יש לנו אפשרות לשנות כמעט כל דבר בחיינו ,אנו רק צריכים לרצות , לרצות לעצמינו טוב ולסביבתינו.

עצמאות מתבטאת בכל דבר בחיים ובכל מצב בחיים אנו מנהלים שיחה עם עצמינו, מה באמת קורה שם ? איזה סיפורים אני מספרת לעצמי? , האם אני עצמאית או תלותית? מה גורם לי להיות תלויה באחרים ? לצאת לעצמאות זה אפשרי ! הכל בראש, מה שקורה בתת מודע שלי מנהל אותי ואת המציאות שלי.המציאות שלי היא ההשתקפות של עולמי הפנימי המורכב מאמונות ומחשבות. כי יש לי את זכות הבחירה לשנות רק את עצמי ולהשיג את רצונותי וחלומותי ובכך להיות מאושרת ולפזר אהבה סביבי ,ובכך אני יוצרת סביבה מאושרת

בחורה עם מחשב נייד

אני רואה סביבי כל כך הרבה נשים בהתפתחות מטורפת, נשים בגילי בדיוק (לא כולן )נמצאות בתפר של ילד ראשון ,שני ,שלישי ומוצאות את עצמן לא מעונינות לחזור לעבוד במשרה הנחשקת שהייתה עד כה המשמעות האמיתית של החיים ,פתאום את מבינה שהחיים קצרים והילדים גדלים מהר מידי. השגעת הזאת שבמירוץ האינסופי להספיק הכל, להיות הכל ושהכל יהיה מושלם ,פתאום דברים לא מסתדרים ,פתאום לא בא לך יותר לתת את כל האנרגיה שלך לבוס שמרוויח ומתעשר ממך ומעבודתך ,לא בא לך לצאת בבוקר בטירוף, לפזר את הילדים לגן לזרוק חיוך לבעל להעיף מבט לראי ולזכור שאת קיימת,כן יש שם משהיא שרוצה לעצור לרגע ולבדוק מה עכשיו מתאים לה (אף פעם אין זמן),למשפחתה ,רוצה להציץ רגע לעבר רצונותיה (שהיו אי שם,פעם)ולנשום ,נמאס לרוץ אחרי הצהרים בלחץ להספיק לאסוף את כולם (ואולי אני אספיק עוד משימה במשרד הלחץ אני עלולה לאחר לאסוף אותם,הם ישארו אחרונים) אנחנו מבינות שהכל מתגמד בבית ליד הילדים, מבוסית קשוחה ואסארטיבית את נמסה למול עיניו של ילדך ולמרות שאת רוצה להיות ממש איתו עכשיו יש לך שיחה מאוד חשובה מהלקוח החדש ,חייבים לענות! , הבית אף פעם לא נגמר, ממכונת כביסה, למיבש, לערימות של כביסה יבשה שעומדת כמו אנדרטה שמחכה לקיפול, לישטיפת הכלים (אף פעם הכיור לא נשאר בודד),לחייך לילדים ,לדבר עם ההורים ,לייצר חיי חברה ,לענג את הבעל ("אין זמן להתענג"),לשמור לא להיכנס שוב להריון כי זה לא מתאים עכשיו (אם בכלל), ללכת לקוסמטיקאית ולמניקוריסטית ,פדיקוריסטית, למטפלת ההוליסטית ואולי קצת מתישהו לצאת עם חברות(אם נשארו לך) כי כל היום את עסוקה בחייהם של כולם, הורים של החברים של הילדים ,מכרים מקשרי עבודה שלך ושל בעלך .. אירועים משפחתיים, אירועים חברתיים, מסיבות בגנים, וועד גן, וועד בית ועוד המון. יש מצב שבכל החירפון הזה אנחנו רוצות יותר לעצמינו ובכך נוכל לתת גם לסביבה שלנו, כי כשאנחנו מרוכנות, אין לנו אנרגיה לתת לסובבים אותנו ואנחנו הופכות להיות רובוט, (אפילו בסקס) זה לא חייב להיות כך!!!!!!!!  .             אני שמחה לראות סביבי נשים אמיצות שעוצרות רגע ומבינות שאפשרי גם אחרת ,למצוא במה הן מיוחדות (בכל אחד מאיתנו יש כישרון ייחודי ) ואוהבות לעשות, לייצר לעצמן עבודה באופן עצמאי ולנהל לעצמן את סדר היום, לפי הצרכים שלהן ושל בני המשפחה … אני גאה בכל הנשים שמחפשות את הדרך לפתורונות שיטיבו איתן ועם סביבתן , אני גאה גם בנשים שטוב להן איפה שהן, לא כל אחת חייבת להיות עצמאית העיקר הוא לחיות מתוך בחירה של מה באמת עושה לי טוב ולא פוגע בי ובסביבתי . אני מאמינה ורואה את זה במציאות, שכל מי שבוחר ולוקח אחריות מצליח . כשאת אוהבת את מה שאת עושה ואת טובה בזה ,זהו הייעוד שלך וכשאת מממשת את הייעוד הפרנסה באה מעצמה והכל נפתח. כמובן שלכל אחד יש את התהליכים שצריך לעבור ואת השיעורים ללמוד. אפשר להיעזר בגורמים חיצוניים כמו קורסים להרחבת הידע , לפתיחת עסק או להתייעץ עם חברים בני משפחה (כל מי ששמח לעזור) שיש להם ניסיון, ייעוץ מקצועי ע"י מומחים בתחום, חיבור לאני הפנימי כדי להבין את עצמי ולדעת מה אני באמת רוצה וצריכה לעשות.

היום יש כל כך הרבה כלים ויידע שאנחנו פשוט רק צריכים לרצות ולהגיד לעצמינו, מגיע לנו.

עצמאות מתבטאת בכל דבר בחיים ובכל אותם מצבים, אנו מנהלים שיחה עם עצמינו, מה באמת קורה שם ? איזה סיפורים אני מספרת לעצמי? , האם אני עצמאית או תלותית? מה גורם לי להיות תלויה באחרים ?                             לצאת לעצמאות זה אפשרי !  הכל בראש, מה שקורה בתת מודע שלי מנהל אותי ואת המציאות שלי.המציאות שלי היא ההשתקפות של עולמי הפנימי המורכב מאמונות ומחשבות. יש לנו את היכולת וזכות הבחירה לשנות רק את עצמינו  ולממש את רצונותינו וחלומותינו. כשאנו נמצאים במקום הזה אנו משפיעים באופן אוטומטי על הסביבה ויוצרים אנרגיות חיוביות לנו ולסביבתינו.

החיים הם מסע יפה, אם נבחר לראות את המסע כחווית למידה ואת השינויים כהתפתחות וגדילה, נוכל גם לשנות את התסריט שלנו וליצור מציאות טובה ויפה יותר לנו ולסביבה שלנו.

יש לנו אפשרות לשנות כמעט כל דבר בחיינו ,אנו רק צריכים לרצות, לרצות לעצמינו טוב ולסביבתינו.

שינוי= חיים , סטטיות = מוות

תודה , מאיה.

 

©כל הזכויות שמורות.

"ומה סיגנון המלוכה של המלכה?"

"השראה אישית. התפקיד של שנינו, להזכיר להם את זכותם וחובתם לחיות באושר ועושר לעד".

מתוך באדולינה

גבי ניצן.