כיצד להקל על כאבי צמיחת שיניים אצל תינוקות?

מכירים את זה שהתינוק צורח ונושך כל דבר אפשרי (לפעמים אפילו את עצמו)? מחפשים דרכים להקל עליו? מוזמנים להיכנס לפוסט ולקרוא מספר שיטות להקלה על כאבי שיניים אצל תינוקות.

ילד נשכן
צילום: יח"צ NUBY

בקיעת השיניים מתחילה בגיל 3 חודשים לערך (אצל המקדימים) והתהליך יכול להימשך כשנתיים, עד שכל שיני החלב יוצאות, בדרך כלל עד גיל שלוש. זהו תהליך הכרוך בכאבים ויכול לגרום לנפיחות ודלקות ברקמות הרכות שבפיו של התינוק. לכן, בקיעת השיניים מלווה אצל תינוקות רבים בכאבים ובתסמינים נוספים של אי נוחות.

ריכזתי עבורכם מספר שיטות להקלה על הכאבים של הבייבי שלכם:

1. משחות טבעיות להקלה על הכאבים– ישנן מספר משחות בשוק העשויות מחומרים טבעיים. ניתן למרוח ישירות על החניכיים הכואבים או על נשכן .

2. עיסוי חניכיים– יש לבצע בזהירות (בעיקר כדי לא הינשך בעצמכם 🙂 )- שטפו את ידכם, הכניסו אצבע נקייה והתחילו לשפשף את החניכיים למשך מספר שניות. ניתן גם לעסות את אזור הלסת והפנים של התינוק בתנועה מעגלית ועדינה.

3. מלפפון קר– זאת כמובן אם תינוקכם התחיל כבר לאכול מזון מוצק. המלפפון הקשה והקר מפעיל לחץ על החניכיים הכואבות, מה שיספק הקלה והפוגה מהכאבים הלא נעימים. ולכל האימהות הפולניות כמוני, אפילו הוא יאכל משהו ;-).

4. נשכנים– ישנם סוגי נשכנים רבים בשוק. ישנם כאלו שיש בתוכם מים וניתן להכניסם לקירור, כאלו העשויים מחומרים רכים שניתן לנשוך ואף ישנם נשכנים משודרגים, כמו הנשכן שרשרת ספארי של חברת NUBY. זהו נשכן שצורתו עגולה השזור במגוון חרוזים, וצורות של חיות (פיל, אריה, קוף והיפופוטם). הוא מהווה צעצוע צבעוני המגרה את עיניו וגורם לו לאחוז, לשחק ולהיות פעיל, ובכך לאמן את השרירים. החומרים מהם עשוי הינם עמידים, גמישים וחזקים ובמקביל בטוחים להכנסתו אל פי התינוק מכל צדדיו. החרוזים והאלמנטים בעלי הטקסטורות והבליטות בנויים כך שיפעילו את החניכיים טרם בקיעת השיניים, יעסו אותם ויתרמו להתפתחותן של שיניים בריאות וחזקות. המוצר מתאים לשימוש מגיל 3 חודשים.

נשכן
צילום: יח"צ NUBY

מאחלת לכל התינוקות החמודים שיסבלו כמה שפחות מהכאבים ולכם ההורים שתהיו סבלניים.

XOXO

אחת שיודעת 😉

קרין מילשטיין
סטייליסטית, מאמנת כושר ובוגרת תואר שני לתקשורת ועיתונאות. זה מה שיוצר את הבלוג על תרבות, סגנון חיים, טיולים, ביקורת ספרותית, שירה ועוד... מוזמנים לקרוא, להגיב ובעיקר להנות... XOXO אחת שיודעת ;-)