יש אמת בכוכבים

היא הסתכלה לי בעיניים, אחזה בידי ואמרה: "את צריכה שינוי. שינוי"? אבל מה? כמה שנים מאוחר יותר הבנתי. זה סיפור אישי על תנועה, שבסופו יש מסר

צילום: מאור מויאל

האסטרולוגית. היא היתה עוד תחנה במסע שלי, עוד נסיון להבין את ההרגשה שליוותה אותי בשנים ארוכות של חוסר עניין וסיפוק מכל מה שעשיתי. מי יודע, אולי התשובה בכוכבים.

מעולם לא ידעתי מה אני רוצה לעשות כשאהיה גדולה. זאת הסיבה שגם לא הלכתי ללמוד. מה אלמד, אם אני לא יודעת מה?! מה לא עשיתי, עם מי לא דיברתי, כמה קורסים לא חשובים למדתי. אפילו התואר באוניברסיטה לא עזר לי.  ניסיתי כל דבר שנראה לי נחמד, אבל מהר מאוד מיציתי והמשכתי לדבר הבא, אלא שגם הדבר הבא לא היה מעניין מספיק, כדי להשאיר אותי בו.

היא המשיכה ללטף את ידי ואמרה "זה לא שאת לא טובה במה שאת עושה, אבל זה לא המקום הנכון לך".

היי, אני סימה בכר ואני מעצבת פנים.

וואו, כמה שנים עברו עד המשפט הזה. אכזבה, שעמום, תסכול וחיפוש מתמיד היו שזורים בחיי, עד שהגעתי למקום הזה, שבו אני יכולה לעמוד זקוף ולהוציא את המילים האלה עמוק מבפנים, מתוך נקודה מאוד מזוקקת, ולהרגיש את האור במילים שאני אומרת. לא, זה לא עיצוב הפנים שחשוב כאן. מה שחשוב באמת זה שעיצוב-פנים הוא המקצוע הנכון לי. ורק לי. הוא הדבר המדוייק הזה שבו אני יכולה להירגע, להוציא מעצמי את הכי טוב שיש בתוכי ולהאיר את הסביבה שלי, כן קודם שלי, ושל הרוכשים את שירותיי.  ומה שהכי מדהים זה, שהדבר הנכון היה כאן כל הזמן;  בתוכי, ליידי, מסביבי. הלוא כל הזמן הייתי יצירתית, אוהבת אסתטיקה, מייעצת לכולם בענייני בתים, מלווה חברים לרכישות ונותנת הוראות בשיפוצים שמסביבי. נולדים לזה. רק שלא הייתי מודעת לזה. חברה טובה היתה זו שהאירה את עיני, כשיצאתי מביתה, אחרי שנתתי הוראות לקבלן השיפוצים שלה. זה הדהד והדהד בתוכי ומכאן הדרך ללימודי עיצוב-פנים היתה קצרה וכל הכישורים הטבעיים הפכו למקצוע.

 

צילום: מאור מויאל
צילום: מאור מויאל

מה, באמת?? הם שאלו, כשביקשתי להתפטר מהארגון שבו עבדתי שנים רבות.

כן, באמת. כן, כן, כן!  כשאת יודעת, הכל ברור והחלטי. ה-כל. אפילו היוניברס מכוון את עצמו למטרה שלך ומאיר לך את הדרך.  כן, זה מה שאני רוצה!

כמה פעמים בחיים שלכן הייתן החלטיות לגבי דברים הקשורים לעצמכן? הלוא הרבה יותר קל לנו לייעץ לאחרים, לכוון אותם ואפילו לקבל החלטות עבורם. אבל כשזה מגיע אלינו? לשנות לעצמנו בעצמנו – זה כבר סיפור אחר. במיוחד, כשמדובר בלבחור בין טוב לטוב.  לנוע ממקום רע למקום טוב זה הרבה יותר פשוט.

צילום: מאור מויאל
צילום: מאור מויאל

 

בסיפור הזה יש כמה תובנות (הבטחתי מסר):

– הדבר הנכון, זה שאנחנו עושות ממילא ואוהבות לעשות באופן טבעי, נמצא כאן, לידנו, מתחת לאף, בכל זמן נתון. צריך רק להתבונן ולגלות אותו.

– הקרובים אלינו ישמחו תמיד לומר מה הם חושבים שאנחנו צריכות לעשות, אם אנחנו לא מצליחות לגלות לבד.

– כשמגלים סוף סוף מה רוצים, ורק אז, צריך לצאת לדרך בלי פחד. כל מה שיקרה מרגע זה יהיה מכוון להצלחה.

– אנשים טובים באמצע הדרך אוהבים לעזור, אם רק מבקשים מהם עזרה. לפעמים העזרה באה אלי דווקא מאלה שלא חשבתי שיכולים לעזור לי.

– תירוצים לא ממש עוזרים. סיבות להצלחה – כן.

אז אם את, שקוראת אותי עכשיו, חושבת על שינוי אבל פוחדת, קחי לך. ולו רק דבר אחד מהדברים האלה. ואם אהיה בגדר המצילה נפש אחת שרוצה לעשות שינוי, דיינו.

צילום: מאור מויאל
צילום: מאור מויאל

והכוכבים עזרו? לא יודעת.  מה שבטוח – הם האירו את דרכי לכאן.