יש לי רעיון

יש לי רעיון מאת: יובל אברמוביץ' איור: ענבל שריד בר-שקד הרשימה הוצאה לאור 2016 72 עמודים

יש לי רעיון <a
אחרי "הרשימה" ו"הרעיון" המצליחים שלו , רק מתבקש שיובל אברמוביץ יפנה אל החולמים והממציאים הכנים והאמיתיים , אלה שמאמינים בהגשמת חלומותיהם ועפים על כנפי הדמיון עם רעיונותיהם ותכניותיהם – הילדים.

יש לי ריון, יש לי ריון… צווחת הנכדה הקטנה שמקשיבה לאביה מספר לאחותה על דן-דן ושירה שממציאים כל מיני דברים אך לא יודעים איך להוציא את רעיונותיהם אל הפועל.

יובל אברמוביץ, לא פחות מגורו בתחומו, הוציא עבור ילדי ישראל ספר יצירה מופלא. "יש לי רעיון" הוא סיפורם של שני ילדים עתירי דמיון, ששום דבר הוא לא בלתי אפשרי עבורם.

ויש גם טיפ ענק בספר – הרעיון הוא שלכם אמנם , אבל בעת ביצועו והגשמתו רצוי וכדאי להיעזר במומחה, במבוגר, בבעל מקצוע, בבעל נסיון. רק כך התוצר הסופי יהיה ישים במציאות.

עלמה היתה רוצה לקום כל בוקר עם חיוך. מה יגרום לה לכך ? שמש הבוקר המלטפת והמאירה! אבל מה קורה בחורף. כשהשמש אינה זמינה מדי בוקר? אולי נתקין מנורה צהובה בצורה של שמש שתעשה לילדה את הבוקר ? ואולי רעיון אחר…

הכל פתוח ולכן רב הסיכוי שהכל אכן יקרה.

זהו ספר שהוא בעצם מחברת עבודה לילדים עם רעיונות וחלומות, בו הם יכולים לשרטט ולרשום את משאת נפשם ולציין את העזרה הנדרשת מאנשים אחרים, הורים, דודים, אחים או בצורת כלים וחומרים שונים.

גם הספר עצמו הוא רעיון מבריק. כל ילד שיקבל אותו יוכל ליזום ולממש בעזרתו שאיפות קטנות כגדולות.