יוסף וכתונת הפסים המשגעת בית צבי

נפלא! נהנינו מאד

 

JosephADC7

 

הפקת בית צבי בתיאטרון רמת גן

מספרת: אלינור דוד
יוסף: גל גולדשטיין
ראובן: דניאל חסין
שמעון: גל חיון
נפתלי / שר האופים: עידן שמעוני
דן / שר המשקים: יוסי קדוש
יהודה: תום שינצקי
יששכר: שניר ויילר
אשר: רן מנחם
לוי / פרעה: גיא גבל
בנימין: עודאל חיון
גד: יבגני מוליבוגה
זבולון: הוד חבאני
יעקב / פוטיפר: ג'וני רוזנבלום
אשת פוטיפר: טלי אגרונוב
אקורדיוניסטית: נועה כדריה
להקה: שחף אברהם / יערה אוחיון / שני אורן / שני אטיאס
להקה: סיון בן זזון / עדי גור / אלינה לנצמן / נטלי מאירי
להקה: יעל מואב / שירה מור / אנג'לה מינביץ / נוי עזריה
להקה: אלמוג קידושים / ענבר קופרמ

מאת: טים רייס
מוסיקה: אנדרו לויד וובר
תרגום: אהוד מנור
בימוי: עוז מורג
עפ"י: משה קפטן
ניהול מוסיקלי: אריאל קשת
כוריאוגרפיה: עוז מורג
תפאורה: רועי ואטורי
עפ"י: יוסי בן ארי
תלבושות: נטשה מנטל
עפ"י: יובל כספין
תאורה: אורי מורג
ניהול מקהלה: מיכל סולומון

תיאטרון קטן, במה עגולה  מושבים מקיפים אותה. לפתע הופיעה המספרת (אלינור דוד). בהתחלה רק שמעתי אותה. לא הבנתי מהיכן היא הגיעה. האולם החשיך ואני מניחה שכמו כולם הבטתי אל הבמה, אבל הקול הזה הגיע מאחור ומאותו הרגע, ליווה את כל המחזה. קול נהדר ומופלא והיו רגעים שהעוצמה שלו ריגשה מאד את הקהל.

רגע לפני שאני מעלה את התמונות, הקרדיט להן הוא האתר של בית צבי 

אלינור דוד
אלינור דוד

 זהו סיפורם של יוסף ואחיו. יוסף (גל גולדשטיין), אהוב מאד על אביו יעקב. כאשדר יעקב נותן לו במתנה כותונת פסים צבעונית, אחיו מקנאים בו מאד ומוכרים אותו בהזדמנות הראשונה. הקול של גל גולדשטיין מרגש מאד. הוא שר עם המון רגש.

גל גולדשטיין
גל גולדשטיין

 יוסף מגיע למצריים  ועובר גלגולים שונים טובים ורעים. הוא משרת בביתו של פוטיפר עד שאשתו הבוגדנית מפתה אותו ועל כך הוא נזרק לכלא.

טלי אגרונוב
טלי אגרונוב

כמו בשיר של שלום חנוך: "תמיד הכי חשוך לפני עלות השחר…" , בדיוק כשיוסף מרגיש שאין מוצא נזרקים לאותו הכלא גם שר המשקאות ושר האופים של פרעה (גיא גובל). יוסף שהיה מאז ומתמיד בעל חלומות, פותר להם את חלומותיהם והפתרון שלו אכן מתגשם להם. אחד מוצא להורג והשני חוזר לתפקידו בדיוק כדי ללחוש לפרעה שהוא מכיר מישהו שיפרש את חלומותיו.  פרעה הופך את יוסף ליד ימינו ונותן לו לנהל את מאגרי המזון בשנות השפע ולתקצב אותם שיספיקו גם לשנות הרעב.

גיא גובל
גיא גובל

הרעב שולט גם בארץ גושן. האחים מגיעים למצריים לבקש עזרה ואינם מזהים את אחיהם, אך הוא מזהה אותם ואינו מגלה להם. הוא נוקם בהם, אבל ליבו אינו נותן לו להמשיך את הנקמה הזו.

האחים
האחים

את הסיפור כולנו מכירים מסיפורי התנ"ך. את התמונות העליתי כדי שתוכלו להתרשם מהתלבושות והצבעים, אבל אין לי דרך להעביר לכם את התחושה ואת הקולות הנהדרים של השחקנים. את הויזואליות של הבמה העגולה. בהתחלה כשראיתי שקיבלנו מקומות בצידי הבמה, קצת התאכזבתי, אבל הם מקיפים את כל הבמה במופע שלהם ואף אחד לא מרגיש מקופח אפילו לא בפינה השמאלית שלה, הפינה בה ישבנו. אפילו המדרגות שבמעברים משמשים להם כחלק מהבמה, חלק מהמופע. כל קטע בהצגה היה בסגנון מוזיקלי שונה. אני מודה שחלק מהסגנונות זיהיתי וחלק לא ממש.

נועה כדריה
נועה כדריה

נועה כדריה האקורדיוניסטית המצחיקה, גם היא קצרה תשואות מהקהל.

השחקנים כולם ממחזור נ"ה של בית צבי. ההופעה היתה נהדרת. נהנינו מאד. בן זוגי טוען שמעולם לא היה במחזמר והיה קצת נרגן על כך שלא ביקשתי במקום זה הזמנות להצגה נוספת שעלתה במועדון, נהנה מאד. כשהוא הבין שאני כותבת את הפוסט, הוא ביקש ממני להוסיף שהיה נהדר ומעולה (במילים שלו).

ההזמנות באדיבות מועדון הצופות של סלונה.

אם אהבתם את הסקירה שלי ותרצו לרכוש כרטיסים ניתן לעשות זאת כאן.

סיגלית בן-ישראל
כאן תמצאו סקירות של ספרים, סרטים וחוויות אישיות. הסקירות הן אישיות שלי או של חברים שקוראים וכותבים. למען הגילוי הנאות אספר לכם, שבנוסף לספרים שלי, אלו שאני רוכשת או שואלת, לעיתים אני מקבלת ספרים לקריאה וסקירה מההוצאות לאור השונות. אני תמיד כותבת בכנות את תחושותי לגבי הספרים שאני קוראת ולכם נותר רק לבחור אם הם לטעמכם או לא. שמחה לארח אתכם בבלוג שלי ואשמח אם תגיבו.