ילדה- אשה מהעיר הקטנה, חולמת חלומות, רבת כישרונות

מה אתם אומרים, קל להיות סופרת ביכורים ולהוציא שני רומנים  תוך שנה אחת?

אריאלה באום, סופרת, ילידת קריית גת המתגוררת בה עד היום, מראה שעם רצון, שאיפה ואי ההקשבה למקטרגים ולקטני אמונה, הכל אפשרי

אריאלה, הכותבת שירים מילדות, כתבה והוציאה לאור השנה רומן- רומנטי -ארוטי בשני חלקים:

"סודות חבויים", "סודות נחשפים"

והשלישי בדרך…

IMG-20150318-WA0003

פגשתי את אריאלה באום על ארוחת בוקר מפנקת בתל אביב ונהניתי להכיר אישה לבבית, נעימה, המדברת בגובה העיניים.

"הרומן אינו אוטוביוגרפי אך זרועים בו אירועים מכוננים בחיי ותכונות אופי בולטות שלי ושל הסובבים אותי", כך מעידה אריאלה. חלק מהדמויות נבנו וקבלו השראתן ממספר דמויות שחוברו כקולאז' לדמות אחת.

התמימות וההתבגרות של אלכסנדרה, דמות הגיבורה, לקוחים מחייה שלה. מתכונותיה ונשמתה. אישיותה המתפתחת וגדלה כל הזמן, הכניעה לפחדים הופכת לאומץ ועמידה על שלה. אלכסנדרה, בדומה לאריאלה, צומחת משפל מדרגה ודימוי עצמי נמוך ביותר לחוזק רב ואמונה בעצמה. אך מעבר לכך, הסופרת בנתה סיפור פנטאסי חדש.

דמות הבעל, סוג של סדיסט שאינו מבדיל בין טוב לרע, הינה הדמות הקשה והבעייתית להזדהות עמה ומורכבת ממספר דמויות אותם מכירה אריאלה במציאות ומאנשים עליהם שמעה. הקשר האנטי רומנטי של הגיבורה עם בעלה קשה לקריאה. היא מעולם לא הרגישה עמו שום קרבה פיסית.  יתכן שבעקבות ההטרדות שסבלה בילדות  המתוארים בחלק א' וגם מגישתו הנוקשה וחוסר ההבנה שלו כלפיה. הוא נהג לחכות שהיא שתירדם בכדי לבצע את זממו. העדיף אותה ישנה ולא עירה. יש לו מאהבת אותה הוא שונא/ אוהב. גם לה יש סיפור מורכב ואנו לומדים להכיר אותה.

דמות המאהב היא הפנטסיה שחיכתה לו בתוך ליבה כל חייה. המאהב תורם רבות למהפך לאישה חזקה ועצמאית. נטיותיו הליריות לכתיבת שירים לקוחים מעולמה האמיתי של אריאלה ככותבת שירים.

אלכסנדרה נוסעת מטעם העבודה לפורטוגל ושם נפתחות עיניה ומקבלת דרור לגופה ורגשותיה. בימים ספורים היא מגלה דברים שנמנעו ממנה חיים שלמים והיא עטה וטורפת אותם כאילו כל יום הוא היום האחרון.

לכולם יש סודות. בספר השני הרומן הופך לרומן מתח. עוברות על אלכסנדרה תלאות ומכאובים שרק מחזקים ותורמים לקשר החזק שנרקם בינה לבין אריק, המאהב.

אלכסנדרה מתחילה להבין שזו לא רק פנטסיה אלא אהבת אמת שלמענה אמורה לבחור בצעדים קשים ונחרצים והם נאחזים אחד בשני .

נשים רבות יכולות להזדהות עם דמות הגיבורה החווה חיי פחד , הטרדות קשות, עמידה מול דמויות גבריות חסרות מוסר ולעומתן גבר, שאינו מושלם, אך ממנו ואיתו צומחת מציאות חדשה וטובה יותר.

על שאלתי מדוע כל כך ארוטי, אריאלה חושבת שזה אחד הדברים שהיו הכי חסרים לאלכסנדרה והחוט והחוליה שמקשרת חזק בינה לבין אריק. הם דבקים אחד בשני כאילו נאחזים בחיים עצמם והאלמנט הפיסי הוא כלי בידם. ומנגד הקשר הפיסי הרע עם בעלה מאוד חשוב להבנת חוסר התקשורת והיעדר מוחלט, מבחינתו, של כבוד כלפיה.

10628248_10202016977421072_6571665458001423810_n

התהליכים של סופרת חדשה אינם קלים. אריאלה מספרת בחיוך שאת הספר הראשון כתבה ב " תזכירים" בפייסבוק בכל מקום בו שהתה. ביום , בלילה, באוטובוס, ברכבת. לא ידעה אף להשתמש במחשב ולהדפיס את הטיוטות. את הכרך הראשון הדפיסה מספר פעמים. נפלה בשוגג לטעויות של מתחילים עם עריכה לשונית וגרפית שאינם ברמה הרצויה לה.

את המשאבים השיגה בכוחות עצמה. מעצבת הספר היא בת דודתה,  חווה גולדוואסר, גרפיקאית ומעצבת מוכשרת שעיצבה אימג' אפוף סודות, מסתורין, מעורר סקרנות וכמובן משדר סקסאפיל.

מעידה על עצמה שאם היא , שהייתה חסרת ידע בסיסי אפילו בהפעלת מחשב, מהעיר הקטנה קרית גת, הצליחה להוציא שני חלקים לרומן רק בכוח הרצון, השאיפה ואי ההקשבה למקטרגים ולקטני אמונה, אזי כולן יכולות.

אותי, שבימים אלו כותבת רומן ביכורים, זה מעודד!!

אריאלה, מלווה בחינוך מיוחד במקצועה. נשואה ואם ל- 3 ילדים, בן 9 ותאומים בני 4.5, בן ובת. בת 34.

אתר האינטרנט לרכישת סודות חבויים, סודות נחשפים:

http://www.thesecretstrilogy.co.il/

אריאלה עורכת מפגשים וערבי קריאה לוהטים.. בכל הארץ.

IMG-20150318-WA0004

10897968_698656703586106_1274921219098409557_n

ברשימת רבי המכר של אתר אינדיבוק

שלכם בסגנון והשראה,

רוית

Ravit Lifshitz Zion

כנסו לבלוג החדש שלי-

 

Style & Inspiration with Ravit  והירשמו!

סקירות אופנה, מגמות וטרנדים, עיצוב, אומנות, תערוכות, ספרות בארץ ובעולם

בזוית אישית- נשית.

רוית ליפשיץ ציון- בלוג בסגנון והשראה
רומנטיקנית חסרת תקנה בעלת תשוקה ואהבה לעולמות העיצוב, הספרות, אמנות, אופנה, טרנדים ומגמות, תערוכות בעולם. בלוגרית רב- תחומית, יוצרת וכותבת תוכן, עיתונאית עיצוב, סופרת, מוזיקאית. רומן הביכורים שלי: "אהבותיה של אמה" יצא לאור בהוצאה עצמית בשנת 2018 והפך לרב מכר. נשואה ואם לחייל ולחיילת הממשיכים את דרכי האמנותית.