כדברא – זה כל הקסם!

כדברא סדרת נוער ישראלית מקורית חדשה ב- YES, עלמה, בתי בת ה-12 ואנוכי היינו בהשקה וזכינו לראות את שני הפרקים הראשונים. קבלו פוסט קסום משותף שלנו על האירוע והסדרה.

עלמה עם דניאל מורשת (Copy)השבוע היייתי עם בתי עלמה בהשקת סדרת ילדים חדשה של YES בשם 'כדברא'. ביקשתי ממנה לכתוב את התרשמותה מאירוע ההשקה והסדרה.  היא קהל היעד אחרי הכל. אני רק רוצה לציין שכל אחת מאיתנו כתבה במקביל בלי לדבר אחת עם השניה על מה היא כותבת ואתם עוד תבינו למה אני אומרת את זה בהמשך. אז קבלו קודם כל את דברי העלמה(לא נגעתי):

"בהשקה של כדברא היה מהמם! מאוד מושקע ויפה. השחקנים מאוד התרגשו, היו שם שחקנים חדשים, חלקם הגיעו מעולם הטלוויזיה למבוגרים שאנו הילדים לא מכירים וגם היו שם שחקנים שאנו מכירים ואוהבים. הסדרה מאוד מסקרנת מעניינת וממכרת, כשנגמר הפרק אתה רוצה לראות מיד את הפרק הבא. הסדרה בהחלט תעניין המון ילדים. יש בסדרה המון כוח נשי, יש שתי דמויות ראשיות שהן נשים אך גם בנים ייהנו לצפות בה.

בסדרה מסופר על: ילדה שמגיעה לגיל 16 ואמורה לקבל את כוחותיה בכך שאמה תעביר לה את הטבעת המסורתית, אך יש את הצד הרע שרוצה לפגוע בילדה. כשהילדה מגיעה לטקס שבו היא אמורה לקבל את הטבעת, הטבעת מתחלקת לשתיים…"

תניהמהאח הגדול הגיע ללוות את אחיה

בת ה-12 שלי נהנתה להתחכך במפורסמים ולעשות איתם סלפיים למכביר וכן גם משני פרקי הסדרה שהוקרנו לנו,  אבל אני חייבת לומר שמה שעורר בי את הרושם הגדול ביותר הוא יוצרות הסדרה והמנהלות ביס שסיפרו על התהליך הארוך, כמעט שנתיים, עד להפחתו של הרעיון לסדרת ילדים. לי לפחות, אין ספק, שזהסדרה הזו הולכת להיות הצלחה של ממש!

ולמה אין לי ספק? כי מאחורי הסדרה הזו עומד רעיון, רעיון להעמיד דמויות ראשיות נשיות וחזקות, יש להן כוחות על טבעיים אבל כפי שהוסבר לנו הן כדברות ולא מכשפות, על מנת שלא תדבקנה  בהן קונטציות שליליות שמיוחסות למילה מכשפה.

יש בסדרה גם משהו מאוד ישראלי, היא מתרחשת בקיבוץ כנען, הכי ישראל שיש,( כנען, קיבוץ הבנתם?), קצת תזכורת לסיפור ילדי תימן על ההתחלה ועוד כמה ניואנסים שבטח פיספסתי.  בני הנוער עובדים במטעים אבל גם מדריכים קורס טיפוס במצוקים.  הם אוהבים, רבים עם האחים וההורים וגם חשופים לכוחות על טבעיים, טובים ורעים. וזוהי רק ההתחלה.

smoel $yohonatan

את הסדרה יצרו סיון שיקנאג'י ועינת שחק יחד עם מיכל קופר קרן מיס. כפי שאמרה סיון לילדים, "לפני שנתיים ברשימת החלומות שאני רוצה להגשים רשמתי גם שאני רוצה להפוך את כדברא לסדרה והנה זה קורה, אז כנראה שיש כוחות כדברים".  הסדרה, לדבריה של שירלי אורן, מנהלת  ניקלודיאון, התחילה ממייל מסקרן וקרמה  עור וגידים בשילוב כוחות מוכרים מהתעשייה כמו הבמאי עודד רז ( הבמאי של סדרת הילדים המצליחה גאליס) ובניצוחה של דגנית אטיאס גיגי, מנהלת הפקות המקור ב- YES והיא עולה לאקרנים ב-19 בפברואר.

לצד שחקנים סלביים כמו דניאל מורשת ועוד,  הסדרה משופעת גם בשחקנים צעירים ולא ידועים. פנים צעירות ורעננות שגם עלמה, בתי, הסכימה שזה בהחלט כיף לראות פנים חדשות בסדרות הנוער. נראה שיש פה שילוב מנצח.

לפחות מהצפייה בשני הפרקים הראשונים שנחשפו בהשקה, נראה שמדובר בסדרה שאתם יכולים לתת לילדים לצפות בה בשקט ואפילו להנות ממנה בעצמכם.

ואסיים בקריאת הכדברות  #כדברא #כדברא #כדברא! (כן גם זה מזכיר משהו מאוד ישראלי)

צילומים: רפי דלויה. יח"צ ענבל  גלעדי

כדברא החל מה- 19.2.17 בערוץ ניקלודיאון לצופי yes בלבד (ערוץ 91)