כוחה של אהבה, מאת ג'ודית מקנוט

אהבה לא ניתן לקנות או לסחור בה כבמניות בבורסה. אהבה אמתית יודעת את כוחה. סיפור אהבה זורם, קולח ומרתק.

כוחה של אהבה

 

כוחה של אהבה, ג'ודית' מקנוט

Remember When, Judith McNaught, 1996
הוצאת ידיעות ספרים, 2011
תרגום סיגל גפן. 438 עמודים.

תקציר-

במרפסת שטופת אור ירח ביוסטון, טקסס, מוצאת את עצמה דיאנה פוסטר לבדה באירוע צדקה של "נשף הסחלב הלבן", כשהיא מנסה באומץ לשמר את התדמית הנוצצת של "החיים היפים", כתב-עת שבבעלות משפחתה. ארוסה נטש למען יורשת איטלקייה, עובדה שנודעה לה באמצעות צהובון זול ודיאנה הייתה כעת לא מאורסת בפומבי ואפופה שמועות משפילות. אז מדוע מתקרב אליה המיליארדר קול הריסון עם שני גביעי בדולח ובקבוק שמפניה?

נער האורווה לשעבר קיבל מדודו אולטימטום: עליו להתחתן – ומהר – או שיאבד מחצית מהעסק המשגשג וחובק העולם שהקים בזיעת אפיו. קול, הרציונלי להחריד והמושך להדהים, יודע מה הוא מחפש בכלה, ודיאנה פוסטר; עשירה, יפה ובעלת עקרונות, פשוט מושלמת לתפקיד. אולם בעוד נשיקה ארוכה ואטית חותמת את העסקה שפותרת את בעיותיהם של שני הצדדים, איש מהם אינו מעלה על דעתו לאיזה מסע יוצא דופן הם מפליגים באותו לילה בלתי-נשכח…

סקירה-

הסיפור מתחיל בעבר. אביה של דיאנה פוסטר נישא מחדש לאחר שאשתו הלכה לעולמה. דיאנה זוכה באחות ואימא ומקבלת את שתיהן באהבה מהרגע הראשון. קרי קטנה מדיאנה בשנה אך השתיים התחברו מן הרגע הראשון ונוצרת ביניהן אהבת אחות עזה.

דיאנה פוסטר מתאהבת בסטודנט בקולג' העובד כנער אורווה. הוא יפה תואר, מתוק וחכם אך לא עשיר כשאר החברים סביבה.

הוא מרגיש מבוגר עבורה והם חולקים חברות אמיצה. החברות נקטעת כששקר גס מאלץ אותו לעזוב ורק בגדיו על גופו.

שנים לאחר מכן, כששניהם מבוגרים יותר וחכמים יותר, קול הופך איש עסקים מולטי מיליונר, הידוע בטקטיקות ובמהלכים הקרים והמחושבים שלו לשם השגת כל דבר שירצה, עד שיפגוש שוב את דיאנה.

דיאנה הופכת להיות אשת עסקים יפהפייה אך חזקה עם חברה בבעלותה שבנתה במו ידיה לאחר שכמעט איבדה הכול שנים קודם לכן.  סקנדל שהתרחש זורק את השניים אחד לזרועות השני בשנית ומכריח אותם לתכנן הסכם ומהלך הנראים חכמים בתחילה אך הופכים לקורעי לב בהמשך.

אהבה לא ניתן לקנות או לסחור בה כמניות בבורסה כפי שקול חשב. היא מכלה ופוגעת. הוא לומד שהעסקה עליה חתם הופכת להרבה יותר משמעותית. עוד ועוד סנסציות ושערוריות עולות וקול חייב להחליט האם להציל את דיאנה או את עצמו. האם אהבה אמתית יודעת את כוחה?

קול ודיאנה אינם הזוג הטיפוסי לרומן הרומנטי. הקשר ביניהם לא תלוי רק בתשוקה, למרות שהיא לוהטת,  הם גם מאוד מחבבים אחד את השני דבר שלעיתים חסר ברומנים. קול הוא גיבור נהדר ודיאנה בת זוגו המושלמת.

אהבתי את ההתעסקות האובססיבית של משפחתה במוצרים וגידולים מהטבע והתחום האורגני, אובססיה שלימים הפכה לליבה של העסק שלה והגאונות שלה הייתה לזהות את הפוטנציאל לעסק משגשג.

הסיפור כתוב היטב והוא יותר מסתם סיפור על אהבה. לפנינו שתי דמויות חזקות ואינטליגנטיות. דיאנה דעתנית ואמיצה אך מאוד נשית. קול גברי ומחוספס אך יש בו צד של רוך וכנות. דיאנה וקול עוברים תהליך אל מול עיני הקורא שמתרחש באיטיות. הביטחון שכל אחד שואב מהשני נובע מסיבה אחרת ולכן הקורא חשוף לעיתים לאי-הסכמות ורגשות שלילים. מרגע חתימת ההסכם יוצאים השנים למסע נהדר, מרתק וכמובן רומנטי.

ג'ודית מקנוט כתבה סיפור זורם וקולח. עצם ההתחלה בעבר מפסלת בדמיון את הדמויות והשינוי המתרחש לאורך השנים מתגלה בצורה אותנטית. אין דיאלוגים מופרחים וישנה חשיפה לנפש האדם.

הפרולוג הארוך המתאר את ההיסטוריה של קול ודיאנה נפלא. הדמויות מחפשות אחת את השנייה ללא לחץ מיני. כך גם הקשר בין קול וכאל דודו. התשוקה בספר אינה בוטה אלא עדינה, לא סוערת אך מתוקה, מסוגננת ומרומזת. הגיבור והגיבורה מתאהבים כשהיא בת שש עשרה וסאגה שלמה מתחוללת עד שהם מגיעים לעושר ואושר.

שורה תחתונה-

הספר אינו הרומן הרומנטי הממוצע. יש לו עומק ורמיזות וממשיך לחיות בראש ובלב הרבה אחרי סיום הקריאה. הספר מכיל גם צוהר ריאליסטי לעולם העסקים העשיר ולעיתים המושחת.

מומלץ ביותר.

35365

שלכם בסגנון והשראה,

רוית

רוית ליפשיץ ציון- בלוג בסגנון והשראה
רומנטיקנית חסרת תקנה בעלת תשוקה ואהבה לעולמות העיצוב, הספרות, אמנות, אופנה, טרנדים ומגמות, תערוכות בעולם. בלוגרית רב- תחומית, יוצרת וכותבת תוכן, עיתונאית עיצוב, סופרת, מוזיקאית. רומן הביכורים שלי: "אהבותיה של אמה" יצא לאור בהוצאה עצמית בשנת 2018 והפך לרב מכר. נשואה ואם לחייל ולחיילת הממשיכים את דרכי האמנותית.