יש לי חולשה לג'נטלמנים

מה לא ידעתם? הגבר תמיד משלם בדייט הראשון כדברי הדיבר השני בספר דברי הדייטים. הרהורים של מי שמנסה למצוא את האחד ולא להפוך לדייטרית סדרתית.

photo by svetlana - flickr

"אתה מכיר את קניון לב המפרץ?" – אני שואלת אותו כשאנחנו קובעים לדייט ראשון.

"כן, בערך כזה, למה?" – הוא עונה.

"אולי ניפגש שם? זה אמצע הדרך בשבילי ובשבילך" – אני כותבת לו. בכל זאת, הוא מגיע מחדרה באוטו ואני מגיעה בתחבורה ציבורית מהקריות – אנחנו מקוזזים בזמנים.

"את מפריעה לי להיות ג'נטלמן" – הוא משיב חזרה בתוספת סמיילי מבויש.

"אווו…" – אני מגיבה מופתעת. השיחה הזאת הופכת למעניינת. "אתה יודע מה, אני פמיניסטית, אבללל עדיין לא שרפתי חזיות. בסדר, אתה יכול לבוא לקחת אותי. לא נפגע בג'נטלמניות שלך חלילה" – אני משיבה לו עם סמיילי קורץ בתוספת סמיילי בוכה מצחוק. קצת טיזינג לא יזיק.

אז לא רק שהוא בא לקחת אותי, הוא גם חיכה לי מחוץ לאוטו, אחווה עם היד לעבר הדלת לא לפני שחייך ונשק לי על הלחי. הוא סגר את הדלת אחרי שהתיישבתי ובסוף הדייט שילם על הקוקטייל והנשנוש שהזמנו.

photo by voila flickr
photo by voila flickr

לגרסה הקצרה של הסיפור, היו שלושה דייטים. היה נחמד ונעים, אבל משהו שם לא עבד ולא המשכנו לצאת. בכל זאת אני מאמינה גדולה בכך שמכל דבר ניתן ללמוד כי כל דבר הוא בעצם שיעור. ואני? אני למדתי שיעור קטן, אך משמעותי. בשם הפמיניזם כמעט ולא אפשרתי למישהו להיות ג'נטלמן. אני, שאומרת לחברות שלי השכם וערב "שבא לי להרגיש מחוזרת", ש"בא לי להרגיש נאהבת", פתאום פסלתי על הסף בדיוק את הג'נטלמן שאני מחפשת.

כבר כמה שנים שאני מנהלת יחסי און אנד אוף עם אתרי היכרויות. כבר פגשתי את כל סוגי הגברים האפשריים, תאמינו לי. בגלל ההיכרות שלי עם גברים בכל צבעי הקשת, ואולי בזכותה, אני חושבת שאין ספר חוקים כשמדובר ביחסים שבינו לבינה. אין הוראות הפעלה.

יש אותי ואת מה שנוח וטוב לי. אז כן, אני גם פמיניסטית וגם כיף לי כשאני פוגשת בחור שהוא "אולד פאשן" – רומנטיקן וג'נטלמן בכל רמ"ח אבריו. כיף לי כשבאים לאסוף אותי לדייט, כשמחזרים אחריי, כשמחמיאים לי, וכן כשמשלמים עליי בפגישה הראשונה. כך אני מרגישה שהותרתי רושם טוב, שהבחור משקיען ואם לא, אולי הוא סתם מנומס. אני יודעת שזה גם כיף להם: לחזר, לפנק, לדאוג לבחורה ועוד דברים שאם הייתי הצד השני בוודאי הייתי יודעת לעלות אותם על הכתב טוב יותר.

phooto by kena sen - flickr
phooto by kena sen – flickr

אני לא מצפה שישלמו עליי כברירת מחדל. מנגד, אני יודעת שאם הגבר שילם עליי בדייט, שניים הראשונים, בדייט השלישי יגיע תורי ושגם אני רוצה לחזר ולהראות לו שאני מעוניינת.

כיף לי כשאני פוגשת בחור שהוא "אולד פאשן" כשמדובר בחיזורים ודייטים ראשונים, וכיף לי גם שאני יודעת לנווט ולקרוא את הסיטואציה נכון. בתוך כל ים הפמיניזם של התקופה האחרונה, אני בוחרת לפעמים להשאיר גם למאצ'ו קצת מקום.

photo by svetlana - flickr
photo by svetlana – flickr