כזאת אני: עושה באהבה או שלא עושה בכלל

לא פעם אני נשאלת "למה לקחת אותך כמעצבת פנים". אז פניתי לכמה לקוחות שלי, אחרי שעבודת העיצוב הסתיימה, ובדקתי מה יש להם לומר בעניין.
כמו בכל בית שאני מעצבת, גם כאן, הוספתי נופך משלי.

צילום: מאור מויאל

 

בואו ואספר לכם סיפורי בתים.

הם שקלו לעבור דירה. כי הם צריכים עוד חדר, מטבח גדול, מרחב, מקום לאירוח, בית מעוצב, צעייר, נעים ומואר ועוד ועוד. לאחר שהבטחתי לתת מענה לכל הצרכים, כשהעיקרי שבהם – הוספת חדר, הוחלט: משפצים! אז שיפצנו וזה מה שיצא.

צילום: מאור מויאל
צילום: מאור מויאל

באחת השכונות הוותיקות והיוקרתיות בירושלים שוכן לו הבית הזה. כשהילדים עזבו את הקן, פנו אלי בני הזוג וביקשו שאתאים אותו לצרכיהם החדשים ולרוח התקופה. אז בשיפוץ מהיסוד, תכננו מחדש את חלוקת הדירה ופינקנו את הזוג בסוויטה גדולה, הכוללת גם חדר רחצה פרטי שלא היה להם עד כה. מרצפות הטרצו הישנות הוחלפו, חלונות העץ הישנים הפכו לחלונות אלומיניום, המטבח וחדרי הרחצה תוכננו מחדש והבית החשוך הואר בגופי תאורה מעוצבים, תוך פיזור נכון של האור. כל אלה ועוד יצרו בית מחודש ומעוצב, השומר על קשר עם הסביבה הוותיקה והירוקה, שעוטפת אותו מכל עבר.

צילום: מאור מויאל
צילום: מאור מויאל

זה מה שהיא רצתה וזה מה שהיא קיבלה – "בית". שיהיה לה כייף לחזור.

לא נגענו בקירות. הלבשנו, איפרנו, עשינו לה צבע וקיבלנו מישהי אחרת – אלגנטית, שונה, יפה, עדינה ומוארת.

צילום: מאור מויאל

צילום: מאור מויאל

 

ומה אמרו הלקחות?

נקי ואלגנטי – שתי מילים שחזרו על עצמן, בכל פעם ששאלתי מה הם חושבים על העיצוב שלי.

את מביאה איתך משהו אחר – כן, במציאות שבה יש כל-כך הרבה אדריכלים ומעצבים, חשוב לי כמעצבת פנים להביא את המשהו השונה והמיוחד, שיהפוך את הסביבה שאותה אני מעצבת למשהו אחר. כזה שיותאם בדיוק לאנשים שמזמינים אותי.  גם כשלקוחות מראים לי תמונה ואומרים "כזה בדיוק אנחנו רוצים", הם יקבלו את זה דומה, אבל שונה, עם טוויסט שיעשה את הבית שלהם למשהו שהוא לא כמו של כולם.

את החלטית – לאורך כל התהליך ליווית אותנו במקצועיות וכשהיה לנו קשה להחליט,  הובלת וכיוונת אותנו להחלטות ולבחירות הנכונות. כן, אני רואה בזה חלק מהתפקיד שלי.

את מביאה אור – אני מניחה שהיא לא התכוונה לתאורה שאני מתכננת ושבה אני משתמשת, כדי ליצור תמונה אחת, מעוצבת והרמונית.

את תמיד זמינה- ממש כך. וגם כשלא, תמיד חוזרת.

כן, והכי שמחתי לשמוע:  "היום אנחנו יודעים שלא יכולנו לעשות את זה בלעדייך". נכון, אי אפשר ללשפץ בית בלי ליווי מקצועי, אז אל תנסו לעשות את זה לבד.

צילום: מאור מויאל
צילום: מאור מויאל

"את פשוט באה בטוב" הוא אמר לסיכום. וואלה? עלה עלי.

כן, כזאת אני, עושה באהבה, או שלא עושה בכלל וכשכולם מבטיחים להגשים לכם חלום, אני גם חולמת אותו אתכם.

כי מה בסך הכל אתם מבקשים, אם לא "בית"? כזה שכייף לחזור אליו; נעים ויפה, מעוצב ופונקציונאלי ונכון בדיוק, אבל בדיוק, בשבילכם.

רוצים לדעת עלי עוד? מוזמנים לקרוא את הראיון איתי.

דף עסקי בפייסבוק: סימה בכר-עיצוב פנים

אינסטגרם: sima_bachar_interior_design

כרטיס ביקור דיגיטלי: http://www.atar.co/simabachar