יומן קרואטיה יום 58 לספירה ויותר מדי ימים בארץ…

חדשות וחידושים – תקלות הן רק אתגרים שצריך לנצח!

בחורה עם מחשב נייד

טוב, לא יותר מדי רק שימים מעייפים…אני מוצאת את עצמי עסוקה בתחזוקת הבית מהצד הטכני. זה בכלל הצד של דובי. תכל'ס, אני גם ישנה בצד שלו של המיטה, חלק מהזמן כי נעמי אוהבת את הצד שלי….
אבל, היום יום של בשורות!
קרונו, רואה החשבון גדל המידות שלנו, הזכור מהימים הראשונים של היומן התקשר אל דובי בבוקר ואמר לו שהתקשרו אליו מהמשטרה ושהוא חייב לעזוב את קרואטיה מיד! מזל, שרגע לפני שדובי התעלף על הרצפה, קרונו צחק ואמר לו "סתאאאאם" (באנגלית, כמובן) ושבכלל להיפך ושדובי צריך לגשת למשטרה ולקבל תעודה שמותר לו להישאר בקרואטיה עד להודעה חדשה! אז נכון, בינתיים בכלל לא ברורים לנו כל מיני פרטים טכניים של מה בדיוק וכמה ומתי אבל לעת עתה – זה לא משנה! יש אישור!
בשורה טובה נוספת היא שהחלטנו ש Green Eden, Croatia יישאר פתוח בסוכות! אז לכל מי ששאל ובירר – כן! מזג האוויר עדיין מקסים, הסתיו במיטבו ויש לנו מקום בשבילכם!
בשורה נוספת התקבלה דווקא בישראל, כשהתברר שנזילת המים המטורפת בבית היא לא איזה צינור מתחת לפני האדמה, אלא תקלה (חמורה) בניאגרה! רק לחשוב, ששוחרת איכות הסביבה כמוני, שחוסכת מים באופן עקרוני (למשל, יש לי קערה בכיור המטבח שבה נאגרים מי שטיפת הכלים כדי להשקות אדניות) ואני לא מקשיבה לציניקנים, שטוענים שאין בעיית מים בישראל, כי יש התפלה. גם במי הים צריך להיזהר. לא סתם יש שם הרבה ותמיד היו ואל לנו, בני האדם, בשחצנותנו, להפר את האיזון גם במי הים. עשינו מספיק נזק בזיהום הים, בדיג לא מבוקר ובעוד פשעים איומים. במדינה שלנו יורד כל כך מעט גשם (ולא רק בהשוואה לקרואטיה, שם יורד גם בימים אלו גשם…) אלא באופן אובייקטיבי, שלא יתכן שיש לנו מספיק מים! ולקבל התראה על נזילה של למעלה מקוב ליום – עבורי, זאת ממש בשורת איוב שאני לוקחת מאד, אבל ממש ללב…בקיצור, אם השרברב הנלהב יגיע מחר ב-7 בבוקר כפי שהבטיח יהיו לי גם בשורות טובות מחר!
בינתיים, בקרואטיה… דובי הזמין את קורות העץ לרצפת הסטודיו, לקח מהשכן הנחמד את מערבל הבטון והתחיל לעבוד!
אני הייתי עסוקה כל היום בצילומים ובשיחות ובהתרגשות מהמצטרפת החדשה לסדנה שלנו! וזה עוד לפני השיחה המיוחדת שגוני ואני מתכננות ליום חמישי. אז זה אמיתי וזה קורה וזה מרגש!

58

581

582