יין בעידן המהפכה

איך זה יכול להיות? כבר הגיע המפגש המסכם של מועדון הטועמות? גם יומיים אחרי, אני מתקשה להאמין שכל הטוב הזה עבר מהר כל כך. הוחלט שלא נקרא לזה מפגש אחרון, כי ברור שהקשר שנוצר בקבוצה הזו הוא לא משהו שבכלל אפשר לחלום לוותר עליו. בואו נגדיר אותו מן מפגש סיכום, שבעצם מרמז על הבאות.

במקצועיות, ארגנו לנו בנות יקבי כרמל את המפגש הזה במקום הכי נעים והכי נשי, גם לגוף וגם לנשמה. יין, תמיד טענתי, הוא מכלול של טעמים ורגשות. אי אפשר להפריד את ה"מה" מה"איפה" ו"עם מי" שבשתיית יין. ושוב הבנות מתאספות להן יחד והפעם, באוירה רגועה, חלוצת נעליים.

צילום: "הגרגרנית"

מה היה שם? קצת מזה וקצת מזה. התחלנו בהסברים על יין ובריאות. מה שאני יכולה לספר לכם הוא שהיה שם שימוש בהרבה מאוד מילים שהתחילו ב-פ': פוליפנולים, פלבנואידים, פרדוקס צרפתי. בקלות יכולתי להוסיף עוד כמה (פלפלים ממולאים, פטוצ'יני פרימוורה, פשטידת פטריות), אבל לא שאלו אותי… בשורה התחתונה – בריא לשתות יין!

המשכנו בשיעור ריקודי בטן. נראה לכם קל? סתם "לזרוק" את הבטן ולענטז? אז זהו, שממש לא! כאבו לי אחר כך שרירים שכנראה מעולם לא השתמשתי בהם. אחרי שהזזנו בחינניות את הטוסיק מצד לצד, הראתה לנו הרקדנית המקצוענית מה זה באמת ריקודי בטן…

ומה עוד? סבלנו טיפול לעור הפנים, לק לציפורני הרגליים, רפלקסולוגיה ויעוץ נומרולוגי וכירולוגי ובין לבין, שיחות שקטות של ערב, שהפך ללילה רגוע. ולבסוף, ארוחת בריאות טעימה עם הרבה יין נפלא.

אחרי המוסקטו והקריניאנו בפתיחה, והשרדונה והויוניה (חרוז) בהמשך, טעמנו מהסדרה החדשה של יקבי כרמל,  Carmel Single Vinyard, קברנה סוביניון ושיראז, שניהם מיקב קאיומי, נפלאים ומתאימים כל כך למפגש המסכם הזה של מועדון הטועמות. ממש הדובדבן שעל הקצפת הוירטואלית של המפגשים הללו. במחשבה שניה, לא ממש וירטואלית, כשחושבים על הקינוח בארוחה שלנו.

צילום: "הגרגרנית"

  • שורה תחתונה לכוס של אליהו: שיראז 2008 מכרם קאיומי, Single Vineyard. היין הזה זכה בהרבה מדליות ותשבוחות בתחרויות בחו"ל, כך שכנראה אני לא היחידה שאמשיך לשתות אותו. כדאי גם לכם!

ומעט לפני הסוף, אני חייבת להגיש זר תודות ע-נ-ק-י לנשים של יקבי כרמל. נשים חכמות, רגישות ונפלאות, שאוהבות יין ונשים, לא ברור באיזה סדר (לא שחייבים סדר): יפעת, רותי, מירה ונעמה (שחסרה בתמונה אבל לא בלב).

צילום: "הגרגרנית"

השוונץ:

  • המפגש כולו נערך ב"בית מעגלים", בחלק השקט של נס ציונה. המקום מציע מגוון טיפולים וסדנאות. מומלץ למפגש חברות או סתם טיפול 10,000!
  • לא לדאוג. מפגש נוסף של בנות מועדון הטועמות נקבע בימים אלה ממש. לא משהו שאולי ישזוף את עיניכם בפוסט בבלוג הזה, אבל יהיה אינטנסיבי לא פחות.
  • בדרך חזרה הביתה, עברנו בשדרות רוטשילד, להריח קצת ריחות מחאה. אין ספק שהעולם שייך לצעירים ושמהפכות יגיעו מהדור הזה. אני גאה לחיות כאן בתקופה שאכפת לאנשים זה מזה. חפשו אותי בהפגנה הבאה!
הגרגרנית
מאז שאני מכירה את עצמי, אוכל מעניין אותי. להכיר, לגעת, להריח, לבשל, להאכיל ולאכול. בבלוג "הגרגרנית" אתם מוזמנים לקרוא את המחשבות שלי בנושאים הקשורים לאוכל, אבל לא רק. תמצאו אותי כאן: http://hagargeranit.wordpress.com מוזמנים לעקוב אחריי באינסטגרם: hagargeranit