יום הולדת מהסדרות – בקלי קלות ובמחיר לכל כיס

גם אצלכם אוהבים את הסדרות החממה וגאליס? בפעם הבאה שאתם חוגגים יום הולדת, תוכלו להפעיל את הילדים לבד ובקלות עם חידון, משימות היתוליות והמון מוסיקה וקצב בהשראת הסדרות האהובות

כמו בכל שנה, כמה חודשים לפני שהגיע יום ההולדת של הקטנה, היא התחילה בתכנונים. אז מה עושים השנה? כבר עשינו יום הולדת פיג'מות, יום הולדת גלידה, יום הולדת שוקולד ואפילו מסיבת בראנץ'. לא הייתי צריכה להתאמץ הרבה וידעתי שהרעיון יתקבל מיד – יום הולדת בהשראת סדרות הטלוויזיה האהובות עליה: בראש ובראשונה החממה ואחריה גאליס. אחרי שהרעיון התקבל בקריאות צהלה בקשתי מהקטנה לקבל תקציר והסבר מה מייחד את החממה ולשמוע גם על גיבורי גאליס. הקטנה סיפרה בהתלהבות ואני ארגנתי את הנתונים למסקנה, שאם בחממה יש 2 בתים, אחד של קבוצת העורבים והשני של הנשרים – נעשה יום הולדת של תחרות בין 2 קבוצות – העורבים והנשרים ברוח הפעילות בין 2 הבתים: מוסיקה וספורט.
promo_long
 
הקטנה הכינה Playlist מרשים של השירים האהובים עליה עם שירים בעברית ובלועזית. כשהבנות נכנסו המוסיקה כבר התנגנה ברקע. כמנהגנו הגדולה הכינה פלקט ברכות וכל חברה כתבה לה ברכה עד שכל הבנות התקבצו. הן ניצלו את הזמן גם לצילומי חברות. כשכולן הגיעו התחלנו בחגיגה.
לפני שהתחלתי את ההפעלה, עברתי ביניהן עם שקית ובה פתקים מקופלים של עורבים ונשרים, כדי לבצע את החלוקה לקבוצות בלי מריבות. קישטנו את התקרה בבלונים לפי הצבעים של הבתים: נשרים – סגול-צהוב, עורבים – כחול-אדום. הבנות התיישבו לפי צבעי הקבוצות ויצאנו לדרך. הכנתי מראש לוח מחיק גדול ועליו את שמות 2 הקבוצות, כדי שאוכל לרשום את הניקוד לכל אורך יום ההולדת. התחלנו עם חידון.

ballons

חידון החממה-גאליס 

את המשימה הזו נתתי לקטנה להכין. מבחינתה זו היתה חוויה ומבחינתי היא היתה שותפה להכנות יום ההולדת שלה. בקשתי ממנה לשלב שאלות מהחממה, מגאליס וגם מהווי בית הספר ומתחומי העניין של הבנות כמו מוזיקה ואופנה. היא הכינה רשימת שאלות מכובדת. ערבבתי ביניהם כדי שלא יהיה משעמם. כל קבוצה בתורה היתה צריכה לענות על שאלה. כל תשובה נכונה זיכתה את הקבוצה ב-10 נקודות. אם לא ידעו את התשובה, השאלה עברה לקבוצה השניה. הבנות לקחו את החידון ברצינות, התייעצו ביניהן, היו חדורות אנרגיה. היה ממש מוצלח. על-מנת להקל עליהן וגם עלי, ערכתי את כל השאלות במצגת והייתי צריכה רק ללחוץ על הכפתור לשאלה הבאה. לכל שאלות החידון לחץ כאן.

יום הולדת 9 למורן

רגע לפני שהעלנו הילוך עשינו הפסקת אוכל עם פיצות אישיות שהכנתי והמשכנו עם ריקודים ותחרויות ספורטיביות.

משחק מוזיקלי

אחד הזמרים הפופולריים עכשיו הוא ברונו מארס. הקטנה בחרה 2 מהלהיטים שלו : uptown funk ו-the lazy song . כל קבוצה בתורה קיבלה המון אביזרים כמו: משקפיים, צעיפים, שרשראות הוואי ושרשראות מתכת גדולות. הקרנו על מסך הטלוויזיה את השיר של הקבוצה, כדי שיכירו את התנועות והן היו צריכות לחקות את התנועות יחד עם השירה. הבנות מאוד התלהבו מהאביזרים, לא השאירו אף אביזר מיותם, נכנסו לקצב ועשו המון שמח. היה מדליק.

טקס עוגה

סכמתי השנה עם הקטנה, שאני מכינה לה עוגה עם הספרה 9. "חצבתי" את הספרה 9 מתוף העוגה ואחרי שציפיתי אותה בקרם, מלאתי את הגומחה עם קונפטי לאכילה. הקטנה ביקשה משאלה, כיבתה את הנרות והחברות הרימו אותה על הכיסא. הבנות הפתיעו אותנו עם שירי יום הולדת.

DSC_1547

תחרויות ספורטיביות

1. מירוץ שליחי החממה – העמדתי את הבנות ב-2 טורים. כל קבוצה והטור שלה. הראשונה קיבלה כף ועליו כדור פינג-פונג. המטרה ללכת עם הכף בפה בלי שהכדור יפול עד סוף המסלול ובחזרה. אם הכדור נופל חוזרים לתחילת התור ומתחילים מהתחלה. הקבוצה הראשונה, שכל הבנות שלה העבירו את הכדור – ניצחה.
2. השחלת חישוקים על מוט – גם הפעם הבנות עמדו ב-2 טורים. כל משתתפת בתורה קיבלה 2 חישוקים, אותם היא היתה צריכה להשחיל על מוט. ספרנו את מספר הקליעות של כל קבוצה והיא זכתה בניקוד בהתאם.
הכנתי גם משחק נוסף, אבל ראיתי שהזמן אוזל ורציתי להשאיר לבנות זמן לריקודים וללימבו.
3. פנטומימה בקבוצה – נציגה או שתיים מכל קבוצה היתה צריכה להעביר צירופי מילים בפנטומימה לקבוצה ה-2. הכנתי מראש שלטים קטנים עם המילים: משקפי שמש, פינג-פונג, בגד-ים, יום הולדת, ספר קריאה ומסיבת ריקודים.

מסיבת ריקודים

לקראת סוף החגיגה, הגברנו את הווליום ואת הקצב, שמנו מחרוזת להיטים שהקטנה בחרה, הבנות נעמדו בטור ארוך מאחורי החוגגת למשחק הלימבו. כל מה שצריך למשחק זה רק חבל (אפשר לקשט אותו), מקל של מטאטא או מקל של מגב ומוזיקה טובה לריקודים (אפשר לשים שירים בסגנון פופ דאנס או כל מיקס שירים מקפיצים). 2 מבוגרים מחזיקים את 2 קצוות המקל, הילדים עומדים בטור וצריכים לעבור מתחת למקל, בלי לגעת בו. מי שעובר מתחת למקל חוזר לסוף הטור. בכל פעם שראש הטור (בדרך כלל ילד יום ההולדת) מגיע לתחילת הטור, מורידים מעט את הגובה של המקל. הכיף בשביל הילדים מתחיל כשגובה המקל נמוך והם צריכים לחפש זווית קלה למעבר. זה משחק שתמיד עושה שמח והילדים רוצים לשחק בו עוד ועוד.

שולחן ממתקים

פינקנו את הבנות בשולחן ממתקים צבעוני. ברקע התנגנה כל הזמן מוסיקה והבנות אכלו, דיברו, שרו ורקדו.

הפתעה מתוקה

בסיום יום ההולדת, כל חברה קיבלה קופסה מתוקה למזכרת עם נשיקות מיני ומיני מרשמלו. את הקופסאות מצאתי בחנות כלים חד פעמיים בשוק התקווה ואת מדבקות יום ההולדת האישיות הזמנתי באתר ניקניים.

DSC_1514

עוד פוסטים בנושא יום הולדת

טיפים להפעלה עצמית ולהפעלה של מפעיל ורעיונות ל”עשה זאת בעצמך”

יום הולדת מסיבת פיג’מות – הפעלה עצמית בקלי קלות ובמחיר לכל כיס

מסיבת בראנץ – יום הולדת בהפעלה עצמית ובקלי קלות

יום הולדת גלידה – הפעלה עצמית בקלי קלות

יום הולדת שוקולד – הפעלה עצמית