ירושלים וגת בה | עוזי אלי

אם בגת אדומה מחבש חשקה נפשך, אצל עוזי אלי תמצאנה. אל תרחיקו כי סבון למיצוק העור להעלמת קמטים מאתרוג. וכן שלום בית הוא מציע בתרכיז. מנפלאות וסודות הרמב"ם באדם אחד.

אהבתי אותה, את ברכה יצהרי, הייתי קוראת לה דודה. היא בכלל היתה תימניה ואני קווקזית ולא היה לנו קשר דם. אישה חכמה כזאת, מצחיקה, שמבינה. כשקראה בשמי תמיד היה יוצא לה ג'נגלדה, אורנג'לדה רק לא אנג'ליקה היא הייתה שוכחת וצוחקת.

יום אחד כשכאב לי הראש היא קראה לי לארון הקסמים הלבן שלה שהיה מלא בקבוקונים קטנים ואמרה "אסאל מגרב ולא תסאל טביב" בתרגום מתימנית תתייעץ בבעל ניסיון ואל תתייעץ ברופא. ככה זה במקום שממנו היא באה היו מכינים הכל בבית. כזה הוא גם עוזי אלי, גדל בבית שלימדו אותו להכין מרקחות, משחות ותרסיסים מאתרוג מגת ועוד .

s

את עוזי אלי פגישתי ב וילה בראון  ירושלים. חמי לשעבר היה אומר עליו מלעון, הכוונה לא פרייר, שובב.

עוזי אלי, איש האתרוגים משוק מחנה יהודה בירושלים ושוק הכרמל באלנבי, רוקח תרופות ומכין משקאות יחודיים וטבעיים מאתרוגים, גת ומירקות ופירות העונה. עוזי אלי מכין באופן בלעדי מוצרי קוסמטיקה העשויים מאתרוגים, המסייעים למיצוק העור, להעלמת קמטים ופיגמנטציה. אתהידע הוא רכש מסודות שעברו במשפחה על סמך הרמב"ם.

השד העדתי לא משחק כאן תפקיד, הוא מחבק חזק וצוחק, צחוק מדבק גם בלי סיבה. על חברותי הוא מורח משחה באף תוך כדי שהוא אומר "תתמסרי, תפתחי את הנחיר " . אי אפשר שלא, הוא מצחיק ומספר סיפורים על צנעה, על הינקות שלו ועל חמש נשים שהיו לו ותכף אולי תהיה גם שישית.

בסרטון הוא כבר רציני כשהוא מספר מה הוא עושה ובסוף מברך בשנה טובה.

[youtube 9BDkdeJsEtU nolink]

אז שנה טובה גם לך איש האתרוגים ולך ירושלים שתהיי מלאה באנשים בריאים ושמחים.

לאתר של עוזי אלי לחצו כאן , לקריאת הכתבה על מלון בוטיק – וילה בראון

שם הכותבת : אנג'ליקה angel to busines

אנג'ליקה אגבייב
האנשים והעסקים שאני מעריכה ואוהבת, הם כאן מהזווית שלי.על המלאכים שפגשתי בדרך וקטעים ספר על "דרך המלאך" שיראה אור בקרוב.