יום הולדת גלידה – הפעלה עצמית בקלי קלות

רוצים לחגוג לילדים יום הולדת ולא לצאת מרוששים ? חוששים מהפעלה עצמית ? המשימה קלה ואפשרית

שוב הגיע זמן תכנון יום הולדת לקטנה (בת 8). השנה בחרתי בנושא קייצי – גלידה. הרעיון התקבל בקולות צהלה. עכשיו נשאר "רק" למצוא משימות והפעלות בסימן גלידה.
הכנו הזמנות עם איור של גביע גלידה עמוס בכדורי גלידה צבעוניים והזמנו את בנות הכיתה לשישי אחה"צ. קישטנו את קירות הבית, החלונות ואפילו את התקרה עם תמונות של גלידות במבחר צבעים.

DSC_5600

לוח ברכות גלידה

הגדולה ציירה על בריסטול 1/4 גיליון גביע גלידה גדול עמוס כדורי גלידה ולידו עוד אחד קטן וסימנה מספר קווי חלוקה ליצירת לוח ברכות לכל החברות. כל חברה שנכנסה, כתבה לקטנה ברכה. כך יצרנו דף ברכות למזכרת.

DSC_5577-001

אחרי שכל הבנות הגיעו, הזמנתי אותן לשבת במעגל על המחצלת והתחלנו בחגיגה. כדי להכנס לאווירת הגלידה, התחלתי עם משחק קצר.

משחק התאמת זוגות גלידה

הדפסתי 10 זוגות של תמונות גלידה שונות, חברתי להם חוט ויצרתי שרשראות של גלידה. ערבבתי בין התמונות, כך שלא יהיו זוגות של גלידה אחד ליד השני. שמתי לכל אחת שרשרת עם תמונת הגלידה על הגב. חשוב לוודא שבמעגל ישנו מספר זוגי של משתתפים וכל תמונה מופיעה פעמיים.

DSC_5678

כשכולן קיבלו שרשראות, הן התחילו להסתובב בחדר ולהסתכל על הגב של החברות. כשמצאו 2 תמונות גלידה זהות, חיברו את הידיים של הבנות וכך המשחק המשיך עד שכל הבנות היו מסודרות בזוגות.
להדפסת תמונות הגלידה לחצו כאן
אחרי משחק החימום, הגברתי קצב, בקשתי מהבנות לשכב על הבטן על המחצלת וליצור מעגל.

תחרות אכילת גלידה בלי עזרת ידיים

בררתי מראש עם ההורים איזה טעם גלידה אהוב על הבנות – וניל, שוקולד או תות. הכנתי מראש בפריזר קעריות קטנות עם שמות הבנות ובתוכן טעם הגלידה האהוב על כל אחת.
הנחתי לפני כל אחת את קערית הגלידה שלה, בקשתי מהן לשים ידיים מאחורי הגב וברגע שאמרתי "התחל" התחילה תחרות אכילת הגלידה בלי עזרת ידיים. היה מצחיק ושמח וכל אחת שסיימה את הגלידה זכתה לצילום פרצוף מלא בגלידה.

DSC_5688

 

ריקוד גלידה

כשהבנות מלאות אנרגיה הוספתי לחגיגת הגלידה גם חגיגה של מוזיקה וקצב. הקטנה ואני המצאנו ריקוד שורות עם תנועות פשוטות, שחוזרות על עצמן, לצלילי השיר הקצבי – (Soul Control – Chocolate (Choco Choco.
על מנת להקל על לימוד הריקוד, נתנו לכל תנועה שם : טבילת ידיים, טבילת ידיים, אגרוף, אגרוף וגלגול, גלים, גלים, צלילה, גלים, גלים, עיניים, שהפכו בהמשך לג'סטין ביבר. הרגשתי כמו בפרק של רמזור.
[youtube LAjIn6SJK5Y nolink]
לימדנו את הבנות כמה תנועות ואז תרגלנו עם המוזיקה, הוספנו עוד כמה תנועות ושוב תרגול מההתחלה עם המוזיקה, עד שסיימנו את כל הריקוד. הבנות כל-כך נהנו, שרקדנו את כל הריקוד פעמיים. היה ממש שמח.
promo_long

טקס עוגת גלידה

לפני האוכל ערכנו את טקס העוגה, הנרות והרמת הקטנה על הכיסא. הכנתי עוגה בצורה של גביע גלידה עם 3 כדורי גלידה. הקטנה הביעה משאלה וכיבתה את הנרות. את העוגה חילקתי רק כשהלכו הביתה, יחד עם ההפתעה.

 DSC_5771

אחרי הפסקת אוכל חזרנו לשחק.

בינגו גלידה

הכנתי לוח בינגו גדול על בריסטול 1/4 גיליון ובו 60 טעמים של גלידה ולוחות בינגו עם טעמי הגלידה. להדפסת לוח בינגו גלידה לחצו כאן

DSC_5806

אפשר ליצור בקלות לוחות בינגו ולבחור את נושא הבינגו, כמות המילים בדף וכמות לוחות להדפסה – במחולל בינגו.
תכננתי גם מרוץ כדורי גלידה, אבל ויתרתי עליו כדי לתת לבנות מספיק זמן להנות מהגלידריה.

מרוץ כדורי גלידה

מחלקים את הילדים ל-4 קבוצות. כל קבוצה מקבלת כף וכדור פינג-פונג. מי תהיה הקבוצה הראשונה שתסיים להעביר את כדור הגלידה (פינג-פונג) הלוך ושוב עם כל ילדי הקבוצה, בלי שהכדור יפול ? אם הכדור נופל – מתחילים מהתחלה.

גלידריה – הרכבת גלידה אישית

הכנתי שולחן גלידה עם כל התוספות : סירופ שוקולד, סירופ טופי, סוכריות עדשים קטנות, סוכריות צבעוניות של עוגה, שברי מקופלת חום ולבן, שברי עוגיות אוריאו, סוכריות גומי דובונים, גליליות, גביעי גלידה וקעריות גלידה. עוד על השולחן גלידות במבחר טעמים, הבנות עמדו ב-2 תורים. גיסתי ואני לבשנו סינרים עם ציורי גלידה, שמנו לכל אחת כדור גלידה לפי בחירתה והבנות דאגו כבר לתוספות.

DSC_5613

זו היתה ממש חגיגה של צבעים וטעמים.

DSC_5859

לסיום – גלידה קופצת

לפני היציאה כל אחת קיבלה פרוסת עוגה ומשחק כדור גלידה קופץ ודף מדבקות.

עוד פוסטים בנושא יום הולדת

טיפים להפעלה עצמית ולהפעלה של מפעיל ורעיונות ל"עשה זאת בעצמך"

יום הולדת מסיבת פיג'מות – הפעלה עצמית בקלי קלות ובמחיר לכל כיס

מסיבת בראנץ – יום הולדת בהפעלה עצמית ובקלי קלות

יום הולדת מהסדרות – בקלי קלות ובמחיר לכל כיס (יום הולדת בהשראת הסדרות החממה וגאליס)

יום הולדת שוקולד – הפעלה עצמית