כְּנֶגֶד אַרְבָּעָה רָצִים

"כְּנֶגֶד אַרְבָּעָה רָצִים דִּבְּרָה הָרִיצָה"
בקבוצות הפייסבוק מופיעים ארבעה הרצים והשאלות שהם שואלים. כל שאלה מייצגת רובד בעולם הריצה. שלושת הרצים הראשונים שואלים לפשר מנהגי הריצה ובהתאם לשאלתם ניתן להסיק כמה שנות וותק או קילומטראז' תחת רגלם. הבן הרביעי הוא הפיראט שנדחף לקבוצה שלא לו ואינו יודע דבר על על מצוות בוקר שבת. משל הוא הזר שלא מבין דבר

מפרגנת ל"צוות שרית". כולנו רצנו בעלייה
כְּנֶגֶד אַרְבָּעָה רָצִים
כְּנֶגֶד אַרְבָּעָה רָצִים

בפרשנות של הכהן החכם… (נכתב בהומור וקריצה עם פאסון וכפכף אך ללא מקיאג')

 

חָכָם מה הוא שואל: "מה העדות והחוקים והמשפטים"

מה כתוב בתכנית האימונים??  איפה רצים? כמה רצים? כמה מים להביא? הרץ המדקדק שלא מעז להמרות את פי האקסל שנכתב ע"י מורו ורבו המאמן. הוא הרץ החובב שרוצה להגיע לקו הסיום להניף ידיים למעלה ורץ להעלות שעון.

רָשָׁע מה הוא שואל "מה העבודה הזאת לכם"

מה הריצה הזאת לכם???

והוא בעצמו קם באישון ליל ומתאמן לאולטרה מההר לים בואכה בדרך מדבר.  הוא הרץ העילאי המתנשא שלא מבין איך אפשר לרוץ רק 10 או 20 ולהיות גאה ואז מקעקע את גופו ומגלגל עוד סיגריה.

תַּם מה הוא שואל: "מה זאת"

הרץ שהתחיל לרוץ לא מזמן, נעזר באפליקציית ריצה רחמנא ליצלן, עם טייצ מדלתא וחולצה מהשירות בצבא. הוא הרץ שישאל על ממוצע קמ"ש ל 5 קילומטרים של ריצה ואיך אפשר להעלות את המרחק מ 8 ל 10 ויש לו טייפר לפני ה night run. איזו נעל מתאימה ואיפה קונים, מה אוכלים לפני ואחרי ובקיצור שאלות סתמיות בלי עומק מיוחד ולכן הוא מעדיף לתרום כל קילומטר שרץ.

וְשֶאֵינוֹ יוֵֹדעַ לִשְׁאוֹל מה הוא שואל: "והגדת לבנך" 

 אין לו מושג איך הוא הגיע לכאן. הוא הרץ הזר שלא מבין דבר.  עד הריצה הראשונה הוא בכלל לא ידע שקיימות שעות כאלה בשעון, הוא לא יודע מה ללבוש, מה לנעול ומה ההבדל בין ריצה להליכה. הוא הגיע לכאן במקרה (או שלא) ייתכן והוא הרץ הפיראט ש… "רק בא ללוות"…

מצווה עלינו הרצים, רְשָׁעִים חֲכָמִים וּתְמִימִים, לספר לו על המצוות והמסורת ולהגיד לו ביום ההוא על היציאה מעבדות לחירות, סלפי עם חיוךו… דיר בלאק שעון.

ולסיום… כי תיכף צריך לרוץ לחפש את האפיקומן,
אַשְׁרֵי תְּמִימֵי דֶּרֶךְ, הרצים בדרכים טובות, מפרגנים, מחייכים ואומרים שלום.
מכבדים כל אדם בריצתו, בזמנו ובשעונו….
המשיכו לרוץ ככתוב וְהָגִיתָ בּוֹ אֶלֶף לַיְלָה וְלַיְלָה…

נ.ב הפרשנות כתובה בלשון זכר מטעמי נוחות בלבד. 
כל הרצות עוד ב life run לקראת ערב החג.

שרית כהן חכם
לאן את רצה אני שואלת את עצמי בכל פעם מחדש.לאן יש לך לרוץ?שואלים אותי. לא עדיף לך ללכת? זה גם יותר בריא, מצקצקים. אוליי תוותרי (המהדרין). מה יש לך עם השיגעון הזה של הריצה? איך יש לך כח לרוץ?הריצה... ב 2012 התחלתי בתור אתגר עם חברה ומאז זה נשאר. הפך לתחביב, הפך לדרך חיים. הריצה מתנהלת במקביל לחיים. היא חלק מהחיים. מלמדת ומשקפת את החיים עצמם. את הרגעים הקשים, את ההצלחות, המלחמות, וויתורים, פציעות, יעדים, מטרות, חברים, ויותר מכל את המשפחה.בלוג שנכתב בזיעה עם שתי רגליים על הקרקע.תפעילו שעון... מתחילים.