יחסי מין וטיפולי פוריות

יחסי מין וטיפולי פוריות

זוגות רבים בישראל עוברים טיפולי פוריות כדי להגשים את החלום ולהביא ילד לעולם אך יש הרבה מיתוסים לא נכונים שאופפים את הנושא. האם ניתן לקיים יחסי מין במהלך טיפולי הפוריות? האם מומלץ לקיים יחסי מין מרובים לקראת הביוץ כדי להגביר את הסיכוי? ומה לגבי שימוש בחומרי סיכה? הנה כמה דברים שיכולים לסייע לכם להבין את הנושא טוב יותר.

יחסי מין וטיפולי פוריות

יחסי מין לפני ואחרי הביוץ

טיפולי פוריות הם טיפולים לא פשוטים שאורכים זמן, עולים הרבה כסף ויש להם גם כמה תופעות לוואי לא רצויות. אנשים רבים מנסים להיכנס להיריון ואחרי זמן יחסית קצר שאינם מצליחים, בטוחים שמשהו פגום בהם. זו מחשבה לא נכונה כאשר יש הרבה דברים שלא ברורים לציבור בנושא, אך אולי הבעיה טמונה במועד קיום יחסי המין שלכם. כדי לשפר את הסיכוי להפריה מוצלחת, יש לקיים יחסי מים כשבוע לפני ואחרי הביוץ ומומלץ לפחות יום כן יום לא, כך הסיכוי יגדל משמעותית.

מה צריך לדעת על יחסי מין וטיפולי פוריות?

  • אין כל איסור לקיים יחסי מין במהלך טיפולי פוריות. ניתן לקיים יחסי מין כרגיל בכל שלב כאשר זה לא אמור לפגוע בשום טיפול בין אם מדובר על טיפול הורמונלי או תרומת ביציות, אלא אם הרופא ציין אחרת באופן פרטני.
  • לפני שמתחילים טיפולי פוריות, אנשים רבים בטוחים שקיום יחסי מין בתדירות גבוהה יכול לפגוע באיכות הזרע. לא רק שזה לא נכון, ההיפך הוא הנכון. קיום יחסי מין לא יפגע באיכות אלא ישפר אותו כאשר דווקא הימנעות ארוכה מקיום יחסי מין יכול לפגוע בייצור עצמו, כאשר הכוונה לייצור זרע על כל מה שמשתמע מכך.

לא נכנסים להיריון? חכו עם הטיפולים

גם אם אתם מנסים להיכנס להיריון לפי התאריכים הנכונים שבסמוך לביוץ, יש סיכוי שזה ייקח זמן. למעשה חלק קטן מהזוגות מצליחים להיכנס להיריון בחצי השנה הראשונה אחרי הניסיון הראשון ולכן חשוב מאוד לקחת את הזמן ולא להילחץ. ייתכן שתצליחו להיכנס להיריון לאחר כמה חודשים ואולי רק לאחר שנה, ולכן טיפולי פוריות יש להתחיל רק אחרי זמן ממושך שהניסיונות שלכם כשלו.