כחול – 50 סיפורים אירוטיים של גדולי הספרות העולמית

כן,אפילו הגפנים הירוקים על וילונות המיטה השתלבו והשתרגו סביבנו בחיבוק צמחי ואחזו בנו באלפי קנוקנות מתפתלות

בחורה עם מחשב נייד
רשימת הסופרות והסופרים שהקדישו את כתביהם להנצחת מיניותן ומיניותם ארוכה. ההתקדמות על החוויות המיניות, על הפעם הראשונה בה סער ליבם ודמם, על פגישות האהבים ועל הפרידות קורעות הלב, היו כאבן שואבת לקוראים בני כל הגילים.
 
הסיפורים בספר זה לוקטו ממגוון גדול של תרבויות, ספרים ומדריכים, החל ב"חמור הזהב" של אפולוניוס היווני ו"סטיריקון" של פטרוניוס הרומי, "קאמה סוטרה" ו"הגן המבושם"  וכלה באדית´ וורטון האמריקאית ופליקס סלטן (מחבר "במבי"). השתדלנו לבחור סיפורים או קטעי סיפור  המשקפים את יצירתו השלמה של כל סופר וסופרת.

.

גברים נשים ובינהם תשוקה,אינטימיות,אירוטיות,חושניות ואהבה.

נושא האירוטיקה הוא משהו שכולנו (כמעט לפחות) חווינו או חשבנו עליו ועדיין לעיתים נראה כי יש לדבר עליו בלחש,בחדרי חדרים כאילו מדובר בדבר אסור בעוד שההפך הוא הנכון.

מיניות ואירוטיקה הם שני דברים מופלאים ומהנים . שירים,סיפורים,מכתבים וחלומות נכתבו סביב הדבר היפה הזה והספר הזה מנסה להביא את מבחר הכותבים שכתבו אירוטיקה.

למה אני אומרת שהספר מנסה? משום שישנה קצת תחושת החמצה בספר. ראשית ההגהה הקלוקלת שצרמה לי בעין.

שנית כשאני חושבת אירוטיקה אני חושבת אנשים בוגרים בעוד שישנם סיפורים בהם הדמות הנשית היא נערה או אף ילדה. ובכלל הדמות הנשית שם בעמדה נמוכה ברמת הגועל לפעמים.

כוחניות,אונס וגילוי עריות גם הם חלק מהסיפורים ואינני יודעת אם האכזבה היא מהסופר שכתב שכתב את הסיפור או ממי שבחר את הסיפורים.

הסיפורים נכתבו לפני שנים רבות. רובנו אני מניחה מכירים את קזנובה ואת המרקיז דה סאד וגם על הקאמה סוטרה שמענו ולצד אלה ישנם כותבים וכותבות אחרים חלקם אנונימיים לחלוטין שכתבו יפה וחושני.

השפה גם היא שפה אחרת ממה שאנו מכירים היום ופה דווקא התענגתי על כתיבה אחרת וכבר פחות מוכרת.

זה לא ספר שיושבים וקוראים ברצף אלא ספר שנמצא על המדף ומדי פעם כשרוצים לקרוא משהו אחר,איזה סיפור אהבה וחושניות,פותחים את הספר ובוחרים את הסיפור המועדף וכמובן קוראים אותו בפרטיות כשיש ילדים משום שהכריכה לחלוטין מסגירה את סוג הספר .

כבר מעל שני עשורים שאני קוראת ספרות בוגרת. קראתי מכל הסוגים גם אלה מסוג 50 גוונים ושות' ואין ספק שנתקלתי בספרים שבהם האירוטיקה עוברת קריאה הרבה יותר טוב ממרבית הסיפורים בספר למרות שמדובר בקלאסיקה.

סיימתי את הספר בתקווה שייצא חלק שני שלו ובו יהיו עוד מבחר סיפורים או מכתבים אירוטיים מוצלחים יותר (ויש כאלה בשפע) ושתהיה בו הגהה ברמה גבוהה יותר.

ולסיכום,אירוטיקה וסקס הן לא מילים גסות אלא הנאה אחת גדולה ומופלאה שצריך לדעת לא רק להרגיש אלא גם לכתוב.

הוצאת אסטרולוג

OLYMPUS DIGITAL CAMERA