ילדי בית העץ – על פי ספרו של רן כהן אהרונוב

מתוך ההזמנה
מתוך ההזמנה

"… וואו… אמא ! זו הייתה הצגה – אחת הטובות ! "

מזה זמן מה שאני לא כותבת, שאני לא בפוקוס לכתיבת פוסטים (ליתר דיוק, בדיוק לפני חודשיים כתבתי את הפוסט האחרון שלי).

מי שמכיר אותי יודע שהכל אעשה למען ילדיי ! אז "אזרתי" פוקוס ונסענו לחולון לצפות בהצגה של ה-LIFE.

קיבלתי את העונג והזכות, מטעם סלונה, לצפות בהצגה הכי טובה בעיר. הצגה שתהפוך (או כבר הפכה) ממש במהרה לאחת הקלאסיקות.

כמו שהבן שלי אומר – "זו הייתה הצגה – אחת הטובות !".

אבא של ערן בנה לו בית עץ ("… ערן, ההורים שלו התגרשו…") עוד כשהיה בן 5, ומאז משמש אותו ואת חבריו. זהו מקום המפלט שלהם, מקום בו הם מנגנים ושרים ביחד כלהקה – להקת "ילדי בית העץ".

ערן וחבריו (מאיה ויואב) מגלים שמישהו נכנס לבית העץ ללא רשות. הם מגלים כי זהו אמיר (ילד חדש מהכיתה של ערן). תחילה, ערן לא מקבל את אמיר בסבר פנים יפות, ומאיה מנסה לשכנע אותו לקבלו כאחד מהחבורה (דגש על קבלת תלמיד חדש – מאוד יפה!!).

יום אחד, נודע להם כי (גם שם) מתכוונים להרוס את כל הטבע היפיפה, לטובת בניית "סביוני טוסקנה" – שכונת מגורים חדשה, וכביש, שלפי התוכניות, צפוי לעבור בדיוק בחורשה שבית העץ שלהם ממוקם – הווה אומר – להרוס את בית העץ שלהם. מנהלת הפרויקט של "סביוני טוסקנה" הינה אישה בשם איריס בן דרור (בתפקיד מפתיע למדי – לא אגלה).

הילדים מחליטים לכתוב עצומה ולהחתים את כל מי שרק אפשר, כמו-כן, לעשות שביתה. אמיר משום מה לא ממש משתף פעולה בתחילה. בסופו של דבר, אחרי הרבה דרמה (לומר את האמת, אפילו כמעט והזלתי דמעה…)  —– (גם כאן לא אגלה) משאירה את זה לכם !

חברים, הצגה מ-ו-פ-ל-א-ה ! – הצגה לילדים (מגיל 8) ומבוגרים כאחד.

במהלך ההצגה, מצאנו את עצמנו תומכים בילדים המתוקים הללו, משתפים פעולה כחלק מהקהל שלהם בהצגה. הצופים מוחאים כפיים סוערות לצלילי השירים המדהימים והקולות המופלאים של השחקנים.

שחקנים שמשחקים בצורה יוצאת דופן, תפאורה מדויקת, תלבושות צבעוניות וכייפיות ושירים מופלאים (אשר חברו לאלבום מצליח בפני עצמו שהלחין אחיו של רן כהן אהרונוב, יאיא מ"הדג נחש")

unnamed (17)                                             unnamed (1)

הרגשתי מעין מפלט נעים מחיי היומיום למציאות אחרת, מציאות של ילדים תמימים (אולי בדור הזה כבר לא?!), למציאות הנעימה שחיינו פעם… מזמן…

(עוד) משהו קטן שנגע לי בלב –

"כשהייתי ילד חלמתי שיהיה לי בית על עץ…. שתלנו עץ בגינה וחיכיתי שיגדל מספיק כדי שנוכל לבנות עליו בית מעץ. חיכיתי וחיכיתי….. כשהוא היה כבר מספיק גדול אני כבר הייתי גדול מדי." רן כהן אהרונוב

מזמן לא הייתה הצגה כזו !   לכו !   רוצו !  שבת 02/07/2016 10:30 מדיטק חולון (שריינו כרטיסים כבר מעכשיו)

שרית אסיף ברדה
סטייליסטית אישית, בוגרת שנקר. נשואה ואימא לבן ובת. ארגנטינה - באר שבע - הוד השרון... סטיילינג, אמנות, לייף סטייל שבא מהלב - טיפים, המלצות וחוויות. איזה ספר לקרוא? לאן יוצאים השבת? אילו אקססוריז מתאימים לי? מאילו אתרים שווה להזמין? ועוד. נשיקות