יש לי מישהו להכיר לך

כולם רוצים להכיר לכם מישהו? בטוחים שהם אלופי השידוכים ויודעים בדיוק למה אתם זקוקים? אולי אתם צריכים לקרוא את זה. מסכימה שלזווג זיווגים זו מצווה, השאלה מה קורה במציאות. אז מה אני אומרת לכם? אולי עדיף באמת לא להתערב בעבודתו של קופידון. מוזמנים לקרוא ולהגיב.

בחורה עם מחשב נייד

כמה פעמים שמעתם את המשפטים הבאים:

  • את תמותי עליו!
  • לא ברור לי בכלל איך הוא עדיין פנוי. כזה בחור מקסים.
  • היא בול הטעם שלך.

תחשבו טוב, ותגידו לעצמכם את האמת. לכם זה עבד? בסדר, הבנתי. אנשים פשוט אוהבים לעשות שידוכים. ועוד מצפים שיחזירו להם באותה מטבע. רגע, מה זה פה? שדך לי ואשדך לך? מצווה גדולה.  הרי עובדה ידועה לכל היא שמי שמבצע שידוך מוצלח שמסתיים בחופה – מובטח לו מקום בגן-העדן. מה אחרי זה? כנראה שזה לא באמת משנה. אולי זו הסיבה לכך שרבים מבני ובנות ישראל עוסקים בשידוכים.
יש תיאוריה האומרת שברגע שאדם נמצא במצב מסויים הוא מרגיש אחראי לדאוג לכך שגם חבריו יהיו באותו מצב. כך למשל אדם שזה עתה התגרש משפיע על חבריו לצאת איתו לסיבוב בארים (פתטי לעיתים), ואדם שזה עתה השתדך משפיע על סביבתו הקרובה להשתדך כמה שיותר מהר. עם מי, זה משנה? לא ממש. ויפה שעה אחת קודם.
אז כנראה, שלא משנה ממש מה הסיבה. לא משנה מי התחיל עם זה קודם. כולם משדכים לכולם. ולפתע פתאום לכל אחד יש מישהו להכיר לך. תשמעו סיפור אישי.

למד באותה אוניברסיטה

בשעה שהדיו על מסמכי הגירושין שלי טרם יבש, ואני כולי עדיין בניכר על מזוודותי וחפציי, חברה טובה קראה אותי לשיחה. טוב תקשיבי, יש לנו מישהו להכיר לך. מה? מי זה מישהו? מי זה אנחנו?
אוקיי, תשמעי. . חתיך הורס. בואי תראי. ותשבי קודם. אל תגידי הוא לא הסגנון שלי! איך את יכולה לדעת? תמונת-פרופיל? זה לא אומר כלום. מבטיחה לך שבמציאות הוא נראה יותר טוב. יעל אמרה שחתיך כזה עם עיניים כחולות משגעות היא טרם ראתה. את חייבת לפגוש אותו. תבטיחי לי שדבר ראשון שאת חוזרת לישראל את מתקשרת אליו. כבר נתתי את הטלפון שלך.
ואז חשבתי בעצם למה לא? נראה לי מגניב להכיר. להיפתח לעולמות חדשים. ולמרות שהייתי בעיצומו של ריב מתמשך עם הממסד הרבני (כי למה צריך לשלם שוב על גט שכבר נחתם ושולם?) שבסיומו קיבלתי את מה שרציתי, בסעיף "מצב משפחתי" את הסטטוס שמתחיל באות ג' במקום זה שמתחיל באות נ', התקשרתי אליו. לא, בעצם היה זה הוא שהתקשר אליי. דקה ורבע בערך אחרי שנחתתי בבן גוריון איירפורט. הוא גר מאות קילומטרים ממני, עד כמה שזה בלתי אפשרי במדינתנו. אין לו רכב. אז קבענו במקום שיהיה לו נח. למרות שאני בדרך כלל טיפוס של משקאות אחרים, קבענו לאספרסו קצר. מה אני אומר לכם? זה היה האספרסו הקצר הארוך ביותר ששתיתי אי פעם. שעה נראתה כמו נצח. די מהר הבנתי שאין בינינו דבר במשותף, ושנושאי השיחה שלנו תמו אחרי שסיכמנו שעדיף להשתמש בשקיות של הסוכר החום ולא הלבן.
חברה טובה שחיכתה לנגב לי את הדמעות, שאלה מיד למה בכלל יצאתי איתו. מה זאת אומרת למה?? כי שידכו לי אותו. אוקיי, זה מה שאת עושה מעכשיו: פשוט שאלי את השדכן-התורן למה את חושבת שאתם מתאימים. מהתשובה את כבר תדעי. באותו ערב ביצעתי שיחה טרנס-אטלנטית וסיפרתי לאותה שדכנית את אשר אירע. שאלתי למה היא חשבה שנתאים, אני וההוא עם העיניים הכחולות, ואני בכלל מעדיפה חומות. או, את יודעת, הוא למד באותה אוניברסיטה שאת למדת בה! חשבתי ש….הלוו!!! צווחתי בטרנס-אטלנטיות מצויה. זו אחת מ 20 האוניברסיטאות הטובות בעולם! אחת מהגדולות בחוף המזרחי של ארה"ב. סביר להניח שיש לפחות עוד בן אדם אחד שלמד גם הוא שם. והוא במקרה פנוי.

רק אם יבטיחו לי שהוא מדהים

יש לי חברה שאומרת ששידוכים זו הדרך הכי טובה. את כל האהבות הגדולות שלה היא פגשה כך. יש לה טייפ-קאסט. היא יודעת מה היא רוצה בדיוק. חייב להיות גבוה. ומצחיק, ולפחות עם תואר ראשון. שקורא רק ספרי איכות. ושיהיו לו ידיים טובות. רבים מחבריה הטובים מודעים לצ'ק-ליסט הזו, וברגע שמישהו מתאים עולה בחכה הוא נשלח אליה. והקטע הוא, שהיא ממש סומכת על דעתם.
רגע, אמרתי לה. עצרי את הסוסים! מה אם מישהו ירצה להכיר לך גבר שאינו עונה על הדרישות האלו? בואי נאמר מישהו נמוך שרואה הישרדות ולא קרא ספר מאז הספר האחרון של  קופיקו אותו חייב היה לקרוא ליומן-קריאה. מה תגידי אז?
או, במקרה כזה אני אצא איתו רק אם יגידו לי שהוא ממש מדהים.
יש מצב שתצטרכי לגלות את זה לבד. מי בדיוק יגיד לך? ולמה את סומכת על מי שיגיד? אני, עם כל הכבוד, לא סומכת על מישהו שהיה איתי שלושה שבועות בצבא שידע בדיוק מי מתאים לי ולמה המישהו הזה כל כך מדהים.

גם הוא גיי!

נו זה כמו הידיד הזה, שכל מי שמכיר מישהו שמכיר מישהו שנטיותיו המיניות גם הם לכיוון הגברי, ישר מנסה לשדך לו אותו. אם הוא גיי וגם ההוא לא ממש חובב נשים – אז כנראה שהם יסתדרו מעולה! מצאנו את המכנה המשותף הרחב ביותר. ותיכף יגידו לי ששניהם אוהבים קוקה-קולה, אז אולי שווה שייפגשו כבר. נו באמת. הגדיל לעשות מי שגרר ממני את הסטטוס המתבקש "לא מתערבים בעבודתו של קופידון" שהכיר לי מישהו שבכלל לא היה פנוי. ואף מילה על נטיותיו המיניות כמובן.

אתמול במהלך השחייה דיברתי עם אחת השוחות במסלול לידי. אנחנו שוחות באותן שעות ויוצא לנו לפעמים לדבר. ואז בבריכה, היא אמרה לי: תשמעי, יש לי מישהו להכיר לך. הוא ממשפחה טובה. האבא רואה חשבון והאמא תימניה. הוא גם נראה טוב, אין לו ממש כרס. את יודעת מה? לפי דעתי זה רעיון מעולה. בואי, אני אתן לך את הטלפון שלו. נראה לי שממש תתאימו.
עכשיו, אני אומנם עם ניצוץ של התלהבות בעיניים מבעד למשקפת השחייה, אך למודת ניסיון אנוכי. אז שאלתי אותה את השאלה, בדיוק כמו שהציעה אז החברה שלי:
תגידי, למה את חושבת שאנחנו מתאימים?
אה ברור – תזכירי לי איפה עשית את התואר הראשון? נו גם הוא למד שם! מדהים! אז להזמין לך תור במקווה?