יינות לחג מיקב ויתקין

צהרים טובים וחג שמח.

ימים לא קלים המה ועלינו "המבוגרים האחראים" להפוך אותם לימים טובים יותר, משפחתיים ונעימים בחיק המשפחה בדלת אמותינו ומה אם לא יין ירים לנו את מצב הרוח.
כעת יקב ויתקין עם משלוח עד הבית לכבוד חסופשבוע, החג. זה יהיה אחד החגים המוזרים שהיו לנו מאודינו .אבל נשתדל לעשות אותו שמח ומשפחתי. אפשר לעשות לחיים בשיחת וידאו משפחתית ,להחליף רעיונות למתכונים וטיפים ולקוות שיגיעו ימים טובים הרבה יותר.
את היינות של ויתקין אני מכירה לא מעט שנים ויש על מה להמליץ רבותי וגבירותיי. משגעים, מרעננים, פירותיים והגוורצרמינר מושלם לא פחות. שלבו איתם אוכל טוב מתאים ואתן/ם מסודרות.

המון בריאות ולחיינו כולם!!

2

ויתקין גוורצטרמינר 2019 Gewurztraminer
ויתקין גוורצטרמינר יבש– יין מרתק המציג גרסה יוצאת דופן של זן זה כיין יבש, חד ומורכב.
הרכב זני
100% ענבי גוורצטרמינר שגדלו בכרמים הנטועים על אדמות גיר עם אחוז חרסית וחול משתנה
ביקב
הענבים נבצרו בבציר ידני לארגזים קטנים בשבוע הראשון של חודש אוגוסט 2019.
לאחר הפרדת גרגרי הענבים הם הושארו במגע עם הקליפות למשך הלילה. בהמשך רק התירוש האיכותי ביותר נסחט בעדינות ליין זה ולאחר הצללה טבעית הועבר לתסיסה במכלי נירוסטה בטמפרטורה קרה שנמשכה כארבעה שבועות על מנת לשמור על הארומות ורעננות היין. בהמשך הושאר היין להתיישן על שמריו כ-4 חודשים במטרה להעשיר את המרקם, המורכבות ועצמת הטעמים שלו ובהמשך הועבר למילוי בבקבוקים לאחר סינון מוקפד.
התוצאה- יין עשיר בארומות פרי טיפוסי לזן בעל מבנה עשיר מחד ורעננות נפלאה עם חדות טעמים מאידך היוצרים יחדיו הרמוניה נדירה ויין אוכל מצוין.
רשמי טעימה
ויתקין גוורצטרמינר 2019 מפגין כעת ארומטיות יוצאת דופן של אשכולית אדומה, פירות אקזוטיים ופירחוניות אופיינית וכן טעמים המבטאים באופן טהור את מאפייני הזן כעלי ורדים וליצ'י. היין בעל חדות יוצאת דופן המאוזנת על ידי מרקם עשיר ועושר ארומטי מרשים.
התאמה לאוכל
כיין יבש, יתאים ללוות מגוון רחב של מאכלים החל ממנות עזות טעם ממטבחי המזרח הרחוק, מנות טפאס מגוונות ומתובלות וכן דגי ים בעשבי תיבול או בשרים עדינים צלויים בגריל.

בצילום: אשכולות גוורצטרמינר בבוקר הבציר לפני קליטתם ביקב

טמפרטורת הגשה מומלצת: °12-°8 | אלכ. בנפח: 13% | קלוריות:70 קק"ל ל- 100גרם | מחיר מומלץ לצרכן ₪110

קריניאן 2017-lr (1)