יש לנו מדינה הומופובית

בחורה עם מחשב נייד

gay-pride-rainbow-flag-animated-gif-pic-19

יש לי חברים, חברות ובני משפחה מקהילת הלהט״ב ואני ממש כואבת את כאבם.

המדינה הודיעה לבג"ץ כי היא מתנגדת לאימוץ ילדים בידי זוגות להטבי״ם, כי משפחות חד־מיניות הן תופעה חריגה בחברה הישראלית ולכן הן עלולות "להעמיס מטען נוסף על הילד" המאומץ. מה זה אם לא מדינה הומופובית?

משפחות חד מיניות הן חריגות, אתם יודעים למה? כי משפחות חד מיניות בנויות על אהבה כנגד כל הסביבה שלוחצת הפוך. הם בחרו לצאת לחופש, להתנגד לבערות ולהיות מי שהם כי לכל אדם יש את הזכות לאהוב.

משפחות חד מיניות הן שונות, אתם יודעים למה? כי הם יוצאים שוב כנגד כל הסביבה מתוך הרצון להקים משפחה ולהעניק אהבה לילדים, צורך כל כך בסיסי שמגיע לכל אדם בעולם.

הרבה ילדים באים לעולם ללא אחריות ומחשבה, שלא לדבר על דאגה. נולדים להורים שאין להם מושג מה לעשות איתם ואיך לגדל אותם להיות אנשים עצמאיים ומלאי אהבה. אבל כשאדם או זוג הולכים לאמץ ילד, הם לא עושים דבר של מה בכך, הם לא עושים משהו גחמני ואפילו לא תוצר של תשוקה. מי שרוצים לאמץ ילד עוברים מחשבות ותהליכים וחשבון נפש, שתי וערב של חשבונות של איך לתת לילד הזה את הטוב ביותר!

אז איך תתכן פה הפליה???

"רצוי ככל הניתן להימנע מהעמסת 'מטען' נוסף על הילד, בדמות השמתו בתא משפחתי שנתפס בחברה הישראלית היום עדיין כתופעה חדשה ושונה". כך נומקה ההחלטה המצערת.

החלטת המדינה מפחידה אותי. החלטה עלובה ומקוממת. אני מרגישה שאנחנו אלו שצריכים להודיע למדינה שאנחנו מתנגדים אליה כי היא מעמיסה את עצמה עלינו ועל ילדינו.

ולדרוש שהמדינה תפעל להפסיק בחברה הישראלית את התפיסה שזוגיות חד מינית היא תופעה חדשה ושונה. שתפעל המדינה לנפץ את האיוולת והעוולות למען החברה הישראלית הנאורה שמתחננת להפציע כבר מעל כל ההבדלים.

** יש ששואלים אותי איך את כותבת מחו״ל כאילו את בארץ? את מרגישה שייכת? בטח!  אכפת לי, כואב לי, זו המדינה שלי, אני מתכוונת לשוב אליה כשאוכל וכל האהובים שלי בה. רוצה שיהיה בה טוב. לכן אני כותבת כאילו אני יושבת בה. אני ישראלית ותמיד אהיה.

מיה גרינברג
ישראלית בעמק הסיליקון מעט יותר משש שנים, אמא למתבגרת, שחקנית ב״במה-עברית״ שבעמק, בעל בהיי-טק, מנסה להבין איפה הרגליים שלי יותר, פה או שם ולמצוא את הסיפור שלי דרך הכתיבה.