כותבת בכייף ? תפתחי בלוג ו..דווקא סלונה. למה??

להתחיל מהתחלה….
להתחיל כל כך הרבה התחלות. בלוג? אני??? כל פעם קורה משהו, או שאני חושבת על… צריכה להתפרק ולפעמים סתם בא לי לשתף…כל פעם אני נשבעת מחדש שההתחלה תהייה טובה יותר מההתחלה הקודמת. תעשי את זה מסודר, תפתחי בלוג – אח"כ תגלי למה .. . הסתכלתי בתמהון מהול בבוז ואמרתי: אני? בלוג? מהי יש לי להציע??

בחורה עם מחשב נייד

מישהו מהחברים הכי טובים שלי שיודע שאני כותבת יומן , אסופת "יומני היקר" שחצי מזה הלך לעזאזל, איבד את המקום, נשפכו שם מים….. למה? כי אצלי הכל מסודר, ממש מסודר שצריך שבוע ל"ג בעומר כדי לשרוף את כל הניירת.

יש נגיעות בחיים שצריכות מקום. המקום שלי – זה שאני מרשה לעצמי להיות אני "את צריכה בלוג הוא אומר לי". מה אני צריכה את זה? הבלוג שלי ? הרמתי גבה ועין בלתי-מזויינת..בלוג? אני?
עכשיו באמת לקחתי דקה מחשבה וניסיתי להבין למה בלוג? ומאיפה אני אקח פוסטים? אנשים הרי כותבים יפה, עמוק, נושאים חשובים ו…אני? מה יש לי לכתוב?? פתאום החלטתי שאם  כ-ו-ל-ם  אז גם אני. מה שייצא – ייצא. לפחות תנסי…..מ'כפת לך אני ממשיכה לדבר עם עצמי (אבל בשקט…)
כל כך הרבה התחלות יש לי בחיים וכל פעם אני נשבעת מחדש שההתחלה תהייה טובה יותר מההתחלה הקודמת. יעצבנו אותי פחות, בעבודה יהיה קל יותר והכי חשוב…לא ידעתי שאני יודעת לכתוב בצורה שמישהו מבין אותי, יקשיב לי וגם לדמעות שלי יהיה מקום והחיבוק יעבור את המסך…
יש המון דפים, המון נושאים : החיים, צחוקים, עצבים, סתם מחשבות, קשה לי…מלאן דפים. כל דף  הוא בעצם …ואם אני אוספת או בא לי לאסוף או לכתוב חדש – הנה פתחתי בלוג
הפוסטים שלי היו השיחות האלה, שיחות שמצחיקות, מחבקות, מקשיבות,ולפעמים מה זה מעצבנות…אני זקוקה למקום מבטחים – שווה פוסט לבלוג, לא?? רוצה לפעמים לכתוב כי אני מדברת(לפעמים המון),  המון אני בוכה, צוחקת, צועקת….הכל באותיות.
אבל ….המילים תמיד משחקות אותה. יש לי  תמיד מקום שיקשיב – עוד פוסט לבלוג, אולי יצחקו במקום,  אולי יכעסו במקומי ואיתי, לפעמים הייתי צריכה רק שיקשיבו. שיגידו. רציתי שיגידו לי ולא תמיד יש זמן להקשיב, לא תמיד יש חשק ו….לפעמים אני נחנקת מכאב, או מתה מצחוק- ועד…המשפטים רצים במוח ומעיקים – הפוסט חיכה לי, ונכנס לבלוג.

התגלגלתי כמה ימים עם עניין הבלוג, פוסט ואמרתי…מה יכול להיות רע? מה יזיק? ננסה…תכתבי בסלונה אמר לי דניאל… אני ילדה טובה מקשיבה, אבל שואלת…כמו בליל הסדר של פסח . למה סלונה אני שואלת? תראי לבד…
השתגעתי לגמרי…סלונה דווקא. למה?? תטיילי לך בבלוגים השונים בפורטלים אחרים ותבואי ותגידי לי למה…נכון, אני חוזרת אליו… איך אני יכולה לכתוב ושלא יקלקלו, שלא יתערבו? לא מבטיח…אבל דפדפי כמה ימים ותגידי לי למה של סלונה? למה המשפחה הזו?…
הסכמתי אז לפתוח בלוג – את כותבת לגמרי בסדר (החלטתי בשבילי)…לא צריך להיות משורר  לאומי או סופר. את כותבת את עצמך – על עצמך ויש כאלה שאולי זה יעניין.  כמעט הסתכלתי בתמהון מהול בבוז ואמרתי: אני? בלוג? מה יש לי כבר לומר לאומה? איזה מסרים אני יכולה להעביר? הרי לא המצאתי כלום, לא עשיתי שום דבר שמעורר השתאות / כבוד / ציון לשבח – סתם כתבתי בשבילי ואתה יודע איך אני שומרת על זה – דניאל יודע….
דרך הבלוג הכרתי את נעמי באה לבקר במוצאי יום כיפור כי ידעה שאני לבד, קשה ועצוב לי. לא הכרתי אותה קודם…היא  מ"סלונה", המשפחה שלי.
בשבוע שעבר גילינו תמי גורן ואני שאנחנו באותו רחוב גרות מרחק יריקה של 3 דקות. היה כייף וגם יהיה כייף… היום בבוקר באה אליי הבייתה והביאה לי אוכל. אני עוד ישנתי והיא פתחה כמו שצריך ונכנסה.  כשקמתי – זה חיכה לי במקרר !!! באיזו עוד משפחה דואגים ככה?? .במשפחה של סלונה – מחבקים ועושים. משפחה שגדלה עם כל בלוגר שמצטרף וכייף לנו ולו/ה .
הבלוג שלי הוא אני. אסופת הפוסטים האלה שאני כותבת אותי בימים טובים ורעים, קשים וקלים, עצבניים אבל גם מצחיקים הם אני. גם כשאני בטיפול כימו' אני  כותבת בו שכואב לי / שמשעמם לי …מי עוד היה יודע? לכמה אנשים יכולתי לספר? לפעמים יש כאלה שמתפלאים למה אני יושבת ליד המחשב לא מעט זמן…לכי תסבירי למישהו שיש לי בלוג ואני רוצה לספר מה היה לי היום או מה מחכה מחר או איך הטכנאי עצבן…רק בבלוג שלי אני יכולה !!
ככה אני כותבת….אוספת אותם בבלוג ופתאום…שרון מגנזי באה אליי באמצע טיפול כימו'. צדיקה אמיתית. יהלום. למה? היא עברה שם בדיוק והרגישה אותי (למדה אותי בבלוג) – סלונה זו המשפחה שלי, כל מילה חצובה בסלע. זו באמת אני, זה מה שאני עושה בבלוג וזה מה שהבלוג עושה לאחרים .
בטוח לי שם, קוראת פוסטים מרתקים בבלוגים חדשים או כאלה שאני מכירה… נחשפת לאנשים ודברים שלא ידעתי, שחשבתי שאני כן /  לא…למדתי דרך הכתיבה בבלוג המון עליי ועל אחרים. עשיתי לי חברים. למדו אותי וחלק חושבים / חשבו / יחשבו שאני יכולה להיות חברה טובה, שותפה טובה, למדו ואני לומדת ומבלה עם וליד ובצד…..
נכון – בחלק לא קטן של הפוסטים בבלוג יגיבו . לא תמיד יענו את מה שאת רוצה לשמוע…. לא כולם יגיבו ולא בזמן שאת רוצה, לפעמים אני לא מרגישה שיש לי מה להוסיף / שזה לא נכון בשבילי – להגיב (קורה, קורה…) – אבל אף אחד לא יישנה את מה שכתבתי, יישמרו על המילים שלי בכבוד שאני מתייחסת אליהם.
אהה……שכחתי להגיד לך שגם תוכלי למצוא שם המלצות לאוכל, המון אוכל,  להצגות, המלצות לטיולים וכמובן את מה שאני הכי לא מבינה בו והסיכוי שאני אבין הוא מיזערי – ענייני מטבח ואוכל. נו, מה לעשות. סלונה היא בית, אבל יש חדרים שאין לך מה לעשות בהם רק ללמוד, למצוא עניין חדש או כמוני לקנא ולחכות ליום שמישהו יקים סטארט אפ  שאוכל מתמונה יהפוך על אוכל על השולחן שלך. חוץ מזה….תרדי 10 קילו – לא יזיק – אני אומרת לעצמי !!
לפעמים…אני עצבנית/ צוחקת/ פוחדת/ מתעצבנת/ סתם רוצה לרכל או לשתף – האותיות, המשפטים שלי  לא רעים ולפעמים הם אפילו "בסדר".אולי זה מעניין מישהו אחר לקרוא עליו   ובינתיים בשבילי – זה יהיה סוג של ווליום : דיל לשני הצדדים: אני ארגע או אשמח או אכעס ואשחרר קיטור בידיעה שיש מי שקורא אותי ואיזה בלוגר/ים בסלונה יקראו אותי כנראה (כי יש מקרים שאני מעניינת…), אבל אף אחד לא יעיז לגעת ולשנות. יכבדו את מה שכתבתי …ואני אחכה לתגובות.
גם אתם מוזמנים לפתוח בלוג בסלונה