יצירתיות זה שם המשחק

יש תכונות המאפיינות יצירתיות ,ואם אתם מזדהים אז יש לכם את זה ובגדול !

עד גיל 30 הרגשתי שאני הולכת לאיבוד בתוך המציאות , לא ידעתי מה נכון לי ומה לא נכון … קפצתי ממקום למקום ותמיד ריחפה מעל ראשי השאלה "מורן, מה את רוצה להיות כשתהיי גדולה" התשובה האוטומטית שלי היתה:"אין לי מושג".
החיים הובילו אותי או ליתר דיוק, אני הובלתי את עצמי למקום שאף פעם לא הסתכל על התוצאה היום אני מתבוננת על התהליך והדרך שעברתי: על היצירה, החידוש, העשייה, הידע הרב והנסיון שהביא אותי למקום בו אני עומדת היום, להיות מלאה בחידושים, במקוריות ביצירתיות שופעת, זו ברכה.

M14B5800-001 אתם בטח סקרנים לדעת איך זה בכלל קרה?

שנים רבות הסתובבתי עם השאלות האלו בראשי: מהי יצירתיות? מה מגדיר אותה ? אילו אנשים נחשבים ליצירתיים ? האם זו תכונה מולדת ? מהם תהליכי החשיבה היצירתית ?

הפסקתי לשאול אנשים משעממים מה דעתם ? הכנסתי לעולמי אנשים שמחים, יצירתיים, משוגעים, מעיזים וזה פשוט הפרה אותי וכך בדיוק משאלה לתשובה נוצר גם השם של העסק השני שלי Bcreative

יש תכונות המאפיינות יצירתיות ,ואם אתם מזדהים אז יש לכם את זה ובגדול !

רגישות – פתיחות אל הסביבה והסובבים

מקוריות – ראייה שונה מהראייה המקובלת

שטף– יכולת שימוש ברעיונות ובאסוציאציות

פירוק השלם – לפרק רעיון גדול לחלקים קטנים

ראשית חשוב לי להדגיש – כולנו יצירתיים ! ייתכן ואתם עדיין לא יודעים שאתם כאלו, אבל אם תאתגרו את עצמכם בדברים ש'עושים לכם את זה' ותצאו מאזור הנוחות תגלו אוצרות. כולנו מסוגלים להיות יצירתיים יותר ממה שאנחנו חושבים וכשמגלים את זה, האושר גדול אף יותר וכל הסובבים אתכם: משפחה, חברים, לקוחות, מתחרים יהפכו באופן טבעי להיות עוד טריגר ליצירתיות שמתקיימת בכם.

הידעתם? מגיל 0 אנו נולדים לעולם שכולו יצירתיות ללא גבולות, אנו מלאי השראה, תעוזה, עשייה, משמעת עצמית ואז קורה דבר משמעותי שמשנה את הכל… ההורים, המורים, החברה בולמת אותנו וחוסמת לנו את החלומות (בכוונה או שלא) והתוצאה די הרסנית: "חלומות לא מתגשמים", אנחנו מגלים את הפחד, חוסר הבטחון, הספק וחבריו, כמה עצוב, נכון ? כמה מכם מזהים את עצמם בתרחיש הזה? כמה מכם זזים בחוסר נוחות בכסא ומהנהנים?

זוכרת את עצמי בתחילת המסלול שלי כמה פעמים קיבלתי לא, כמה פעמים הורידו לי את האנרגיה לתחתית הייתי באה לחברים, מכרים בפגישות עם התלהבות, רעיון , הצעה , חזון ובשנייה כל הנחישות, התעוזה והניצוצות בעיניים התפוגגו.

אני זוכרת את אחת הפגישות שלי כאילו היתה אתמול, ישבתי לפגישת הכרות עם נציגי עירייה, הצגתי את עצמי , את העסק שלי, את הבידול שלי ואז הלקוח אומר: " בסדר, לא חידשת לי כלום, תעשי משהו בנושא אורח חיים בריא…" , יצאתי מהפגישה עם דמעות, כעס ,תסכול ובלבול, טילפנתי לאימי שהרגיעה אותי. חזרתי הביתה ואחרי שנרגעתי פתאום עלתה לי המחשבה שהמנהל בפגישה זרק לי כיוון:"אורח חיים בריא" ואז הקסם הגיע!

היצירתיות שבי התעוררה לחיים,  הרעיון הבעיר בי את התשוקה והרצון להראות שאני לא כמו כולם, ליצור משהו שיעשה ללקוחות את ההבדל הגדול, מאז ועד היום אני מריצה את הפעילות הזאת במוסדות חינוך , עיריות מועצות , גנים , מורות , גיבושים ועוד וההפתעה הגדולה הייתה שהבחור שפגשתי בהתחלה והוריד לי את כל האוויר מהמפרשים הגיע אליי אחרי 4 שנים שאני רצה עם הפעילות בכל הארץ, סגרתי מעגל.

M14B5991-001

תהליך החשיבה היצירתית מאופיינת בהשראה – דגירה – הכנה –אימות ושכלול אני לא ארחיב בתהליך אבל אלו השלבים שאיתם אני עובדת באירועים שאני יוצרת מ – 0 וכך ממשיכה לייצר עוד ועוד אירועים והפקות.

תזכרו שתמיד עולים לכם רעיונות משוגעים והאוטומט מסרס אותם, אבל לא עוד… תעזו, צאו מהקופסא, תעשו דברים שלא עשיתם, צאו לחופשות ותזיזו הצידה את כל האנשים שמפריעים לכם בדרך עם סלוגנים טיפשיים כמו: אי אפשר ! , ניסינו את כבר !, זה המון כסף !, זה הפוך ממה שעשינו תמיד !, לא יאשרו את זה !,

אנחנו מטבענו יצירתיים, ככל שנתנסה , ניצור , נרכוש מיומנות ונסיון כך הכמות תוביל לאיכות ככל שנעלה רעיונות ולא נגביל את עצמינו נוכל לפעול בבטחון, תשוקה ושפע יצירה.

"בשביל היצירתיות יש לרתום גם את הרגשות וגם את המחשבות " ( ג'ורג' וויילאנט – סופר )

אשמח להפגש, להקשיב ולהוביל  אתכם לדמיון ולהגשמה שאתם כ"כ רוצים

בהצלחה שלכם באהבה, מורן