ירוקה מקנאה

בחורה עם מחשב נייד

עונת הטכסים של תעשיית הקולנוע ההוליוודית בעיצומה והיא תגיע לשיאה בטכס האוסקר, אשר יערך ב-26 בפברואר. עד אז אפשר להמשיך ולדוש בכל ספיחי גלובוס הזהב, ואני מתכוונת כמובן לפן של השמלות והתכשיטים ובעצם לכל מה שקשור לעניין הפאשן והסטייל. הזוכים הוכרזו, הפרסים כבר חולקו, ובאופן אישי לא התעניינתי בהם במיוחד גם קודם אז עכשיו הם בודאי פאסה עבורי, בניגוד להיבט האופנתי מלא הרבדים, הטרנדים והצבעים שיישאר מרתק, נו, לפחות עד הטכס הבא.
באוסקר של שנת 2009 ענדה אנג'לינה ג'ולי זוג עגילי אמרלד מרהיבים בעיצובה של לורן שוורץ, עם שמלת סטרפלס שחורה של אלי סאאב. העגילים הירוקים, המהממים, הפכו לשיחת היום ואנג'לינה הוכתרה כמתלבשת הטובה ביותר רק בזכות העגילים הדרמטיים. מאז נוצרו אין ספור העתקים זולים יותר ופחות דוגמת העגילים האלה, ותכשיטים ואקססוריז בגוונים של ירוק קיבלו נוכחות קבועה ובולטת על השטיח האדום.
אנג'לינה ג'ולי מטכס האוסקר:


והנה דוגמאות של תכשיטים ואביזרים בכל קשת גווני הירוק מטכס גלובוס הזהב 2012:
גוליאנה מרגוליס:

דברה מסינג – עגילים + טבעת:

פרידה פינטו – ארנק + קלי מקדונלד – ארנק

אמילי דשנל – עגילים + ליה מישל – בטבעת ירוקה:

ברוק אנדרסון:

ברוק אנדרסון- בעגילים + טבעת וצמידים:

מורנה בקרין:

מורנה בקרי – ארנק:

זואי דשנל – בשמלה עם עיטור חרוזים ירוק + זואי דשנל בארנק ירוק ולק אממ.. שונה:

ג'וליאן מור בעגילים ירוקים:

בתחילת חודש פברואר הקרב ובא, יתחיל סבב תצוגות סתיו – חורף 2012 בבירות האופנה העולמיות (9-16 לפברואר בניו יורק –לינקולן סנטר- לטובת הנוסעים) וטרנד אחד בולט כבר סומן אצל מעצבים רבים: ירוק בבגדי ערב ולא רק בהם, שנראה בקולקציות של ג'ייסון וו, פרואנזה שקולר, ג'יל סנדר ואחרים. בעבר אגב נמנעו מעצבים מלהשתמש בצבע הירוק, משום שנחשב לפטישיסטי ומביא מזל רע.
גם כאן ממשיכה אנג'לינה היפה לקבוע טרנדים, ושמלת הורסצ'ה הירוקה והנוצצת שהיא לבשה בשנה שעברה בגלובוס 2011, הייתה לא פחות ממהממת. בעיני, גם הרבה יותר יפה ומיוחדת, מהופעתה בטכס גלובוס הזהב הנוכחי, שבו היא שוב לבשה שמלה מבית ורסצ'ה, הפעם בגוון פנינה עם נגיעות של אדום לוהט במחשוף, בארנק ובשפתון.
אנג'לינה ג'ולי מגלובוס הזהב 2011 בשמלה ירוקה ונוצצת:

אנג'לינה מטכס גלובוס הזהב 2012:

ובגלובוס הזהב 2012 נראו שמלות ירוקות בגוונים חדשים יחסית לתחום שמלות ערב, כמו ירוק בקבוק וירוק אצות, ואין ספק שנראה עוד הרבה דוגמאות של הירוק לגווניו, באוסקר 2012 ובאופן כללי בבגדים של העונה הבאה.
לורה דרן ואוון ריצ'ייל ווד בשמלות ירוקות:

מדונה בשמלה בגוונים כסופים ירוקים:

והנה עוד שתי דוגמאות הכי עדכניות, מטכס גילדת המפיקים שהתקיים בשבת האחרונה:
ג'סיקה צ'סטיין בעגילים ירוקים:

וויולה דייוויס בשמלה ירוקה:

אלישבע כספי
קוראת ווג מתמידה בערך מגיל שמונה (עם שתיים וחצי מילים באנגלית, בלבד) אשר משתגעת על ירחוני אופנה ועיצוב מילדות, עוד מהימים בהם היה אבא חוזר מנסיעותיו בחו"ל עם ערימת מגזינים, ומביא לה את ריח העולם הגדול. למדה ועשתה תארים (LL.B במשפטים ו- MBA במנהל עסקים) אז היא גם עו"ד, אבל מעדיפה לעסוק במה שהיא אוהבת באמת, כתיבה ואופנה ביחד ולחוד.