כאן תחנת הממסר …

בחורה עם מחשב נייד

אוהבים חידות?
חידה: מה המשותף בין שלושת האירועים הבאים:

  • הרצאה על תולדות הדיבוק בפאב הסינקופה בחיפה.
  • כנס במשרדי מייקרוסופט, הרצליה. ובו מסופר על הפלת מיג 25.הסובייטי.
  • טיול לאזור הגליל העליון בעקבות השושן הצחור.

 

טוב, לא באמת ציפיתם לקבל את התשובה עכשיו, נכון?

וכרגיל …. נחזור אחורה בזמן. זוכרים את החברים שלי? אלה שהיו איתי בזמנים ההם, המאתגרים? אז היו לנו גם חיי חברה עשירים. סוג של … טוב נו עליתם עלי, יש לנו קבוצת ווטסאפ! ברור!!! ובקבוצה חוץ מלהעביר תמונות מפגרות וסרטונים הזויים (גברים! פפפפ), גם קבענו לנו מפגשים ספורטיביים, בקטנה. הרציניים היו יוצאים בשבת לפנות בוקר לטיולי אופניים של עשרות קילומטרים. הרציניים פחות (שזה אני :-)), יוצאים להליכות בערבים. מדברים. ויש גם את הבטטות כורסא שלא עשו כלום. הם שלחו תמונות וסרטונים. דרך אגב: חבר'ה, מה קורה עם זה? כבר מזמן לא עשינו איזה משהו. עסוקים עאלק! ככה זה כשנשואים 🙂
בקיצור, מה אני מבלבל לכם ת'מוח? מתקדם, מתקדם. באחת הפעמים יצאתי להליכה עם איזה חבר, ומבלי להעליב (כן כן, אני יודע שאתה קורא) הוא לא החבר הכי קרוב. חבר סבבה, אין תלונות, מדברים פעם בכמה שבועות אם לא בכמה חודשים, אז מה? זה לא כזה רע. בקיצור הבן אדם, הייטקיסט כמוני, מספר לי על משהו שנקרא פודקאסט. זה רץ אצלם בחברה וזה אחלה דבר. מה זה? לא שמעתי על זה אף פעם. מה זה ה … נו איך קוראים לזה, ה …. פודקאסט הזה?
אז ככה (רגע רצינות, כולם לעשות פרצוף של האדם החושב …) פודקאסט זה תכנית שמע אינטרנטית בנושא מסוים שמשודרת לקבוצת מאזינים. פודקאסט רציני שמכבד את עצמו שומר את הפרקים להאזנה חוזרת, מחזיק אתר, דף פייסבוק, RSS וכאלה. אני קורא לזה ה-VOD של הרדיו (אבל בלי באמת תחנת רדיו).
מגניב, לא? אז מצאתי לי כמה פודקאסטים נחמדים בתחומים שמעניינים אותי, בעיקר היסטוריה מדע וטכנולוגיה, אני מאזין להם כשאני עושה ספורט, הליכות וכאלה, מאזין באוטו בנסיעות ארוכות ומתי שיש לי זמן ואני יכול להתרכז. לא ידעתי, אבל מסתבר שזה עולם ומלואו. ואז אני חושב על כל השנים בהם הייתי חוזר הביתה מהעבודה, ילדים, מקלחות, השכבות ואז רובץ בסלון וצופה בספורט וחדשות כל הזמן. בכלל לא נחשפתי לכל מה שיש לעולם להציע ויש לו להציע הרבה, הרבה מאוד. פודקאסטים הם רק קצה הקרחון. (ומי בכלל רואה טלוויזיה בימינו?!?! הרגל מגונה.)

ועכשיו זמן ההמלצות, פודקאסטים שאני מאזין להם ונהנה מהם, מי יותר ומי פחות.

 

עושים היסטוריה עושים היסטוריה עם רן לוי

קטעים בהיסטוריה קטעים בהיסטוריה עם יובל מלחי

פה ושם בארץ ישראל פה ושם בארץ ישראל עם יפתח מזור

השבוע השבוע – פודקאסט על סטארטאפים עם איתן לויט ודויד כץ

שיעור מולדת שיעור מולדת עם מוטי ארליך

 

 טוב נו, אז מה התשובה לחידה?

  • בדצמבר 2014, יובל מלחי, התארח בפאב הסינקופה בחיפה והעביר פרק בפודקאסט שלו שמתעסק בהיסטוריה של הדיבוק. 
  • בינואר 2015, רן לוי, קיים מפגש מאזינים גדול של כמה מאות משתתפים באודיטוריום בחברת מייקרוסופט בהרצליה פיתוח. בכנס המאזינים הוא הקליט פרק בשידור חי על סיפור הפלת מיג 25 אי שם בשנות ה-80.
  • במאי 2015, יפתח מזור, ארגן טיול מאזינים (שלצערי נבצר ממני להשתתף בו) בעקבות השושן הצחור בעקבות הפרק על הפרח המסתורי.

 

ועכשיו שיר:

[youtube PECB0w1lA6U nolink]