כיצד לבחור קבלני איטום

בחורה עם מחשב נייד

עבודות איטום דורשות ידע רב ומומחיות

רובנו המוחלט היננו בורים בכל הקשור לעבודות הבנייה השונות, ומניחים שהן עבודות "שחורות", דהיינו פשוטות וחוזרות על עצמן. למרות הדעה הרווחת, ישנם תחומים בענף הבנייה הדורשים רמת מומחיות וידע שלא היו מביישים את רוב מקצועות הצווארון הלבן. תחום האיטום הינו דוגמא בולטת לכך. עבודות האיטום נועדו לשמור על פנים הבית שלנו מפני מפגעי הסביבה. לשמור עלינו מהחום הכבד של הקיץ, הקור של החורף, ומכניסת נוזלים לקירות או לחלל המבנה. ביצוע עבודות איטום בצורה רשלנית עשוי בהחלט לגרור נזקים כלכליים כבדים (בדמות פגיעת רכוש מנזילות או צורך בתיקון הקיר לאחר רטיבות), ואף עשוי להוביל לסכנות בטיחותיות חמורות בדמות החלשת יסודות וקירות המבנה. בכדי לבצע עבודות איטום באופן מושלם, על קבלני איטום לקחת בחשבון מספר עצום של משתנים הקשורים למבנה, בין השאר מיקומו, גובהו, האקלים המקומי, כמויות המשקעים, גילו של הבית וסוג החומר ממנו הוא בנוי. לאחר שכלול כל המשתנים האלה, על קבלני איטום לבחור מתוך מגוון עצום ומשתנה תדיר של חומרי איטום וטכניקות יישום שונות. רק שילוב נכון יבטיח איטום מושלם שיחזיק מעמד לאורך שנים רבות.

מהם הדגשים החשובים לבחירת קבלני איטום איכותיים

מאחר ומדובר במקצוע עתיר ידע, חשוב מאוד לבחור כהלכה את קבלני האיטום שיבצעו את העבודות בביתנו. נשאלת השאלה, כיצד נוכל לדעת שאנו בוחרים קבלן איטום איכותי ומקצועי מבין המגוון הקיים בשוק. להלן מספר טיפים אשר יסייעו בהגעה לבחירה הנכונה:

  • ספציפיות: קבלני איטום טובים, מייחדים את כל עבודתם לנושא האיטום. התמחות זו הכרחית על מנת להיות מסוגלים להתמקצע בפיתוחים החדשים ביותר בתחום, והיא גם מעידה על איכות העבודה של הקבלן (מאחר וככל הנראה קבלנים כללים שוכרים את שירותיו לביצוע עבודות האיטום בשל מומחיותו).
  • המלצות: בצעו חיפוש באינטרנט והיוועצו עם חברים. בדקו את ותק החברה מאחר והוא בדרך כלל מעיד על איכותה.

אל תוותרו על בחירה מושכלת

תהליך הבחירה עשוי להיות מיגע אך הוא חשוב מאין כמוהו. עבודה המבוצעת על ידי קבלני איטום איכותיים תחזיק מעמד שנים רבות, ותהה משתלמת כלכלית לאורך זמן.