יומן המסע של אגי והורטי לפרחי ארץ ישראל/ בלהה פישר

זוג פרחים מנורמנדי יוצא למסע בעקבות פרחי ארץ ישראל. זהו מסע בוטני בנופיה הקסומים של ארצינו. בימים אלו, אמנם אנחנו לא יכולים לצאת ולטייל, אבל אני למדתי המון עבור הטיולים שעוד יבואו בימים הטובים (הימים שאחרי הקורונה).
זהו בהחלט ספר מתאים לקריאה בחג האביב, שיבוא עלינו לטובה!

יומן המסע של אגי והורטי

אדון אגפנתוס וגברת הורטזיה הם פרחים יפהפיים. אפשר לראות אותם כאן בביתם הנחמד בנורמנדי שבצרפת.
גברת הורטזיה מספרת לאדון אגפנתוס כמה היא היתה רוצה להכיר את קרובי המשפחה מארץ ישראל. השניים מחליטים שזה רעיון מצויין לטוס לשם לשנה כדי להכיר את כולם.
בלהה מכירה אותם מביקורה בנורמנדי, היא הזמינה אותם לשהות אצלה בשוהם במהלך המסע שלהם בארץ ישראל. בלהה, היא פרופסור לכימיה וחובבת גדולה של פרחי בר והיא הבטיחה לאגי והורטי שתצטרף אליהם לחלקים במסע ותעזור בתכנונו.

היא ספרה להם, שלמרות שרוב שטחה של ישראל הוא מדבר, יש בה 2,288 מיני צמחים. היא אמרה שזה נשמע מפתיע, אבל כשלוקחים בחשבון את המגוון הגיאוגרפי העצום בישראל- יש בה הרים גבוהים וגם את המקום הנמוך ביותר על פני כדור הארץ, יש בה ימים, ימות, ביצות ומדבר- ניתן להבין מדוע ישראל נחשבת לעשירה למי במגוון הבוטני שלה. ישראל היא נקודת מפגש בין אקלימים שונים ושלוש יבשות- אפריקה, אירופה ואסיה.

את המסע אגי והורטי מתחילים בסתיו, ולכן הם יוצאים לחפש את החצב, אשר אותו הם פוגשים בחוף דור המרהיב.
במסעם הם יפגשו את החלמוניות שבמדבר (יחד עם מפגש בדואי מסורתי), את הסתוונית והכרכום (המתחילות לפרוח עם טיפות הגשם הראשונות), את הנרקיסים ( הצומחים בביצה), הרקפות (הצומחות מפקעות בנות עשרות שנים),הכלניות (הידעתם שבקר טוב לכלניות?), אירוסים (הידעתם שישראל היא מעצמה של אירוסים?), התורמוסים (הקולטים את אנרגיית השמש), אדמונית החורש (המלכה הנדירה), הדבורנית (הפרח המתחפש), השושן הצחור (סמל המדונה, הנשדד על ידי הצלבנים), החוטמית הזיפנית (הפרחים הכי גבוהים) וחבצלות החוף (הפורחות בלילה).

הספר כולו הוא מידע בוטני מופלא, הכתוב בצורה ציורית כמסע חוויתי בנופי ארץ ישראל ומפגש מרתק עם הדמויות הארצישראליות הטיפוסיות. כך שהמידע הבוטני אינו מועבר בצורה "יבשה" כמדריך צמחים, אלא מועבר לקוראים בצורה מעניינת וכייפית (במיוחד אם אתם מכירים את הנופים המתוארים) ואף המידע על הנופים והאתרים המצויינים בספר, יכול להוות מקור מידע והשראה לטיולים (במיוחד לטיולי פריחה עונתיים).
בנוסף, לא ניתן שלא לציין את האיורים המרשימים של המחברת , הצובעים כל דף בצבעים ומלמדים היטב על הפרחים.

בימים אלו, אמנם אנחנו לא יכולים לצאת ולטייל, אבל אני למדתי המון עבור הטיולים שעוד יבואו בימים הטובים (הימים שאחרי הקורונה) :-)
זהו בהחלט ספר מתאים לקריאה בחג האביב, שיבוא עלינו לטובה!

מאחלת לכם קריאה מעניינת ופרחונית!

XOXO

אחת שיודעת 😉

קרין מילשטיין
סטייליסטית, מאמנת כושר ובוגרת תואר שני לתקשורת ועיתונאות. זה מה שיוצר את הבלוג על תרבות, סגנון חיים, טיולים, ביקורת ספרותית, שירה ועוד... מוזמנים לקרוא, להגיב ובעיקר להנות... XOXO אחת שיודעת ;-)