כוויות לייזר – האם קיים טיפול טבעי?

טיפול בכוויות לייזר

טיפולי לייזר להסרת שיער משותפים לגברים ונשים בטווח רחב של גילאים ויש להם יתרונות משמעותיים בהשוואה לאלטרנטיבות. עם זאת, בטיפולים מן הסוג הזה יש תופעות לוואי כגון כוויות לייזר.

הכוויות נוצרות כתוצאה מהפעלה לא נכונה של עוצמת הלייזר על העור, מתגובה של הגוף לטיפול או מחוסר מיומנות של המטפל. מצד שני, החדשות הטובות הן שאפשר לטפל בכוויות מן הסוג הזה ואפילו בצורה טבעית.

בחירת שיטת הטיפול לפי דרגת הכוויה

ראשית, בעת בחירת טיפול טבעי יש להבחין בין כוויה בדרגה 1, 2 או 3. כוויות בדרגה 1 מתאפיינות בכך שהן מופיעות מיד לאחר הטיפול עם אדמומיות קלה שחולפת תוך מספר שעות עד ימים, בעוד כוויות בדרגה 2 מופיעות לאחר מספר שעות יחד עם אדמומיות ושלפוחיות. לשם השוואה, כוויות בדרגה 3 יוצרות פגיעה בעור ומשאירות צלקות.

בכוויות בדרגה 1 או 2 ניתן לטפל באופן טבעי בעזרת מריחת אלוורה. תמצית צמח האלוורה ידועה כאפקטיבית מאוד על העור ובעזרתה ניתן להאיץ את קצב חידוש התאים. במקביל, ניתן למרוח על חלקים מסוימים בעור דבש כדי לנצל את התכונות האנטיספטיות שלו ולנסות גם למרוח כף שיבולת שועל גרוסה עד דק למשך 20 דקות.

בכוויות בדרגה 3 כבר נדרשת התערבות רפואית קונבנציונאלית יותר. אם בוחרים לפנות לבית טבע ובית מרקחת, ניתן לנסות להתאושש מהכוויה באמצעות שמן קוקוס או שמן אתרי לבנדר. ההבדל הוא שלשמן קוקוס תכונות מרפאות והוא מסייע לעור לשקם את עצמו, בעוד שמן אתרי לבנדר מקל על תחושת הגירוד ומותר במריחה על העור גם כאשר הוא אינו מדולל.

טיפול בכוויות לייזר

כך נמנעים מכוויות לייזר

כמובן שהדרך הטובה ביותר לטפל בכוויות לייזר היא פשוט להימנע מהן. אם רוצים לעשות את זה, צריך לבדוק את ניסיון והכשרת המטפלים, את בטיחות המכשיר שבו משתמשים ואת מידת ההתאמה שלו לסוג וצבע העור.

לבסוף, כל שנותר הוא להימנע משיזוף וחשיפה לשמש במהלך תקופת טיפולי הלייזר ורצוי גם להקפיד על ההנחיות שקובעות הימנעות ממקלחת במים חמים.