'ילד טוב ירושלים', קומדיה רומנטית

מה המשותף לג'ניפר אניסטון, מג ריאן (למי שזוכר), יו גרנט ואשטון קוצ'ר? כולם כיכבו בקומדיות רומנטיות, מצחיקות, רוויות קלישאות שניסו ללמד אותנו שיעור או שניים על החיים. "ילד טוב ירושלים", קומדיה רומנטית נעימה וחביבה הנשענת על אותם הסטראוטיפים שאנו כל כך אוהבים לצפות.
הומאז' לפראיירים שבנינו והכותבת בתוכם.

Happydogs2704
 
"ילד טוב ירושלים"
כתב: רן אפלברג
ביים: רועי פלורנטין
שחקנים: עמוס תמם, מיטל גל סוויסה, מלי לוי, אוולין הגואל, ענת וקסמן, ארי נשר, ציון ברוך, גיא לואל.
הפקה: :"ארצה הפקות" ו"סרטי יונייטד קינג".

גם ל'ילדים טובים', 'ותרנים סדרתיים', מגיע קצת נחת. קומדיה רומנטית. 

הסרט מספר את סיפורו של עדי (עמוס תמם), שבפעם האחרונה שראה את אביו, אמר לו האב להיות ילד טוב ומאז ועד היום, איש מחשבים נשוי עם ילד – הוא ילד טוב ירושלים. הוא נקי, מסודר, אחראי, וותרן, נרמס, מתנדב. אפילו רוכב אופניים מעיף אותו מהשביל. עדי נשוי למעיין (מלי לוי) עורכת דין חמורת סבר, סקסית, קרה, מחושבת ובוגדנית.
יום אחד עדי מקבל את הבשורה המוטעית שהוא חולה בסרטן סופני. בעקבות הידיעה (שעליה הוא אינו מערער לרגע) חייו משתנים מן הקצה אל הקצה: הוא מתאהב בדוג-ווקרית (מיטל גל סוויסה), צעירה, שובבה, חמודה ומלאת רוח חיים המסעירה אותו. אתה הוא נסחף לחיים של הרפתקאות וחוויות מלאות בסקס ולילות ספונטניים מטריפים, המשכיחים ממנו לזמן קצר את הסרטן, את אשתו הבוגדנית, את אמו הטרחנית והאגוצנטרית (אוולין הגואל) ואת ילדו החוצפן (ארי נשר).

הקומדיה הרומנטית רוויית קלישאות:

אם הוא חנון הוא עם משקפיים. אם הוא "קול" יש לו פירסינג והוא לוקח שאכטה מג'וינט.
אם מספרים לך שאתה עומד למות, אתה מקבל את זה בלי לשאול שאלות נוספות ולא בודק אם הייתה טעות.
כשהוא מנסה ליצור סרטון פרידה לבן שלו, הוא מגלה שאף אחד לא זוכר אותו. לא המורה, לא חבר שהציל בטיול במזרח, לא חייל שהציל בקרב ולא הבוס שלוקח קרדיט להצלחותיו. הוא מגלה שהוא אינו קיים. איש לא זוכר חבר טוב לב שנכון לעזרה.
אם הוא בצומת דרכים בחייו, הוא יחליט בין האישה המאופקת והמחושבת, המזלזלת והלא נאמנה לבין המגניבה המתולתלת, דוג- ווקרית שחיה בדירה מגניבה ולגמרי לא מאופקת באזור מזרה אימים.
היא כמובן תלמד אותו שיעור או שניים באיך לא להיות פרייר נצחי והוא ילמד אותה שיעור או שניים על אהבה.
טריוויה: המורה הטרחנית (ענת וקסמן) שלימדה אותו בבית הספר ואינה זוכרת אותו אלא רק את החוצפנים והמופרעים, הייתה בעצמה המתולתלת המגניבה ב "לא שם זין" עם איקה זוהר משנות השמונים.
3pvrcfu05vywdipjwld
אני מכורה לנוסחאות הללו וראיתי כל קומדיה רומנטית אפשרית.
קומדיה רומנטית נשענת על דיאלוגים מהירים ושנונים ומשחק שובה לבה של הגיבורים.
פה יש לנו את שני האלמנטים הללו במידה. לא מושלם אבל מספיק חביב בכדי שנהנה ונצא בתחושה שהגיבור למד משהו, השתנה ועשה את הג'סטה הגדולה עבור האהבה.
אחת הדמויות המוצלחות שהצליחו להרגיז ללא עוררין הייתה הבן, שחי כאילו מגיע לו הכל, נסחף ומושפע מאב ובן וולגריים ו"מגניבים" ומתייחס לאביו כאל כלום.
הסרט קליל, זורם ומצחיק לפרקים. הכימיה בן עמוס תמם למיטל גל סוויסה מצוינת ועם כל הקלישאות שבסרט, חשוב לזכור שלפעמים "happy Ending" מובטח – זה הדבר הכי מנחם ובטוח שאפשר לצפות לו, הן בסרט והן בספר.
בנימה אישית, הצחוק שלי היה לעתים מריר- מתוק שכן זיהיתי הרבה מהאופי ודרכי ההתנהגות האופייניים לעדי החנון וה "פראייר", טבועים בחיי הפרטיים ומאחורי שנים של ותרנות ונרמסות. נהניתי מאוד מהנקמה בסגנון "שוורצנאגר" בבוס הצעיר והרברבן שלו, שאינו זוכר כלל את העזרה שלו ומתמקח על הקרדיט בו בזמן שהוא משחק משחקי מחשב כל היום. חושבת שכל האולם נהנה מהצתת הגפרור.
ככה זה. בקומדיות רומנטיות הצדק יוצא לאור, הרעים נתפסים בקלקלתם, הטובים עוברים מהפך והאהבה מנצחת.

מומלץ בהנאה.

שלכם הכותבת,

רוית

צילומים: יח"צ סרטי יונייטד קינג, רן מנדלסון.

 Greyman_2704

 
 

רוית ליפשיץ ציון- בלוג בסגנון והשראה
רומנטיקנית חסרת תקנה בעלת תשוקה ואהבה לעולמות העיצוב, הספרות, אמנות, אופנה, טרנדים ומגמות, תערוכות בעולם. בלוגרית רב- תחומית, יוצרת וכותבת תוכן, עיתונאית עיצוב, סופרת, מוזיקאית. רומן הביכורים שלי: "אהבותיה של אמה" יצא לאור בהוצאה עצמית בשנת 2018 והפך לרב מכר. נשואה ואם לחייל ולחיילת הממשיכים את דרכי האמנותית.