבריו, כדי לחשוף בגידה, מומלץ דווקא, לא להראות לבן או בת הזוג שהתעורר אצלכם חשד. "כאשר בני זוג חוששים שעלו עליהם, הם עלולים להוריד פרופיל, לעשות הפסקה ברומן, וכך למעשה למנוע את חשיפתו" אומר עו"ד גפן.

לדבריו, מומלץ לאשש את החשדות.

לבקש להסיע את בן  או בת הזוג לשדה, אך לא להתעקש על כך.

וכן, לנסות להתקשר לחדר במלון, אך לא לעשות סצנות אם אומרים לכם ש"הטלפון מקולקל".

לבקש שישלחו לכם במייל תמונות מהטיול, אבל לא להתאכזב אם המצלמה "התקלקלה".

כאשר החשדות כבר מבוססים זה הרגע לפנות לעורך דין, אשר יסייע לכם להפעיל חוקר פרטי.

                                  כמה עולה לשכור חוקר פרטי בחו"ל?

לדברי עו"ד גפן, היות וחוקרים פרטיים ישראלים המנהלים חקירה בחו"ל, שוכרים על פי רוב משרד מקומי שינהל את החקירה, העלויות הופכות לגבוהות ונעות סביב 30 אלף ₪ לניהול חקירה.

לדבריו, כאשר חשיפת בגידה עשויה לזכות אתכם בבית – או לחלופין, להרגיע אתכם, ולגלות לכם שבן או בת הזוג כלל לא בוגדים בכם – השיקול הכלכלי הופך לזניח.

                               אודות עורך-הדין אבי גפן

 עו"ד אבי אבי גפן מתמחה בדיני משפחה, קביעת משמורת, מזונות, חלוקת רכוש, ניהול עזבונות, ירושות ועוד.

משרדו של עו"ד אבי גפן שוכן בבית גיבור במתחם בורסת היהלומים ברמת גן. mwww.avigeffen.co