יכול להיות שניסית להפחיד אותי, אבל לא הצלחת

זוכרים את הינשופים שהמטירו אלפי מברקים על ביתם של הדודה פיטוניה ובעלה בסרט הארי פוטר? ככה הרגשתי כשהתחילו להגיע אלי הודעות מכוערות כתגובה לפוסט שכתבתי, אלא שבמקרה הזה לא מדובר בסרט אלא במציאות של בחירות 2019

הסנונית הראשונה היתה הודעה שנשלחה אלי דרך הפייסבוק חצי שעה אחרי שהעליתי פוסט בו הבעתי את דעתי על הראיון של רוני מאנה בתכנית "אופירה וברקוביץ" ששודרה ביום שישי. סנונית זו אולי הגדרה חמודה מדי לד' שבחרתי לא לחשוף את שמה המלא. היא פתחה בשאלה" מה כואב לאמא שלך הזונה שביבי ישאר מלך" וזה ציטוט. אחר כך קבעה שאני כלבה שמאלנית מסריחה שעוסקת בזנות, שלחה אותי לגור עם ערבי, איחלה לי ולילדיי שנסבול מדברים איומים וסיימה במילים " עדיף שתסתמי והמבין יבין". אגב, רוב המילים התחילו במילה י', כמו יכלבה, יזונה, ימסריחה. אני מניחה שד' התכוונה להדגיש משהו, אבל אני לא בקיאה בז'אנר כך שלא הצלחתי לגמרי לפענח את העניין.

אחריה הגיעו הודעות נוספות דרך הפייסבוק וגם לאינסטגרם, למייל, ולבלוג הפרטי שלי. לא כולם קבעו עובדות בנוגע לעיסוקי לעיסוקם של בני משפחתי  כמו שקבעה המגיבה הראשונה, אבל רוח הדברים של רוב ההודעות היתה דומה ובניגוד לכל הפעמים הקודמות בהם בחרתי להתעלם, הפעם התחשק לי לענות ומכיוון שהזמן שלי יקר מכדי לענות לכולם נראה לי שד' ראויה שאתייחס לכל מילה ששלחה לי.

בניגוד לבני האדם אין להם כוונות רעות ולא מחשבות זדוניות (צילום: ט. ברשטייו)

ובכן ד'  בואי נעבור יחד על ההודעה ששלחת לי ואענה לך על כל סעיף שהעלית על הכתב:

1.  כלבה זו לא קללה, בוודאי שלא עבור מי שמגדלת מלבד את ילדיה גם כלבים וחתולה. לידיעתך בניגוד לבני האדם לכלבים אין מחשבות רעות ואין כוונות רעות. אם הם חושפים שיניים או מאיימים לנשוך זה אך ורק כדי להגן על גוריהם ועל עצמם.

2.  שמאלנית אני מניחה שכתבת סמאלנית עם ס' כדי לחדד עניין שלא הבנתי. בכל מקרה צדקת, אני שמאלנית שלא מבינה מדוע את ומגיבים נוספים שיצרו איתי קשר בוחרים להשתמש בהגדרה הפוליטית הזו כקללה. להצביע למחנה שמאל זו בחירה מושכלת שלי כך שאת לא יכולה לפגוע בי כשאת מגדירה אותי כפי שאני הגדרתי את עצמי. אגב, מעולם לא חשבתי להשתמש במילה 'ימנית' כקללה, תעשי עם האינפורמציה הזו מה שתביני לנכון.

3.  מסריחה? הרגלי ההגיינה שלי טובים. משפחתי וחבריי מעידים על ריח טוב שנודף ממני, מבגדי ומשערי, מה גם שלא זכור לי שנפגשנו כדי שתוכלי לרחרח אותי מקרוב, אבל את יודעת מה? ריח זה עניין של טעם. מה שמריח טוב בעיניי האחד יכול להצחין באפו של האחר וזה עובד כמובן לשני הכיוונים.

4.  כתבת לי שאני זונה, זונה זו מי שמתפרנסת מיחסי מין עם גברים לצערה וברוב המקרים לא לגמרי מבחירה. פה לגמרי טעית. אני מתפרנסת מכתיבה.

5.  מה כואב לאמא הזונה שלי ? תשמעי ד', לאמא שלי כבר לא כואב כלום כי למרבה העצב היא הלכה לעולמה לפני שנים רבות בגיל צעיר מדי.  גם היא לא היתה זונה אלא אחות בבית חולים.

6.  את מה שאיחלת לי ולילדיי אני לא אזכיר פה מפני שנכנסתי לפייסבוק שלך וראיתי שגם לך יש ילדים שנולדו פחות או יותר באותם שנים בהם נולדו ילדיי ואני חוששת שאם הם ידעו מה כתבת לי, ילדייך לא יהיו גאים בך, אני אסתפק בכך שאשאל אותך איך היית מרגישה אם היית את זוכה לאיחולים כאלו רק משום שבחרת להצביע למפלגה כזו או אחרת.

7.  לכי לגור עם ערבים, זה מה שהצעת לי, וזו לא עצה רעה מפני שהדת של חבריי הם לא פרמטר שמשחק תפקיד בבחירתם, והדת של שכניי לא מהווה פרמטר לבחירת מקום מגוריי, אבל אני בוודאי לא אלך לגור עם אנשים אלימים מילולית והתנהגותית.

8.   כתבת לי "…לסתום את הפה והמבין יבין".  לסתום את הפה ולא להביע יותר את דעתי אף על פי שאני אזרחית מדינת ישראל הדמוקרטית זו בקשה גדולה מדי. את האיום שבמילים המבין יבין דווקא הבנתי אבל לא קיבלתי. לא הצלחת להפחיד אותי.

9.  ובעניין ה "…ביבי ישאר מלך"  טעית ד', אנחנו לא אזרחי ממלכה אלא אזרחי ישראל. ביבי לא מלך, הוא לא גר בארמון ועובדי ביתו הם לא משרתים, הוא ראש ממשלה ועובדיו ראויים ליחס הוגן, לשכר ראוי ולכבוד כמו כולנו.

שני דברים נוספים לי אליך ואל שאר המגיבים

– לא נראה לך מוגזם לדרוש ממני להוריד מפוסט בבלוג הפרטי שלי משפט שמציע לך לכתוב את המילה מאחלת עם ח' ולא עם כ' כפי שכתבת לי? והיי, על ראש הגנב בוער הכובע, לא הזכרתי שם את שמך ואפילו לא את האות הראשונה של שמך.

– לכל מי שקילל וכינה בשמות מכוערים אותי את משפחתי את החברים שלי בסלונה ואת מצביעי השמאל באשר הם, אני מאחלת להיות שמחים ובריאים בתקווה שאם יהיה לכם טוב לא יהיה לכם צורך להסתובב בעולם עם רעל בפה ולירוק אותו על כל מי שמחזיק בדעות פוליטיות שונות משלכם.

.