יפן למתחילים- טיפים ועצות

שמחה לנפץ סטיגמות על יפן שלצערי היו לנו לפני שחווינו את הטיול הראשון שלנו לשם – ארץ מדהימה שווה ביקור (חלק א- טיפים ועצות)

היו לנו כל כך הרבה "סטיגמות" על יפן ,רק אחרי שחווינו את הטיול הראשון שלנו שהיה "יוצא מגדר הרגיל" ונהנינו כל כך חשוב לנו להעביר את המסר בשביל שעוד אנשים יוכלו לסמן את יפן כיעד מועדף לטיולים- אנחנו ממליצים בחום ומקווים שעוד נגיע אליה בהמשך
20170929_202040 (360x640) (3)

מסלול הטיול:
יפן- ספטמבר- אוקטובר 2017
1 שישי – 29.9 טוקיו
2 שבת- טוקיו
3 יום ראשון- טוקיו
4 יום שני טוקיו
5 יום שלישי מטוסמוטו
6 יום רביעי טקיאמה
7 יום חמישי קנאזווה
8 יום שישי קיוטו
9 שבת קיוטו
10 יום ראשון קיוטו
11 יום שני האקונה/טוקיו
12 יום שלישי טוקיו
13 יום רביעי לינה במוסקבה
יום חמישי -12.10 תל אביב

טיפים:
1. טיסה- הכי קצרה דרך "טאשקנט" אזבקיסטיין אירליינס עד טשקנט (3:50) שלוש שעות הפסקה בטשקנט והמשך של 7 שעות בלבד !עד טוקיו – (סה"כ 14 שעות כולל זמן המתנה)
2. טוקיו מטרו-,רכשנו "פזמו " לרכבת התחתית תחנת הרכבת בנויה לפי מודל של לונדון פריז וכו… הבעיה היא שבטוקיו יש 125 קווים ( בלונדון לדוגמא יש 11 ) את הקוויים מפעילים כ-7 חברות שונות אם נכנסים בטעות לתחנה לא מתאימה ניתן להזדכות על הסכום בשער הכניסה כרטיס "פזמו" נותן אפשרות לנסוע בכל החברות ואפילו אפשר עם הכרטיס לקנות שתייה ואוכל במכונות ייעודיות , על הכרטיס יש דמי פיקדון בסך 500 יאן שמקבלים חזרה בגמר השימוש.(גם אם נשארה לכם שארית סכום מזדכים על זה חזרה)
3. אופנה- פשוט לשבת בפינת הרחוב קרוב לצמתים עם מעברי חצייה גדולים ולבהות בעוברים ושווים חוויה (היתי ממליצה לשבת בבתי קפה פתוחים אבל כמעט ולא קיימים כאלה ברחוב)
4. רכב- אנחנו השכרנו רכב אחרי התלבטות קשה ובהחלט ממליצים שכרנו מחברת "טויוטה",ביפן נוהגים בצד שמאל לוקח זמן להתרגל הנסיעה בכבישים לרוב מוגבלת למקסימום 70 קמ"ש , רוב המסלול שלנו היה בנתיב אחד , יש הרבה מנהרות שזאת חוויה לעבור דרכם ,יש תשלומי אגרה בכבישים.
5. אוכל- מאוד התחברנו לאוכל ביפן ,קבענו לנו כללים שנכנסים רק למסעדות שנראות מלאות, או שקיבלנו המלצות והם על מסלול הטיול שלנו ,החלטנו לא לכתת רגליים ולחפש מסעדות מיוחדות כי לרוב הם בקצה השני של העיר ויש לציין שנהנינו מאוד מכל המסעדות שהיינו
6. מלונות- הזמנו את כולם מ"בוקינג קום" כלל ראשון: מיקום,מיקום,מיקום, כלל שני ציון 8 ומעלה כלל שלישי מחיר (הגדרנו תקציב) שיריינו מלונות הרבה זמן מראש מספר אופציות בכל עיר של בתי מלון ללא דמי ביטול ולקראת מועד הנסיעה שכבר גובשה התוכנית התמקדנו באזורים שהתאימו לנו והשאר ביטלנו . במיוחד חששנו מקיוטו שהמחירים בה יחסית גבוהים וקשה למצוא מלונות במחיר סביר והימרנו על מלון של 2 כוכבים שהיה במיקום מעולה עם יחידה שכללה מטבחון ואפילו מכונת כביסה .
7. "באס לימוזין" שרות הסעות נוח משדה התעופה למלון בטוקיון – עלות כ-100 ₪ לאדם מגיע למלונות ותחנות רכבת מרכזיות בטוקיו (היה מאוד קרוב למלון שלנו בשינג'וקו)
8. כסף –נערכנו עם מזומן מראש ולאורך כל הטיול לא ממש נתקלנו בכספומטים אבל גם לא חיפשנו נואשות (המזומן והמתין לנו בשדה התעופה בסניף של בנק הפועלים ,הערכה שלנו ממוצע של כ- 170 דולר מזומן ליום, רוב בתי מלון שילמנו באשראי וכל השאר מזומן)
9. יוקר מחייה- יפן הפתעתינו היתה לא ממש יקרה לתייר (לא תרמילאי) ובהחלט ברת השוואה לטיול של משך זמן דומה באירופה (ויותר זולה מישראל)
10. מזג אויר- בתקופה שהיינו (סוף ספטמבר תחילת אוקטובר) למעט יום אחד של גשם בקיוטו היה לנו מזג אויר קייצי חמים ונפלא אפילו בשעות הערב הסתובבנו לרוב בחולצה קצרה. ,אומנם לא פריחת הדובדבן ושלכת ראינו מעט אבל מזג האויר יכול מאוד להשפיע על מהות של טיול.
11. שרות שליחת מזוודות- שרות מאוד נוח ביפן משאירים במלון וזה המתין לנו ביעד הבא (עלות של כ-55 ₪ למזוודה )
12. אפליקציות – העלנו על זה פוסט נפרד מרכזת את כולם גם כאן
.booking.com – (הזמנות לבתי מלון)
Google Maps- (נעזרנו בזה גם ברכב וגם כהולכי רגל בתוך העיר.
Tokyo-Sub.- אפליקציה שעוזרת לתכנון נסיעה ברכבת התחתית
HyperDia -תכנון נסיעות בין עירוניות ברכבות כולל זמני רכבות ומחירים
Google Translate- מעברית/אנגלית –ליפנית (עזר לנו במיוחד במסעדות)
Japan Guide- המלצות לכל עיר
13. חיבור לקבוצת הפייסבוק"יפן למטיילים" – קבוצה נפלאה ששאבנו ממנה הרבה אינפורמציה ועזרה לנו בכל שלבי הטיול
14. פרוט המסלול שעשינו בחלק ב

20171007_160458 (640x360) (640x360)