כדי להוביל צריך רישיון!

בחורה עם מחשב נייד

בשנת 1997 נחקק חוק בעניין שירותי הובלה. חוק זה קובע כי כל הנותן שירות של הובלה. או לחילופין, מי שמוביל ברכב שמשקלו הכולל הינו מעל 10,000 ק"ג יחזיק רישיון מוביל.

נוהגים ברכב כבד? מעוניינים לספק שירותי הובלה ללקוחות? כדי לפעול כפי שנדרש מכם בחוק עליכם ללמוד קורס רישיון מוביל ולהוציא רישיון מוביל. רישיון זה יקנה לכם את ההיתר להוביל ללקוחות וכן לנהוג ברכב כבד. קראו על תנאי ההצטרפות ללימודים אלו.

על הלימודים

החלטתם ללכת על זה? מבררים על קורס רישיון מוביל? תוכלו לפנות ללמוד את התחום ולקבל רישיון. אם כי כדי להתחיל את הלימודים עליכם לעמוד במספר תנאים. ראשית צריך להיות בידכם רישיון נהיגה תקף. שנית עליכם להיות מוגדרים כתושבי ישראל. במידה ויש רישום פלילי על שמכם זה עלול להתקיל אתכם. אתם מוצאים את עצמכם מתאימים לתנאים? כעת עליכם לקדם את תהליך הרישום. נדרש מכם להציג צילום ת.ז. וכן צילום של רישיון הנהיגה שלכם. שימו לב שרישיון הנהיגה צריך להיות בתוקף.

בשלב זה ינפיקו עבורכם אישור רישום שאותו יש להציג בפני משרד התחבורה. כנגדו ינפיקו עבורכם היתר שמאפשר לכם להמשיך בעבודה ארבעה חודשים נוספים לפני ההשתתפות בקורס.

במהלך הקורס ילמדו נושאים שונים. בין היתר ידובר על הובלת חומרים מסוכנים, מדיניות תחזוקה, תמחור ושירות לקוחות, טיפול בתאונות ושמאות רכב ועוד. הקורס מתמשך על פני 16 מפגשים – שישים וארבע שעות אקדמאיות.

רוצים לרכוש מקצוע מכניס? מתעניינים על לימודי קורס רישיון מוביל? רואים את עצמכם מתאימים לכך? מצאו את המכללה המומלצת בה תוכלו ללמוד ביעילות רבה את התחום. ואתם יכולים כבר להתחיל לספק שירות ולהתחיל להוביל!