יומנה של אימא – החיים ופאדיחות אחרות

הקיץ מגיע ועונת הרחצה מתחילה. הקטנטנה שבתחילת תהליך גמילה, הזכירה לי סיפור שקרה לפני 5 שנים לאחותה הגדולה.

לאחר כמה שבועות של תכנונים, הצלחתי לארגן מפגש פסגה בבריכה.לארגן 3 חברות שונות שלכל אחת יש גם ילד שהוא חבר של הגדול וגם ילדה שהיא חברה של הקטנה.

החבר הכי טוב שלו מהכיתה ואחותו שקצת גדולה מהקטנה, חבר שהיה איתו בגן ואחותו עכשיו בגן עם הקטנה וחבר מהחוג שגם הקטנות התחברו, שלא לדבר על 3 אימהות מקסימות אחת אחת.

מרוצה מעצמי על הארגון המושלם הצטיידתי בבגדי ים, מגבות, פירות ונשנושים הגעתי לקחת את הקטנה מהגן. לאחר התייעצות עם הגננת שלה החלטתי להוציא אותה ב14:30 מהגן כך שתהיה לאחר שנת הצהריים ולא עייפה. בבוקר בעלי שוב הזכיר בגן שיכינו אותה בזמן. מתוך התחשבות בילדים האחרים שעדיין ישנים, לא צלצלתי בפעמון, אלא התקשרתי לגן מבחוץ (אני יודעת שהם מחלישים את הצלצול בצהריים) , מופתעת עונה לי אחת המטפלות שהקטנה עוד ישנה ושלא הודיעה לה כלום. אני מחליטה שלא להתעצבן כדי לא לתת לכלום להפריע לי בתכנית המושלמת ומחכה 5 דקות בחוץ שיארגנו אותה.

בדרך לבריכה אני נכנסת לפקק מטורף, חם נורא והילדים משועממים ומתחילים לריב , אבל אני? אני  לא אתן לכלום להרוס. מגבירה את המוזיקה ומכריחה את הילדים לשיר איתי.

מגיעה לבריכה ומאושרת לגלות את 7 האוטובוסים של הקייטנה בדרכם החוצה כפי שקיוויתי שיקרה.

כמנויה ותיקה המנהל הבטיח לי לעשות הנחה לחברות אבל, במקרה הוא לא נמצא והבחור שמחליף אותו מתעקש לא לזהות אותי בכלל (למרות שאנחנו שם איזה 3 פעמים בשבוע לפחות). במזל המנהל  בדיוק מתקשר ומסדיר את הכל. אני נושמת לרווחה.

החמולה נכנסת פנימה ואפילו מצליחים לתפוס את מקום הישיבה האהוב עלי ממש בנקודה הנכונה שקרובה לבריכת הקטנטנים עם צפייה טובה על הבריכה הגדולה.

 מכירה לכולם את כולם: זה א` מביה"ס וזו ב` מהגן זה ג`  מהחוג ו… אז החבר מביה"ס  משתנקר על הגדול: אבל אמרת שאתה לא סובל את החבר מהחוג, לא? אני צוחקת במבוכה… ילדים ,אתן יודעות… ומחליקה הלאה… הגדולים פונים לבריכה הגדולה והקטנטנות מצוידות במצופים, כדורים ומשחקים נכנסות לבריכה הקטנה.

pool

הגדולים כהרגלם לא מפסיקים להתווכח: זה גנב לי ת'מזרן וזה לקח לי ת`כדור, ההוא מרביץ וזה משפריץ. המציל מגיע ומבקש שאותם נרגיע. נו בנים ,אני מחייכת ככה הם.

הקטנות לפחות משחקות יפה להפליא ונהנות ואני שמחה על החברה שארגנתי. הן נמצאות 2 מטר מאיתנו במים שמגיעים להן עד הברכיים.

אני שוקעת בשיחה עם הבנות, על הא ועל דא מחליפות חוויות. על הילדים בחופש ועל מבצעים בחנויות .

והקטנות? אחת אחת אלינו מגיעות :זו רוצה מים והשנייה חטיף ואחרת שזיף. אבל רגע – איפה הבת שלי?

מביטה אל המים והקטנה המתוקה בין רגע מצאה לעצמה עוד חברה. מבט נוסף ואני אותה קולטת, מורידה את החלק התחתון של בגד הים. מועקה קטנה לגרון מתגנבת ואני אליה מתקרבת. ואוי לבושה מה אני מגלה? בתוך הבריכה היא השאירה חבילה. תמיד היא אותי על כל פיפי קטן לשירותים מריצה והינה דווקא עכשיו, דווקא היום היא עושה ממני בדיחה. בפנים אדומות אותה החוצה מוציאה וחוזרת למציל לבקש סליחה.

אך אימא אחרת אותי מקדימה ולמציל בקולי קולות נותנת שטיפה: "זה לא יתכן ואיך זה אפשרי, זה מגעיל ולא אסטטי ואיזה חינוך ולמה אין פיקוח".

"אבל תביני " אני מסבירה בבושה,"כבר חצי שנה שהיא גמולה ומעולם לא פספסה." אבל הגברת את הפה לא סוגרת: "ואני, ואצלי ,ואני כבר שנים  גננת – תינוקות לבריכה מכניסים רק עם טיטול, את צריכה שישימו בשבילך שלט?"

את כל הקטנטנים מוציאים מהבריכה כי צריך לנקות ואת המים להחליף.
P1350568

החברות נדהמות, לא מבינות מה קרה כשלפתע החברה של הקטנה צועקת מהבריכה: אימא אל תשאלי ש` עשתה קקי מגעיל בבריכה. כך שגם אם במקרה מישהו לא שמע – עכשיו כל העולם ואשתו ידע.

החברות מעודדות שכלום לא קרה. זה קורה ובסדר וממש לא נורא. וחוץ מזה אחרי כל הקייטנות שעברו פה בבוקר- לא יזיק להחליף מים בבריכה  וגם ככה זה רק בבריכה הקטנה.

 אני ממשיכה אבל בפנים הרוסה וכבר הלכה לי כל ההנאה. מחכה שאחה"צ הסיוטי יגמר ולא בטוחה שאראה את פני בבריכה הזו יותר.

 שבוע עובר ושוב בבריכה במים קולטת, את אותה הבחורה שלפני שבוע את הפה פתחה.

למזלי לא נראה לי שהיא אותי מזהה.

 ולרגע כשאני חולפת לידה אני שומעת שיחה שלה עם ביתה: "אימא יש לי פיפי, בואי איתי לשירותים" עונה לה האם: "זה בסדר, תעשי בבריכה – כמו שכולם עושים…"

ומילה של אבא: ילדים נשארים ילדים, נשארים ילדים!.

לימור גרוס-קלינגר
אמא לשלושה מדהימים וכלב אחד. המתבגר המאתגר, ילדת השוקולד רבת האשכולות והפושעת קטנה שרק נראת מפורצלן. הצצה אל עולם האימהות בפרט, הורות בכלל ומה שביניהם... קצת מתכונים והרבה המלצות: ספרים, סרטים, סדרות ועוד. יצירה ורעיונות מקוריים לימי הולדת. בקיצור - אין רגע דל!