כינים !! כינים !! כינים !! מה עושים ?? והפעם מה כדאי לעשות !!!

בחורה עם מחשב נייד

אין ספק כולנו עסוקים מעל הראש: עבודה, לימודים, משפחה, משכנתא ומה לא.

בדור האחרון נוספה לכל אלה התמודדות עם מכה – שכן כתובה בתורה, המכה השלישית.
חלקכם התייאש והגיע למסקנה החמורה "אם אתה לא יכול להם, הצטרף אליהם". חלק אחר מכם מקדיש שעות על שעות ללא הועיל.

ואני כבר למעלה מ 20 שנה עסוק ועוסק בפתרונות לבעיית הכינים, שמפו להיגיינת הראש סופר פלא ראש שמפו המיוצר מחומרים טבעיים ומועשר בתמציות צמחיות, משמש גם כשמפו לשימוש יום יומי גם מסלק כינים וגם מונע הדבקה

מטרת סדרת הטיפים הזו היא לתת לכולם אינפורמציה איך להתמודד עם הבעיה במינימום השקעת זמן (40 דקות פעמיים בשבוע למשפחה של 4 ילדים).

הסדר ההגיוני היה מחייב שנתחיל בטיפים בעלי גוון תיאורטי ולאחר מכן נעבור לטיפים יותר תכליתיים.

למרות זאת החלטנו להתחיל בכמה טיפים מעשיים, טיפים שיחסכו לכם הרבה זמן שכרגע חלקכם משקיע לריק. את ההסבר המפורט לבסיס התיאורטי שעומד מאחוריהם  נשאיר לשלב יותר מאוחר.

הנה הטיפ הראשון.

כל ביצה שמרוחקת מעור הקרקפת יותר מ 15 מילימטר אינה מהווה יותר בעיה מבחינת הכינים. אז אם אתם מוגבלים בזמן עזבו את ההתעסקות עם הביצים שמרחקן מעור הקרקפת מעל ל 15 מילימטר.

נכון שהביצים האלו מהוות בעיה אסטטית רצינית אך מבחינת ההדבקה בכינים – אין בהן שום סיכון.

מהביצים הללו (הרחוקות מעור הקרקפת מעל ל15 מילימטר) לא תבקענה כינים לעולם!!!!!!!

לכן התרכזו בביצים שמרחקן מעור הקרקפת הוא פחות מ 15 מילימטר.

כמו כן שימוש בשמפו להיגיינת הראש סופר פלא ראש מוריד את הצורך בבדיקות אלו.

הסבר קצר
הכינה "האמא" היא מהטיפוס הפולני החכם

שדואג שהבננה תהיה זמינה וקרובה כמה שאפשר לצאצאים. לכן בזמן ההטלה היא מדביקה את הביצים לשיער קרוב כמה שניתן  לעור הקרקפת. זאת כדי שהכינה שאך נולדה לא תצטרך ללכת מרחק גדול עד מקור המזון – כלי הדם בעור הקרקפת.

מההטלה עד הבקיעה עוברים בערך 15 ימים. במשך הזמן הזה השערה גדלה והביצה הדבוקה אליה מתרחקת מעור הקרקפת. קצב גידול השערה ידוע (בסביבות 0.4 מילימטר ליום). לכן אם מבחינים בביצה דבוקה לשיער במרחק של כ- 6-7  מילימטר מעור הקרקפת ניתן להסיק שביצה זו הוטלה לפני כ 15 יום. כינה שיכולה הייתה לבקוע מביצה זו כבר בקעה (כי הרי אמרנו שטווח הזמן מההטלה עד הבקיעה הוא בערך 15 ימים). כלומר הפוטנציאל של הביצה הזו כבר מומש. הביצה הזו או נכון יותר הקליפה החיצונית של הביצה לא מהווה יותר בעיה מבחינת הכינים. (כדי למנוע טעויות נלקח טווח בטחון של 100% ובמקום 6-7 מילימטר נקבע הגבול ב 15 מילימטר).

זהו הבסיס התיאורטי לטיפ הראשון:

התרכזו בביצים שמרחקן מעור הקרקפת הוא פחות  מ 15 מילימטר.

אם אתם חושבים שאנחנו במאה ה – 21 חכמים במיוחד, רציתי להסב את תשומת לבכם שכבר חכמי התלמוד ידעו את העובדה הזו. לראיה דבריהם.

במסכת נזיר פרק ו:

" אינבא מתה ברישא דבינתא " – שפרושו –  ביצה של כינה מתה, נמצאת רחוק מהראש.

שימו לב שהשימוש בשמפו להיגיינת הראש סופר פלא ראש משאיר ראש נקי מכינים וגם מונע הדבקה מחדש

להתראות בטיפ הבא

ד"ר יורם גורסקי.

mediflor
ד"ר יורם גורסקי תושב ירושלים, סיימתי את לימודי בבית הספר התיכון שליד האוניברסיטה העברית. לאחר שירותי הצבאי פניתי ללימודים אקדמאים באוניברסיטה העברית . במוסד זה סיימתי את לימודי התואר הראשון בביולוגיה ותואר שני במיקרוביולוגיה ופיזיולוגיה. לאחר מכן פניתי ללימודי תואר שלישי בבית הספר לרפואה בירושלים שם סיימתי את לימודי במחלקה לאימונולוגיה. עבודת הדוקטורט שלי עסקה בפיתוח שיטה לאבחון סרטן השד בעזרת נוגדנים. לאחר סיום הדוקטורט פניתי להשתלמות פוסט דוקטורט בחו"ל במחלקה לביולוגיה של גידולים סרטניים במכון קרולינסקה בשוודיה . עם חזרתי ארצה שיניתי כיוון ופניתי לתחום תעשיית הביוטכנולוגית בארץ, בתקופה זו שימשתי כראש מחקר ופיתוח בחברות שונות בארץ ופיתחתי בעצמי ובעזרת צוותים שהיו תחת פיקוחי מוצרים רבים בתחום הביוטכנולוגיה, דיאגנוסטיקה וכיו"ב. בשנת 2004 הקמתי את חברת מדיפלור שמאז זהו תחום עיסוקי העיקרי .