יומן קרואטיה יום 62 לספירה –

סופ"ש של געגוע (עם הסרט המצוין "געגוע" של שבי גביזון) ושלווה

בחורה עם מחשב נייד

יושבת עכשיו בגינתי בקרית טבעון והבריזה מלטפת לי את השערות.
מזכירה לי שגם כאן יכול להיות נעים , לעת ערב, אפילו באוגוסט. נהניתי לי משישי רב – מגה – תרבותי עם זמן איכות עם 2/3 מבנותי.
דובי, שנמצא ב
Green Eden, Croatia
ממשיך להכין ולקבל אורחים, לצקת יסודות לסטודיו ליוגה ולהתכונן למחזור הראשון של הסדנופש ואני כאן, ממשיכה למלא את מחזורי סדנאות הסתיו….
לספטמבר עדיין נותרו רק עוד 2 מקומות
וגם למחזור אוקטובר תיכף לא יהיה יותר מקום….זה מרגש לחוש את ההתלהבות וגם את ההתלבטות ובעיקר את האמון לבחור בנו. במקום שלנו. בליווי שלנו. בשירות שלנו. וכמו שאנחנו *עדיין* מקבלים ציוני 10.00 בבוקינג כך נקבל גם ממשתתפי הסדנאות. אני נשבעת כאן, קבל עם ופייס!
אז אתמול עבדתי – נסעתי – התלהבתי – צילמתי – שיתפתי וקינחתי בשיחת וידאו פומבית עם שותפתי לסדנה של אוקטובר
(אצרף.אחר כך קישור עם כל הפרטים!)
והיום, אחרי תירגול יוגה מוצלח (שבו הצלחתי באמת להתנתק ולהשקיט את תנודות התודעה! שזאת ה- מטרה של היוגה)
לקחתי את יסמין והשתתפנו בסדנה של "מבשלים שלום" – סעדה מכפר כאוכאב, במשגב לימדה אותנו לבשל ממטעמי המזרח המסורתיים, בגירסתם הטבעונית. היה נעים, טעים וכיף אמיתי!
משם מיהרתי לאסוף את נעמי ונסענו להקרנת בכורה של הסרט "געגוע", של שבי גביזון – סרט נהדר, טרגי – קומי, המעורר הרבה מחשבה ותהיות על הורות, חיים, מוות, המשכיות והכי כיף היה לשוחח אחרי הסרט עם התסריטאי – במאי עצמו.
נעמי אמרה, שהלוואי ואפשר היה, אחרי כל סרט, לשוחח עם היוצרים. זה מוסיף כל כך הרבה עומק לחוויה.
קפצנו לבקר גם את סוניה , אמא של דובי ולדבר בוידאו עם דובי בעזרת פלאי הווטסאפ. אני שמחה שאני יכולה להיות חוט מקשר למענם ולחפות ולו במעט, על המרחק בין אמא קשישה לבן בגלות….
הסופ"ש הזה הוא סופ"ש של מנוחה. אני אתאפק ולא אעבוד. לא מטעמי דת ובטח לא מטעמי הזדהות עם דובי , שדווקא יעבוד ויקבל ויטפל באורחים שלנו (גרמנים, קרואטים ו….פולנים)
אלא מטעמי צורך למלא מצברים. לא לארח או לטרוח לא לעבוד או לנהוג, לא לנקות, לפנות, לאפות. לא. פשוט, לקרוא, לתרגל, למדוט, לצעוד, לבהות. אם הייתי יודעת להשתעמם, הייתי אפילו עושה את זה! בקיצור להיות #לאיעילה# ל-36 השעות שנותרו לי עד יום ראשון בבוקר..
אחלו לי הצלחה במשימה. זה לא פשוט בשבילי….
שבת שלווה ושקטה

621

623

624

625