כיצד בוחרים אבן חן לשילוב בתכשיט?

אבן חן יקרה

תכשיטים עם אבני חן הם התכשיטים הכי יפים שיש. אמנם הם יקרים יותר אך אבני החן לא מוסיפות רק עיצוב מרהיב והרבה יוקרה אלא גם הרבה ערך מוסף. לאבני החן יש סגולות בנוסף לעיצובים המרהיבים שלהם ויש אבני חן יקרות ואיכותיות מאוד לטווח הארוך. איך נבחר את האבן המושלמת?

תכשיטים עם אבני חן יוקרתיים יותר

אין ספק שאבני חן מוסיפות הרבה לתכשיטים שלכם וכדאי מאוד לשקול זאת. נכון שהתכשיט יהיה הרבה יותר יקר כאשר משובצת עליו אבן חן אך נתחיל כבר מהנתון הזה שיכול מעט לבלב אתכם: יש אבני חן יקרות מאוד אך יש גם אבני חן יפהפיות שיכולות להתאים גם למי שרוצה להכניס את היד קצת פחות עמוק לכיס. אפשר לבחור אבני חן יחסית זולת כאשר ההשוואה בין אבנים אלו לבין אבן חן יקרה יכול לעמוד על אלפי שקלים. התכשיט שלכם בכל מקרה ייראה יוקרתי כאשר המחיר לא חייב לשקף את מה שתרגישו עם התכשיט משובץ האבן. לכן זה הפרמטר הראשון שיש להתייחס אליו, המחיר.

לאבני החן יש צבעים שונים

אבן חן יקרה

אבן חן יקרה או זולה, זה אולי פרמטר שנשמע לכם החשוב ביותר אך הוא ממש לא העיקרי. יש פרמטרים נוספים שנכנסים לתמונה בבחירה של תכשיטים עם אבן חן כאשר השיבוץ של אבן החן הוא גם עניין של עיצוב. כאשר אנו מדברים על עיצוב יש עוד כמה פרמטרים שמתחלקים בעצם לתתי קריטריונים אך תחילה נדבר על החשוב ביניהם והוא הצבע. הצבע של אבן החן למעשה יקבע את העיצוב שלה יותר מכל פרמטר אחר. זה בכלל לא משנה על איזה תכשיט מדובר או מה הצבע שלו, הצבע של אבן החן יהיה דומיננטי מאוד וככל שהיא תהיה גדולה יותר, כך הצבע שלה ישלוט בו יותר.

כיצד נתאים את הצבע?

את ההתאמה של הצבע של אבן החן לתכשיט יש לבצע לפי כמה פרמטרים. ראשית, אבן החן צריכה להתאים בצבע שלה לצבע של התכשיט. אם יש לכם תכשיט מזהב אז אתם צריכים לזכור שאבנים בהירות יותר יקנו עיצוב יחסית עדין, אפילו לצבע הבוהק והזועק של הזהב. לעומת זאת אם תבחרו צבע דומיננטי נוסף כמו למשל אדום, ירוק או סגול, התכשיט יהיה צעקני מאוד ולעתים זה לא יהיה יתרון. באלו עוד פרמטרים צריכים להתחשב? יש צורך להתחשב בהעדפה האישית שלכם כאשר יכול להיות שיהיה לכם צבע מועדף, וגם שילוב של התכשיט עם בגדים מסוימים שיש לכם וישלים את הלוק.

אבן שתתאים לסוג תכשיט

אפילו אם תבחרו אבן חן יקרה לשיבוץ בתכשיט שלכם לא בטוח שהיא תתאים במאה אחוז ולכן חוץ מהמחיר יש להתחשב גם בגימור של התכשיט. יש אבני חן איכותיות במיוחד שהגימור שלהם נוצץ ומבריק ויש אבני חן שפחות ינצצו אלא יותר יהיו שם בשקט ויוסיפו עיצוב אלגנטי יותר. כמובן שהגימור קשור גם למחיר אך יחד עם זאת יש להתאים את סוג הגימור לעיצוב של התכשיט עצמו וכמובן לסוג התכשיט. אבן חן שמתאימה לשרשרת לא בהכרח תתאים לעגילים וכן הלאה.

אז איזו אבן חן תבחרו?

אז דיברנו על המחיר, דיברנו על העיצוב ודיברנו גם על הגימור. בסופו של דבר בחירה של אבן חן תהיה גם לפי האבן עצמה, כלומר לפי התכונות הסגולות שלה. אמנם יש אבני חן עמידות פחות או יותר וכך גם לגבי העיצוב אך יש אבני חן שיכולות לתת לכם פריון, רפואה שלמה, אנרגיות חיובית, פרנסה טובה וכן הלאה. זה אחד הפרמטרים שצריכים להוביל אתכם בבחירה של האבן המושלמת.