כיצד לבחור כיסא גיימרים לתלמיד?

כיסאות גיימרים זאל
כיסאות גיימרים זאל - כיצד לבחור כיסא גיימרים לתלמיד?
5 נקודות חשובות –
נעסוק בשאלות –  כיצד לבחור את כסא המחשבים המתאים לתלמיד? מדוע הוא חשוב ?וכיצד נארגן את תהליך הלמידה ללא פגיעה בבריאות?
בימים אלה תלמידים רבים צריכים לעשות כמות לא מבוטלת של שיעורי בית ומטלות בית הספר על מחשב. מדובר בפרויקטים שונים, שיעורים דרך האינטרנט, למידה מרחוק. לכן, כאשר רוכשים מחשב לתלמיד חשוב מאד  שגם נחשוב  על כיסא מיוחד.
נתחיל בנקודה המרכזית : תנוחת ישיבה לקויה אצל תלמידי בית הספר.
האורתופדים משמיעים קול  זעקה – 75% מילדי גיל בית הספר סובלים מהפרעות יציבה שונות. לשם השוואה, באמצע המאה העשרים נצפו ליקויים דומים אצל 10% בלבד מתלמידי בתי הספר. מומחים מקשרים עובדה זו עם כניסת טכנולוגיית המחשבים בחיינו. ילדים יושבים שעות על גבי שעות וזמן לא מבוטל : בבית הספר, בבית בהכנת השיעורים, משחקים במחשב ואף מתקשרים בינהם באמצעות המחשב. בסופו של דבר מגיעים ל  6 – 8 שעות ישיבה ביום לכל הפחות. עליכם לדעת כי במצב ישיבה העמוד עמוד השדרה טעון יותר. כשיושבים, מחוך השריר נרגע וכל משקל הגוף נשען על עמוד השדרה השברירי. הדבר המזיק ביותר לילד זה ישיבה! אם לא מקדישים תשומת לב נאותה למניעה, הדבר עלול להוביל לבעיות בריאותיות קשות ויכולה להוביל לנכות. ניתן לעשות  ספורט שמטרתו לחזק את השרירים, למשל, שחייה.
 ורצוי מאד בנוסף לספק לילד את כסא המחשב הנכון.
מה רצוי לחפש בעת הקנייה ובמה להתמקד ?
משענת גב אורטופדית –
בדרך כלל יש לעמוד השדרה עיקול באזור המותני  כרית מיוחדת בגב התחתון תתמוך בגבו של הילד במצב טבעי ולא תאפשר לו להתכרבל בכיסא. אורך הגב אמור להגיע לשכמות, זה יאפשר לשרירים להיות במצב טוב.
התאמת גובה –
בישיבה יש להקפיד על כלל פשוט: הזווית הנכונה בין הירך לרגל התחתונה. זה טוב אם הכיסא מתכוונן בגובהו – כך  תוכלו להשתמש בו למשך זמן ארוך יותר, תוך התאמה ככל שהילד יגדל. או שניתן להשתמש במשענת רגל מיוחדת.
מושב ארגונומי –
זהו מושב עם הפסקה מיוחדת ליד הגב, תמיכה לרוחב וקצה קדמי משופע, דבר שימנע ישיבה  בקצה הזה. הילד לא ייאלץ להתכרבל וישב ישיבה זקופה. העיצוב האנטומי לא יכלול את סחיטת כלי הדם מתחת לברכיים ולא יפריע לזרימת הדם ברגליים.
מנגנון נדנדה –
נוכחותה אינה נחוצה, אך עדיף לספק את היכולת להתנדנד בכיסא. והנה הסיבה –
העיצוב האורטופדי של כיסא גיימרים יגרום לך לפקח כל הזמן על גבך. ישיבה בתנוחה זו יותר מחצי שעה קשה מאד. יש צורך לתת לשרירים להירגע מדי פעם וכך הילד יתנדנד באופן אינסטינקטיבי למתיחות. כיסא לא מאושר ייכשל בסופו של דבר ומנגנון הנדנדה יאפשר הפסקות דינמיות והתנודדות ללא חשש לשבירה ובסופו של דבר יוביל לישיבה נכונה זמן רב יותר.
ועוד דבר אחד:
כשבוחרים כיסא גיימרים לילדים או לסטודנט, אל תשכחו כי קודם כל מדובר בכסא עבודה. כל פרט ומרכיב צריך לתמוך באורגניזם צומח, לתרום להתפתחות גופנית נכונה ולמידה נוחה ללא עייפות.
ראו מחירים לצפייה בכיסאות גיימרים לילדים  – http://gamerchair.wpd.co.il