ישראל היפה בעיניה של ריסה מטרינדד

מרגש, מפתיע, נשים עצמאיות שעשו עליה , ריסה מטרנידד שרוצה להראות לעולם את ארץ ישראל היפה

שולחן ארוך לקראת שבת אצל משפחת טופל

ארץ ישראל היפה, משפחתיות, אירוח, אוכל, ריחות , טעמים, רגשות , התרגשות – אלה דברים שגורמים לי לריגושים. אתמול חוויתי את כולם אצל המארחת ענת טופל ומשפחתה.

ריסה עלתה לארץ מטרינידד (נשואה ליוסי –ישראלי) , היא אוהבת את ישראל וכשהיא מספרת לחבריה בעולם על ישראל היפה היא נוכחת לדעת שהם חשופים לידיעות שלא מחמיאות לישראל ובדרך כלל חוטאות לאמת. היא בחרה להראות לעולם את ישראל היפה והאמיתית באמצעות המדיה החברתית – בסרטונים שמתפרסמים באינטרנט.

שולחן ארוך לקראת שבת אצל משפחת טופל
שולחן ארוך לקראת שבת אצל משפחת טופל

ריסה הראתה הפעם את היופי שבישראליות דרך EatWith בארוחה חגיגית שמרכזה (מלבד אוכל איכותי ) מפגש  עם האישה העצמאית בישראל, האורחות שהשתתפו היו נשות  עסקים עצמאיות במגוון תחומי עיסוק.

היא בחרה בענת טופל – דמות ידועה ומוכרת בעולם ה EatWith, – ומטרתה להראות באמצעות ארוחת ערב שבת מסורתית את חיי המשפחה הישראלית , ואת זה חווינו:

את פנינו קיבלו ענת ולסקי עם כוס יין ומיד הרגשנו בני בית. ראינו שולחן ערוך לתפארת: חלות שבת מעשה ידי ענת, שולחן מתאבנים ויינות לאורחים והבית כולו אפוף בניחוח מבטיח שמקורו בסוללת סירים מהבילים ותנור עמוסי מאכלים עם מראה מעורר ציפייה ותאבון.

פינת המתאבנים
פינת המתאבנים

 

הכרנו את האורחים שרובם עשו עלייה ונוצר מיד "מיני" כור היתוך ישראלי טיפוסי שכלל עולים, צברים ודור שני לניצולי שואה.

  בעלי שידוע כאוהב גסטרונומיה לחש לי באוזן כשראה את הפעילות במטבח ואת השולחן העמוס במטעמים שהערב נהנה לא רק מהחברה אלא גם מהאוכל וכך היה.

הישיבה סביב השולחן החלה במזמורי שבת וקידוש והמנות החלו לזרום בשפע לשולחן.

חלה מעשה ידיה של המארחת
חלה מעשה ידיה של המארחת

כור ההיתוך של החברה הישראלית בא לידי ביטוי במנות שהגיעו אלינו: הרמוניה של חריימה וכבד קצוץ, שפע סלטים ממרכיבים מגוונים, סוגי מרקים, מינים של בשרים ותוספות, מנות צמחוניות-טבעוניות וקרניבוריות יינות משובחים וקינוחים מדהימים בטעמיהם ומקוריותם.

תוך כדי אכילת הכבד הקצוץ זלגו דמעות מעיני, זה בדיוק היה הטעם של אמי ז"ל כשהכינה לנו בבית את המאכל הזה.

חלק מהסלטים
חלק מהסלטים
זאת מסורת בעיינ

חריימה, אף פעם לא הייתי חסידת חריימה אך אמש ליקקתי את הצלחת עד סופה.

ענת שהיא בנוסף מפיקת ומעצבת אירועים דאגה גם לעיצוב שולחן מפואר וצבעוני שהוסיף לאווירת הערב. הכל משתלב במראה, בניחוחות ובטעמים המעודנים ומעוררי תאבון ואתם יכולים להבין מה היה בהמשך הערב. הארוחה נמשכה למעלה מ 3 שעות שעברו כהרף עין.

אכלנו בהנאה רבה ועדיין נשארו כמויות אוכל גדולות שאותו תורמת ענת למשפחות נזקקות.

ערב של חברה מיוחדת ומעניינת מוקפת בעולם גסטרונומי מדהים של ענת שלה מסייע לסקי בעלה.

ענת סיפרה שלפני כמה חודשים הגיעה אליה קבוצת צליינים נוצריים שביקרו בכל המקומות הקדושים וסוף מסעם היה אירוח EatWith אצל ענת. כשחזרו לארצם סיפרו ששיא הטיול היה אותו ערב אצל ענת עם משפחתה כי כך זכו לחוות מהי ישראל היפה בהיבט האנושי משפחתי שלה.

תחשבו כמה פעמים כשביקרתם בחו"ל השתוקקתם שמשפחה מקומית תזמין אתכם לארוחה ביתית שבה תוכלו לחוות את חיי המקומיים ואין טוב יותר מהיכרות דרך ארוחה מסורתית.

אני ממליצה לכם כשבאים אליכם אורחים מחו"ל, בני משפחה או אנשי עסקים, התקשרו לענת  050-5959786 ותזכו לחוויית חיים, לא צריך סיבה מיוחדת למסיבה כשיש את ענת והרעיונות שלה.

זאת מסורת בעייני
זאת מסורת בעייני

תודה רבה לריסה עולה חדשה מטרינידד שמוצאת את היפה בישראל ומראה אותו לעולם דרך EatWith  אצל ענת