כואב, אבל פחות / אתי סהר

מדריך מעשי להתמודדות עם כאב.

hurtsbutlessevritipad_master

 

ז'אנר: מדריך מעשי להתמודדות עם כאב
207 עמודים | הוצאה: אדוואנס | שנת הוצאה בארץ 2019

מי מאיתנו לא חווה כאב כזה או אחר בחייו?
כאב מנפילה?
כאב מתאונה?
כאב מפצע?
כאב מניתוח?
כאב כרוני?
מיגרנות?
כאבי שיניים?
כאבי לידה?
כאבי גב?
או "סתם" כאב נפשי?

בתור אחת שסובלת מכאבים כרוניים באדיבותן של מיגרנות ושתי חוליות שלא במקום בגב, ידעתי שאקרא את הספר הזה.

נכון, מי שמכיר אותי יודע שאני לא מחובבי או ממעריצי ספרי המדריכים העצמיים, אבל לפעמים מגיעים למצב שאתם אומרים לעצמכם "מה יש לי להפסיד בעצם לחדש לי, אני בספק, לעזור לי…אולי…אז בסך הכל אעיף מבט ואסמן וי." זה השיח שניהלתי עם עצמי.

המחברת שוטחת בפנינו את משנתה המתבססת על שיטת אלכסנדר שהינה שיטת התמודדות עם כאב פיזי בשים דגש על איזון בין גוף ונפש…אחרי הכל, הכל בראש אומרים, לא? מעולם לא שמעתי על השיטה הזו ולכן החכמתי.

תרשו לי לומר לכם שהספר הזה העיף לי לא מעט סטירות לחי מצלצלות במהלך הקריאה. נכון, אני אחת שמודעת לבעיות שלה ויודעת ממה זה נובע ועדיין, לקרוא על עצמי בספר שכתבה מישהי שסביר להניח שלעולם לא אפגוש במציאות, פשוט (ולמרבית האירוניה) "כאב".

המחברת מציגה בפנינו היבטים שונים של כאב, גורמיו, דרכי זיהויו והכי חשוב, כיצד לפתור את העניין.

מודה, זה מצריך רמת מוכנות ופתיחות רבים מאוד להתמסר להנחיתו של מישהו אחר, זר במקרה הרווח, ולהפקיד בידיו את גופך והווייתך כדי שיעזור לך לעזור לעצמך ולטפל בכאבים שלך.

תוכן העניינים בספר בנוי ומפורט בצורה כזו שתאפשר לקורא, כהצעת המחברת, לעבור לפרק שרלוונטי עבורו ולהתעמק בו ובעיניי זה כלי נהדר במיוחד עבור אלו שלא קוראים ברצף וכן מתפנים ליישום ההמלצות.

ההמלצות מצריכות מעורבות פעילה מצד הקורא שמחליט ליישם כי לקרוא זה באמת לא מספיק. הטיפים ברי ביצוע לטעמי האישי ולמיקסום האפקט, מומלץ להיעזר במאמן אישי.

לסיכום, מדריך הכתוב בצורה ברורה, רהוטה, בגובה העיניים והחותכת בבשר החי כי היא מכריחה אותנו לשאול את עצמנו את השאלות הקשות. כאב לי ולא מעט לקרוא את הספר וזה רק מעיד על מידת ההזדהות שהוא עורר בי ומאמינה שרבים כמוני יזדהו. אז אם אתם מחפשים ספר מעשי שאינו עמוס לעייפה בטרמינולוגיה מקצועית ושיטות שנראות בלתי ישימות או שימושיות, זה הספר עבורכם.

ayaib
שמי איה ואני תולעת ספרים, מורה לאנגלית לשעבר ומשפטנית טריה. בבלוג זה אעלה את סקירותיי לספרים אותם קוראת כדי לשתף אתכם במחשבותיי ובתחושותיי לגביהם. מקווה שתהנו.