יש מחיר לפרטיות – ספר ביוגרפיה של קטרין דנב

קטרין דנב - סיוגרפיה
קטרין דנב - היום בת 73

ביוגראפיה נרחבת של השחקנית הצרפתית האגדית קטרין דנב נכתבה בידי ברנר ויולט ויצאה לאור בהוצאת פלמריון. בתרגום חופשי ניתן לקרוא לה "יש מחיר". מלבד סיפור הקריירה הארוכה והאינטנסיבית של השחקנית שהיום היא בת 73, הספר דן בכמה שאלות מעניינות כמו הדימוי המסחרי מול החיים הפרטיים.

קטרין דנב - סיוגרפיה
קטרין דנב – היום בת 73

קטרין דנב ששיחקה ביותר ממאה סרטים ידועה בקנאות בה היא שומרת על פרטיותה. נדמה שמלבד לאישיותה המופנמת יש תפקיד לנורמות תרבותיים מקומיות. המרחק הבין אישי בצרפת שונה מזה שאנו רגילים בו בארץ. למשל,
באחד הראיונות הטלוויזיוני כשלדנב מוצגת שאלה שלטעמה פרטית מידי, היא מעמידה את המראיין על טעותו ולא אומרת רק שאין בדעתה להגיב. היא עושה זאת ללא התנצלות ומנמקת את עמדתה בלי לצפות ללחץ נוסף מצד המראיין. התנהגות שקשה לתארה בתקשורת שלנו.
קטרין דנב החלה את הקריירה הקולנועית שלה קצת במקרה, בהיותה תלמידת תיכון. אחותה הגדולה פרנסואז עשתה אז את צעדיה הראשונים בתחום המשחק הקולנועי והצטלמה בסרט בו לדמותה הייתה אחות בסרט. במהלך החיפוש אחרי שחקנית מתאימה פרנסואז הציעה לאחותה הקטנה קטרין להשתתף בסרט. קטרין היססה. היא לא חשבה אז על קריירת משחק. היא מעידה על עצמה שהייתה מאוד ביישנית, ובוודאי לא ראתה בדמיונה שתוכל להיפך לכוכבת. זה היה לפני החופש הגדול. אביה מוריס דורלאק אמר לה: "יהיה לך כסף כיס כמו שלא היה לך אף פעם…" אחר כך הבמאי הצרפתי הידוע רוז'ה ואדים מצא את קטרין רואיה להשתתף בסרטו וגם התפתח סיפור אהבה בין השניים. זאת הייתה ההתחלה.
על אף התהילה הגדולה והתואר של "האישה היפה ביותר בעולם" בראיונות הרבים שמשתתפת קטרין דנב היא לא מרבה לגלות או כמו שנוהגים היום לומר "לחשוף" פרטים אישיים. מתחילת הקריירה שלה כאשר הייתה צעירה מאוד היא נעזרה בעצה של עורך דין שהציע לה להגיש תביעה בכל מקרה שהפרטיות שלה נפרצת, בכל מקרה שפורסמו פרטים לא נכונים או לא אמינים או פרטים שהיא לא נתנה את אישורה לפרסם. כך היא נהגה במשך כל דרכה המקצועית. עד היום עורכי הדין שלה הגישו לא פחות משישים וחמש תביעות משפטיות בענייני הגנה על הפרטיות.
הדרך של קטרין דנב לא לענות לשאלה שלא ראויה לתשובה היא מרשימה.
דבריה על הקולנוע, על הרגשות, על המשפחה מצטיינים באיפוק עצום. היא לא מהססת להצביע על טעויות שעשתה ומבטאה לבטים. אישה שהיא אימפריה.

Bernard Violet, Deneuve, L'affranchie, Frammarion, 2007.

לאתר הסופרת מירי ליטווק www.mirielitvak.com
לאתר כתיבת ספרי ביוגרפיה וסיפור חיים מאת מירי ליטווק www.alife.co.il

banner_facebook_1_0
מירי ליטווק – סופרת זיכרונות

מירי ליטווק - סופרת זכרונות
סופרת ומתרגמת, מחברת ספרי ביוגרפיות, זיכרונות, הנצחה וספרי משפחה. כלת פרס היצירה מטעם ראש הממשלה. ספרים: "רוסיות ישנות עירומות" פועלים; "שמש מאחורי הגב" ו"געגועים לחושך" הקיבוץ המאוחד. על היצירה הספרותית באתר: www.mirielitvak.com על כתיבת ספרי ביוגרפיה וסיפורי חיים באתר: www.alife.co.il תרגומים סיפורת ושירה. "אנחנו" מאת יבגני זאמיאטין (רומן, הוצאת בבל), "בוריס פַּסְטֶרְנַק", "מארינה צְווֶטאייֶבה", "אנה אחמטובה", "אלכסנדר בלוק", (הוצאת גוונים). למדה תיאטרון באוניברסיטת תל אבי ובאוניברסיטת סורבון בפריז.