יוצאת למלחמה במחלה הנוראית

אני מדברת על הפרעות אכילה. הנתונים מזעזעים: מאות אלפי אנשים בעולם, מיליונים שימותו ממנה. אנורקסיה, בולמיה, משלשלים ונוגדי תיאבון. מחלה שהיא התמכרות למודלים בלתי אפשריים ולא מציאותיים

מספר ימים עברו מפרסום הפוסט שלי ממחר דיאטה? לא תודה , לא בשבילי  ומשהו השתנה לי בחיים. אני עוד לא יודעת להגדיר את זה, עוד לא ברורים לי הגבולות ואני לא בטוחה לאן אני הולכת, אבל זה כבר לא אותו דבר.

פתחתי את הבלוג לפני קצת יותר משנתיים ומאז כתבתי רק ארבעה פוסטים, אבל שום דבר לא הכין אותי למה שיקרה לי עם פרסום הפוסט הנוכחי.

התחלתי לקבל תגובות עליו, לא רק תגובות וירטואליות בפייסבוק, אלא ברחוב, מאימהות בגן ועד אחותי הקטנה. גיליתי שיותר ויותר אנשים שאני מכירה מסביב סובלים מהמחלה, מחלה נוראית שלא מדברים עליה, מחלה שהיא מגיפה.

אני מדברת על הפרעות אכילה. אני מקבלת נתונים מזעזעים, עוד ועוד אינפורמציה. מדובר על מאות מליוני אנשים בעולם, על מיליונים שימותו ממנה. אנורקסיה, בולמיה, משלשלים ונוגדי תיאבון. מחלה שהיא התמכרות, התמכרות למודלים שהם בלתי אפשריים ולא מציאותיים. מודלים שאנחנו יצרנו במו ידינו והתחלנו לסגוד להם, הפכנו לעבדים שלהם ואנחנו לא מצליחים להשתחרר מהם.

שרון אילון

אחותי לא יוצאת לי מהראש באמירה שלה "אני מקנאה". לרגע אחד היתי מזועזעת ובשני חקרתי אותה על מה הקנאה. התשובה היתה: "על זה שאת שלמה ככה עם מי שאת ואיך שאת נראית". עניתי לה שזה לוקח זמן, זה תהליך, לקבל את עצמנו.

תבינו, זה לא ברור מאליו, בבית אמא שלי הרבה פעמים היתה אומרת "לא צריך לאכול". הרבה פעמים הלכתי לבית ספר בלי סנדוויץ' וחזרתי לארוחת צהריים שתמיד חיכתה על השולחן, אבל מורעבת לאוכל. כזה שבזמנו מאוד מאוד אהבתי והיום אני לא מעזה להעלות אותו על השולחן: שניצל וצ'יפס.

בשנה האחרונה הצטלמתי לשתי חברות שהיה להן חשוב לבחור אישה, אייקון ג'ינס וגליק. לשתיהן היה חשוב להדגיש את הנוחות , הנשיות, לייצר משהו שיגרום לאישה להרגיש בנוח עם עצמה כשהיא לובשת ג'ינס או בגד ים. חברות שרצו ליצור מכנסיים שלא מסתיימים באמצע הישבן, אלא עוטפים אותו מבלי להראות אישה רזה כפרזנטורית. ולא בגלל שאין להם מידות קטנות, אלא בגלל שרצו הראות משהו טיבעי יותר, אמיתי.

אתמול בערב יצאתי עם חברות. ישבנו סביב שולחן ואכלנו. השיחה קלחה והן סיפרו לי שהן אוכלות עם פחות רגשות אשם, אחרי שקראו את מה  שכתבתי. לאכול זה כיף, זה נותן שימחה, זה אחד מתוספי הדלק שלנו לחיים וזה כל כך טעים מהנה. זה גם אירוע חברתי  ובימים בהם להיות שף זה כל כך טרנדי, זה גם מאוד מאוד יצירתי.

אחת התגובות שקיבלתי בפייסבוק מעדי ברקן. מאחר שאני יודעת שהוא עוסק בנושא של דימוי גוף פניתי אליו במסר אישי: לא יצא לי להגיד לך, אבל אם אתה צריך עזרה במאבק שאתה מוביל אני אשמח לעזור.

על מה שהתפתח מאז מבטיחה לעדכן בפוסט הבא…

שרון אילון
שמי שרון אילון, אוטוטו בת 45, אמא לשלושה ילדים , קארין בת 12, דניאל בת 9, ודן בן 6. לפני 15 שנים השתתפתי בתוכנית הריאלטי הראשונה בישראל "קחי אותי שרון" והשאר... היסטוריה. התוכנית ההיא בהחלט הזיזה חיים: חשיפה מטורפת, הכרויות חדשות, שותפות בניהול מסעדה, הפקת אירועים, הנחית תוכנית טלוויזיה ועוד. 12 שנים עמוסות בזוגיות, שלושה ילדים, מנכ"לית עמותת "לב אוהב",לימודים אימון במכון אדלר,תוכנית טלוויזיה בנושא הורות וייזמויות חברתיות רבות . הדלק שלי זו העשייה החברתית והיא זו שמניעה אותי לכל מה שאני עושה . אני מאמינה בעשיית טוב לזולת וזה חלק מה DNA שלי אותו אני גם מעבירה הלאה . אני מוקפת אנשים טובים שעושים למען החברה הישראלית תורמים ונרתמים ומאמינה בחיבור בין גוף ונפש, בין שקט נפשי ליכולת לעשות, בבחירות ובדרך כי חיים רק פעם אחת ואת החיים צריך לחיות במלואם